Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kauçuklu sıvı gres ile zincir yağlanır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Lütfen gerçek anlamda bilmeyenler yorum yapmasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Yağlanmaz.Gres yağı neli olursa olsun oringlerin ve zincir baklalarının içine nüfuz etmez, sprey zincir yağını sıkınca ilk değdiği yerde köpürür ince sıvı yağ veya gres kıvamında olduğu için her yere nüfuz eder yani içine kadar işler.Gres yağının birçoğu hızlı döngüden merkezkaç kuvvetiyle fırlar giderki normal zincir yağını bile fazla sıkarsanız canta plakalığa vs sıçrar yani zincirde tutunmaz.

Kısacası yapışkan kalın ve hafif yağ kullanılmalı zincirde yani sprey tüpte zincir yağı.

Hiç yoksa sprey yağ diş fırçasıyla zinciri içeriden kauçuk gresle yağlayabilirsiniz fakat üzerinde bir iki kullanımdan sonra durmadığını görürsünüz.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Ben bi kere yaptım o hatayı jant rezil oldu çıkarana kadar anam ağladı bi daha tövbe sprey zincir yağları iyidir

Motosikleti
    nc750x
    Kauçuklu sıvı gresle yağlama yaparsan hem arkadaşların dediği gibi kalın olduğundan heryere ulaşamaz hemde her tarafı batırır.

İllede gresle yağlamak istersen iphone markasının zincir için üretilmiş sprey gres yağı mevcut.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağlanmaz.Gres yağı neli olursa olsun oringlerin ve zincir baklalarının içine nüfuz etmez, sprey zincir yağını sıkınca ilk değdiği yerde köpürür ince sıvı yağ veya gres kıvamında olduğu için her yere nüfuz eder yani içine kadar işler.Gres yağının birçoğu hızlı döngüden merkezkaç kuvvetiyle fırlar giderki normal zincir yağını bile fazla sıkarsanız canta plakalığa vs sıçrar yani zincirde tutunmaz.

Kısacası yapışkan kalın ve hafif yağ kullanılmalı zincirde yani sprey tüpte zincir yağı.

Hiç yoksa sprey yağ diş fırçasıyla zinciri içeriden kauçuk gresle yağlayabilirsiniz fakat üzerinde bir iki kullanımdan sonra durmadığını görürsünüz.
    bassturbinkardeşim çok güzel,detayıyla açıklamış.altına imzamı atarım. hatta sprey zincir yağlarının da bazıları da janta sıçrar.ben yıllardır bulabilirsem VALVOLİNE veya WÜRTH DRY LUBE kullanıyorum.sıçrama yapmayan bildiğim 2 sprey zincir yağıdır.
    https://www.hepsiburada.com/wurth-dr...-SPORSPTTD2316

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..hatta sprey zincir yağlarının da bazıları da janta sıçrar.ben yıllardır bulabilirsem VALVOLİNE veya WÜRTH DRY LUBE kullanıyorum.sıçrama yapmayan bildiğim 2 sprey zincir yağıdır.
    Bu noktada bir yanılgı olduğunu düşünüyorum. Sadece sizin yorumunuz için değil, genel olarak bu SIÇRAMA konusuyla ilgili.

Eğer yağlama yaparken olması gerektiği gibi zincir yağı kullanılırsa sıçrama yapmayacaktır.

Sadece sprey değil, ister gres ister 90 numara yağ ile zinciri yağlayın gerektiği/yeteri kadar yani kararında kullanılırsa yağ kolay kolay sıçramaz.

Tabi biz çoğu zaman emin olmak için yağı bol bol kullanınca ister istemez sıçrama oluyor.

Ben gres kullandım, 90 numara yağ kullandım ve şu anda sprey zincir yağı kullanıyorum.

Ancak yeteri kadarını anladıktan/fark ettikten sonra hiç birinde de sıçrama olmadı.

bende arap yağı çok bulunca .............sürermiş deyip kaçayım

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    21 yıldır diş fırçası , mazot ve gress kullanarım.
    Yeni yeni spreyler vs.. çıkmış kullanım kolaylığı sadece.
    İşi kolaylaştırmak için para veriyorsun elbet.
    Okumayla duymayla araştırmayla değil bizzat tecrübe ettiğim ve halen yaptığım işi yazıyorum.
    30 bin olunca zincir her halükarda bitiyor.
    İster Iphone kulan ister samsung
    Verdiğin paralar 1 zincir parası tutuyor değişime gelince.

Varsın herkes bildiği gibi yapsın..

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    kullanılır, zincirin yağsız olmasından iyidir, o-ringlere ulaşması için motor yağı ile sulandırılabilir.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    bende sıvı gres kullanıyorum aylardır;
    1 kere zincir attı
    1 kere zincir koptu
    haftada 3 kez zincir bollaşıyor.

şimdi zincir dişli seti değişecek 400lük olduk şimdiden

evet arkadaşlar konuya bakmadan ben denemedim ama kuzene verdim denemesi için direk janta atmış :=)

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 kere zincir attı
    1 kere zincir koptu

Hocam o başka bir şeyden olmasın. Sıvı gres değilde diğer sprey yağları kullandığınızda zincir düzeliyor mu peki?
    yamtareroglu bunu beğendi.
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Ben şırıngayla 20/50 motor yağı sürüyorum. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Ama zincir problemi yaşayanlar zincirini muhakkak temizlemeliler çünkü toz ve çamur zincire bulaştığında yavaş yavaş çürütmeye başlıyor.. Yani temizlik olmadan yağlama olmamalı.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o başka bir şeyden olmasın. Sıvı gres değilde diğer sprey yağları kullandığınızda zincir düzeliyor mu peki?
    şu an hala sıvı gres kullanıyorum. Önümüzdeki günlerde zincir ve dişliyi değiştirdiğimde artık motul ipone falan onları deneyeceğim. Sıvı gresle çok fazla pislik çekiyor kendine, zincirin hali perişandı. Kaç kere komple zinciri söktüm evde leğene gaz yağı koyup beklettim, her bir baklayı ovalaya ovalaya siliyordum. Ancak 1 hafta sonra yine aynı
    Motor yağınıda denedim sıvı gres gibi pek kir tutmadı. Daha sağlıklı oldu motor yağıyla kanaatimce

Biz zincir konusunu cok abartiyoruz gibi geliyor, ben zinciriki hic temizlemem hic de zincir bozmadim, sadece yaglarim, wd40 la bile yagladigim olur, tek derdim janta falan atiyor surdugum yaglar jantimin tipini bozuyor

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Bal gibide yağlanır. Kapalı mekanik parçalarda gres kullanılıyor zaten. Zincirde kullanmayı tercih edilmemesi her tarafı batırması.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    würth hhs 2000 ile yağlıyorum, memnunum.
    Sıvı grestir kendisi

svsmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 kere zincir attı
    1 kere zincir koptu

ben de sıvı gress kullanıyorum 3 yıldır 18 bin km oldu ne zincir attı ne koptu ne de bollaştı

army - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Gres oringlere nüfuz etmez. Gres toz toprak toplar, daha kötü sonuçlar çıkar ortaya. Bu işin piri 90 numara motor yağıdır.

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı army adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gres oringlere nüfuz etmez. Gres toz toprak toplar, daha kötü sonuçlar çıkar ortaya. Bu işin piri 90 numara motor yağıdır.
    90 numara motor değil dişli yağıdır. Daha sık yağlamayı gerektirir. Bir diş fırçasına bir damla ile 3-4 baklayı yağlarsanız sıçratma yapmaz. Zincir tertemiz olur.

Greside bol sürmek gerekmez. İnce bir tsbaka olarak sürmek yeterlidir. Bu miktarda sıçrama yapmaz.

Sae 80-90 yağ ile zincir beslenir ve hep yeni gibi kalır.
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)