Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akü Tavsiyesi : Varta mı?Bosch mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2013 model Hyosung GV 250 motosikletimin hala üzerinde orjinal aküsü duruyor.Akü görevini yerine getirse de,sorunsuz marş bassa da artık 5 yıla yakın oldu ve aramızdan ayrılması yakındır.Motosikletime uyan iki akü arasında kaldım.Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?Neden?

İlk seçenek ;
    Varta YTX14-BS/ YTX14-4

İkinci seçenek ;
    Bosch YTX14-BS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkisi de iyi markalar ama varta' nın asıl işi bu zaten. Ben olsam varta tercih ederdim...
    Thracian bunu beğendi.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Ben de olsam varta alırdım sanırım. Teknik anlamda bir bilgim yok. Tamamen kafamdaki marka algısından bu şekilde yorum yaptım.

Ayrıca, yuasa markasının gv250 için uygun modeli varsa önerebilirim.
    Thracian bunu beğendi.

Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de olsam varta alırdım sanırım. Teknik anlamda bir bilgim yok. Tamamen kafamdaki marka algısından bu şekilde yorum yaptım.

Ayrıca, yuasa markasının gv250 için uygun modeli varsa önerebilirim.
    En iyisi Yuasa zaten ve GV 250 için uygun modeli var ama gereksiz pahalı.Zaten yanılmıyorsam motorun orjinal aküsü Yuasa ve 5 yıldan sonra bile hala çalışıyor.Şimdilik Varta yada Bosch ile yetineceğim sanırım.Araların bariz kalite farkı olduğunu sanmıyorum.Varta biraz daha kuvvetli ihtimal gibi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    GV250 hedefimdeki iki motosikletten biri baya takip etmeye çalışıyorum olası arızaları vs. detayları.

İnternet ortamında genel olarak hyosungların elektrik tesisatının biraz nazlı olduğundan bahsediliyor. 100-150TL fark için ben olsam yuasadan ödün vermezdim.

Eski aküyü paraya saydırıp kalan miktarı çok taksit vs. halletmeyi öneririm yine de.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acaba neden Mutlu gibi türk markaları motosiklet aküsü işine girmiyor

Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV250 hedefimdeki iki motosikletten biri baya takip etmeye çalışıyorum olası arızaları vs. detayları.

İnternet ortamında genel olarak hyosungların elektrik tesisatının biraz nazlı olduğundan bahsediliyor. 100-150TL fark için ben olsam yuasadan ödün vermezdim.

Eski aküyü paraya saydırıp kalan miktarı çok taksit vs. halletmeyi öneririm yine de.
    Küçük bir şehirde oturduğum için eski aküyü geri verme imkanım yok.Kargo ile göndersem aslı astarını geçer.Kullanım süresi boyunca Bosch,Varta gibi kaliteli akülerle Yuasa arasından voltaj,amper kalite farkı pek yok.Yuasa sadece 1-2 yıl daha uzun ömürlü gibi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    İkiside Alman markası ben geçenlerde Varta aldım. Eski motorcu bir abim söyledi nispeten daha iyidir diye.. Yuasa akü vardı bende de şarj ettirmeme rağmen soğuklarda marş basmıyordu. Varta mis gibi şimdi gırgır diyip hemen anında marşa basıyor.
    Thracian bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)