Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sinyallerde problem

Motovento
    REKLAM ALANI
    malcolm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl 185 s
    Arkadaşlar honda xl 185s model motosikletimin sinyal lambalarında sorun var. Sinyali hiç yakmamışken sol sinyaller sürekli yanık konumda kalıyor (yanıp sönme değil). Sağ sinyal verince ise ön sinyal yanıp sönüyor,arka sinyal hiç yanmıyor. Flaşörde sorun var desem sağ ön sinyal nasıl çalışıyor olabilir?Sol ve sağ sinyaller farklı flaşör kullanıyor olabilir mi?Veya yağmur vs nedenlerle gidondaki düğmeler su almış ve kısa devre yapıyor olabilir mi?Uzun far zaten yanmıyor,kısa far ise oldukça zayıf. Fren lambası da yanmıyor. ) Sizce ne yapabilirim? Kendim çözeyim diyorum,olmazsa istanbul avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz yerler var mı? Honda servisleri 15gün sonraya randevu veriyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önce flaşöre bak flaşörlerin çoğu 3 girişlidir yani sağ ve sol aynı hat üzerinden değil aynı flaşörde başka bir hat üzerinden çalışır.
    Eğer düzelmezse düğmelere bakarsın
    Uzunlar farın kesik olduğundandır onu değiştir düzelir büyük ihtimalle
    Arka stop ise basit bir iş kabloyu takip ederek olayı çözebilirsin zaten büyük ihtimalle müşürdedir sorun yada ampulde
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    as gy200
    ya flaşorunde sorunvar yada tesisatında problem cıkmış

Motosikleti
    Honda xl 185 s
    Teşekkürler arkadaşlar...

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    ampullerin herangi biri kesikse hemn degiştir, sacma gelebilir ama bende işe yaramıştı benzer bi olayda

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı pre_lude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ampullerin herangi biri kesikse hemn degiştir, sacma gelebilir ama bende işe yaramıştı benzer bi olayda

arkadaşım sinyal ampüllerinden hangisi yanmıyorsa onu değiştireceksin sorun düzelecek,benim başıma geldiğinde bende kormuştum ama durum böyleymiş
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    sağlam flaşör tak aynı sorun devam ediyorsa tesisatta kaçak var kabloları takip et sorunu çözersin

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    bence hiç ugraşma. Elektrik tesisatını baştan çektir...

Sinyal sürekli yanıyosa flasor bozuktur. Sık aralıklı olarak ön sinyal yanıp sönüyor , arka sinyal hiç yanmıyorsa. Arka siyaldeki ampul patlamıştır...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sinyal sürekli yanıyosa flasor bozuktur. Sık aralıklı olarak ön sinyal yanıp sönüyor , arka sinyal hiç yanmıyorsa. Arka siyaldeki ampul patlamıştır...
    Aynı fikirdeyim, hiç uğraşma ustaya götürrr
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abiler bu motosikletlerin sinyal sistemi tam olarak bilmediğim şekilde birbirini tamamlayacak şekilde.

ampüllerden biri patlayınca bu şekilde arıza veriyor benimde başıma geldi.

önce yanmayan ampülü bir değiştirsin arkadaş düzelmezse diğer aksama baksın.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
    motorsiklet servisleri en iyisini bilir.güvendiğiniz bir servise gitmek en mantıklısı.

Motosikleti
    Honda xl 185 s
    İstanbul Avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz bir usta var mı?Yetkili servis olmasa da olur zaten 1 ay sonraya gün veriyorlar.

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sinyal ampullerini kontrol et devre tamamlamdığı zaman yanmıyor.

Benim sinyal yanmaya başladığında dit dit diye ses çıkartıyor.sinir oluyorum o ses e onun aradan çıkartırisem sinyallar çalışmazmış.

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Konuyu hortlatmış olucamda yardım lütfen. Bende wing go var Honda bugün sol sinyal verdim. Dit(çık çak vs) sesi bi kez çıktı. Sol ön sabit yanık kaldı ve göstergedeki sinyal yakma işareti sabit kaldı. Sol arka sinyal yanmadı galiba, gündüz olduğu için tam fark edemedim. Ne kadar denesemde sol sinyal yanık kalıyor ve tek çık sesi geliyor kalıyor.

Sağ sinyal verdiğimde sinyalleri yanıyor çık sesi geliyor ve gösterge yanıp sönüyordu. Sağda sorun yok yanı.
    Kafama takıldı sorun nedir?
    Yardımcı olursanız sevinirim masraf nedir? Servise götürmeme gerek varmı?

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Cevap alamadım servise gidiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)