Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Headers kaynak işlemi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Merhaba arkadaşlar , Mt07 motoruma mivv 2 parça headers ve m4 tüp şeklinde toplam 3 parça komple egzoz taktım bu gün.

Çift silindir , manifoltun biri tam oturuyor hava kaçırmıyor fakat biri tam oturmayıp hava veriyor ve ses yapıyor(ortadaki çatal şeklinde olan parçaya tam oturmuyor). Küçük gergi yaylarıyla gersemde yaylar çok başarılı olmadı .

Headersın 2 parça olması kolaylık fakat bu hava kaçırma ve ses yapma sıkıntılarını kaynakla mı çözebiliriz sadece ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Eksozcularda macun var. O işe yarayabilir. Ama hareket eden bi parçaysa macun çatlayabilir.

Dayson yada sıvı contada iş görebilir bi denemek lazım.

Tam yerine oturmama sebebi nedir? İyi bi eksozcu orayı ısıtıp işlem yaparak halledebilir bi göstermek lazım.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    headerslar yukardan asagi dogru bir sonraki ekin içine girecek şekilde tasarlanirlar, dolayisiyla ses veya hava kaçirma ihtimalleri yok denecek kadar azdir. sizde tam tersi bir montaj mi soz konusu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Olması gerektiği gibi takıyorum , tam oturuyor fakat motoru karşınıza aldığınızda sağda kalan manifoltun borusunda çok hafif boşluk oluşuyor. Oda hava kaçırıyor , elimi tutunca bariz hava geliyor.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olması gerektiği gibi takıyorum , tam oturuyor fakat motoru karşınıza aldığınızda sağda kalan manifoltun borusunda çok hafif boşluk oluşuyor. Oda hava kaçırıyor , elimi tutunca bariz hava geliyor.
    uyumsuz ölçüleden kaynaklı demekki. elde olan imkanlarla halledilcek bir şey gibi gözükmüyor. egzozcunun yolu gözüktü size.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uyumsuz ölçüleden kaynaklı demekki. elde olan imkanlarla halledilcek bir şey gibi gözükmüyor. egzozcunun yolu gözüktü size.
    Aynen hocam , en iyisi kaynak gibi duruyor. Orjinal egzozuda duruyor zaten , tüpü söküp başka tüp takma niyetindede değilim.

Çalıştırıp elimle bastırınca en ufak kaçırma ve ses yok birazdan gidicem egzozcuya.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Bende bugün uyanıp MT07'me mivv egzos taksaydım da oturmasaydı keşke.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Çok değişik conta var piyasada, sıcaklığa, kimyasala dayanıklı. Kesersin sarıp dolgu yapabilirsin.

Foto. gönderirsen öneri çok olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Kaynak ve susuturucu yaptırmaya gidiyorum şimdi , işlemler tamamlanıp egzozu taktıktan sonra foto ve video atıcam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)