Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

angel eye boyutlari

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    herkes merhaba arkadaslar

hodna forza 300 2014 model motorsikletim var. aldigimda motorda 2 adet angel eye ve 2 adet elastik ledler takiliydi. bunlar zamanla bozuldu bi orasi bi burasi derken bayagi para doktum. neyse konuya donecek olursak sag taraftaki angel eyein etrafindaki halka calisiyor ancak icindeki lamba calismiyor bazende calisiyor, soylenene gore ampul gibi birsey satilmiyormus ve tamamini degistirmem gerekiyormus.

sorum su

1) sadece lamba degisir mi ?

1) tamamini cindende siparis verebilirim. Ancak bunun icin dogru boyutlari bilmem gerekiyor. genelde satinnalr 2, 2.5 ve 3 inch seklinde.

turkiyede yasamiyorum ve dil sikintisi cekiyoruz. bilgisi olan arkadaslar net bir sekilde yazar veya link yollarlarsa sevinirim. unutmayinki burdan cine geri gonderemeyebilirim bile. simdiden cok tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

konu gunceldir arkadaslar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    fotoğraf atarsanız daha net yardımcı olanlar olacaktır

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotoğraf atarsanız daha net yardımcı olanlar olacaktır
    hem gunduz gozuyle hemde aksam isiklari yakip fotografini bugun atacagim tskler
    berk_cglr bunu beğendi.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    sadece ampül değişebiliyor

ama her ampül için balast gereklidir. dandik birşey taktılar ise (ki sonradan takan herkes işin ucuna kaçtığından dolayı çoğunlukla ve bazende iyi taksanda şans tabii ) bozulmuş olma ihtimali yüksek.

bir diğer soruda xenon tesisatının ne kadar iyi yapılıp yapılmadığı ?
    belkide hiç bir problemin yokki ışık arada yanıyorsa ihtimal verdiğim şey tesisatının düzgün yapılmamış olması veya sonradan kurcalanıp iyi bir işçilik ile geri toplanmamış olmasıdır.

bence 0 almanıza gerek yok. gerçekten anlayan birisi kablo tesisatına baksın önce
    komple mercek set değiştirmenize gerek yok bence. ince halo yuvarlak ampüllerde satılıyor tabii ama yolda kırılma olasılığı çok yüksek. en ufak burulma bükülmede kırılan bir incelikte çünkü.

Zamanında gkn motor'da ömer yapmaya başlamıştı bu işleri. hatta normale göre biraz daha uzun zaman verirdi. o zamanlar thy'de kabin memuru olduğundan hem iş hemde iyi işçilik ile iş çıkartmak istediğinden. ilk kendi 2003 siyah 600f'inde yapmıştı
    sonradan istanbulda yapan başka yerlerde türedi tabii ama tutulmadı gördüğüm kadarı ile çok.
    xenon için far camını sökmek geri takmak ayrı bir meziyet. far içerisine toz kaçması ayrı bir olay, tesisatın zarar görmeyecek şekilde dößşenmesi sorunsuz durabilmesi ayrı bir meziyet.

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece ampül değişebiliyor

ama her ampül için balast gereklidir. dandik birşey taktılar ise (ki sonradan takan herkes işin ucuna kaçtığından dolayı çoğunlukla ve bazende iyi taksanda şans tabii ) bozulmuş olma ihtimali yüksek.

bir diğer soruda xenon tesisatının ne kadar iyi yapılıp yapılmadığı ?
    belkide hiç bir problemin yokki ışık arada yanıyorsa ihtimal verdiğim şey tesisatının düzgün yapılmamış olması veya sonradan kurcalanıp iyi bir işçilik ile geri toplanmamış olmasıdır.

bence 0 almanıza gerek yok. gerçekten anlayan birisi kablo tesisatına baksın önce
    komple mercek set değiştirmenize gerek yok bence. ince halo yuvarlak ampüllerde satılıyor tabii ama yolda kırılma olasılığı çok yüksek. en ufak burulma bükülmede kırılan bir incelikte çünkü.

Zamanında gkn motor'da ömer yapmaya başlamıştı bu işleri. hatta normale göre biraz daha uzun zaman verirdi. o zamanlar thy'de kabin memuru olduğundan hem iş hemde iyi işçilik ile iş çıkartmak istediğinden. ilk kendi 2003 siyah 600f'inde yapmıştı
    sonradan istanbulda yapan başka yerlerde türedi tabii ama tutulmadı gördüğüm kadarı ile çok.
    xenon için far camını sökmek geri takmak ayrı bir meziyet. far içerisine toz kaçması ayrı bir olay, tesisatın zarar görmeyecek şekilde dößşenmesi sorunsuz durabilmesi ayrı bir meziyet.
    cevabiniz icin cok tesekkurler. ancak o dediginiz isciligi burda bulmaniz imkansiz maalesef. o yuzden 2 adet angel eye set almayi planladim. boylece herseyi degismis olacak zaten. o yuzden boyutlari ogrenmem gerek demistim. bu arada TAYLANDDA yasiyorum. benim yasadigim bolgede bir yer yapiyor. 2 kere goturdum yaptilar daha sonra goturdum sorunu cok bi daha getirirsen yapmayiz dediler. bende set alip burada motorsikletci bir ustam var ona yaptiriyim diyerek dusunmustum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

https://i.hizliresim.com/lO8aMb.jpg

buyrun buda resim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

resim eklendi

https://i.hizliresim.com/lO8aMb.jpg

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    eğer elinden geliyorsa bi vida seti ön camı sökmek için sanayitipi fön makinası ( veya büyükçe fırın/setüstü ocakların altındaki fırınlarda iş görüyor ) camı tekrar geri takmak için macun ve lehim makaron vs gibi şeyler ile işini kendin de halledebilirsin.

tabii kendine güvenmende gerekiyor bu konuda

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer elinden geliyorsa bi vida seti ön camı sökmek için sanayitipi fön makinası ( veya büyükçe fırın/setüstü ocakların altındaki fırınlarda iş görüyor ) camı tekrar geri takmak için macun ve lehim makaron vs gibi şeyler ile işini kendin de halledebilirsin.

tabii kendine güvenmende gerekiyor bu konuda
    bana sadece kac inch angel eye almam gerektigini soylemeniz yeterli hatta aliexpress gibi bir yerden linkte atabilirsiniz. burda o tamir isini yapacak adam maalesef yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

kon ugunceldir arkadaslar.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Arkadaşım sökmeden bakmadan kim be derse yanlış bilgi olur.
    Benimde fazerimde angel ve mercekli xenon vardı 2 kere ampül değiştirmeme ragmen aydınlatma alamadım.
    En sonun da komple aynısı ile değiştirdim şimdi diyorumki 1 sene dir körü körüne gidiyormuşum gece yolda.
    Gündüzleri bile fark ediliyor yandıgı

İstanbulda isen yardımcı olurum dükkanımız var

fz6fazer

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Bu seti taktım ben angelli mercekli xenon set

98 Beygir.....

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım sökmeden bakmadan kim be derse yanlış bilgi olur.
    Benimde fazerimde angel ve mercekli xenon vardı 2 kere ampül değiştirmeme ragmen aydınlatma alamadım.
    En sonun da komple aynısı ile değiştirdim şimdi diyorumki 1 sene dir körü körüne gidiyormuşum gece yolda.
    Gündüzleri bile fark ediliyor yandıgı

İstanbulda isen yardımcı olurum dükkanımız var
    https://i.hizliresim.com/rODLb3.png

fz6fazer

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Bu seti taktım ben angelli mercekli xenon set

https://i.hizliresim.com/5Dv9jz.jpg
    cevabiniz tesekkurler ancak ilk mesajimdada belirttigim uzere turkieyde degilim. bende zaten set almak istiyorum sadece uygun boyut hangisi onu bilemiyorum. motorum honda forza 300 2014 model

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:28 ----------

Alıntı Barshad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabiniz tesekkurler ancak ilk mesajimdada belirttigim uzere turkieyde degilim. bende zaten set almak istiyorum sadece uygun boyut hangisi onu bilemiyorum. motorum honda forza 300 2014 model
    bu arada link acilmiyor

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    Alıntı Barshad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes merhaba arkadaslar

hodna forza 300 2014 model motorsikletim var. aldigimda motorda 2 adet angel eye ve 2 adet elastik ledler takiliydi. bunlar zamanla bozuldu bi orasi bi burasi derken bayagi para doktum. neyse konuya donecek olursak sag taraftaki angel eyein etrafindaki halka calisiyor ancak icindeki lamba calismiyor bazende calisiyor, soylenene gore ampul gibi birsey satilmiyormus ve tamamini degistirmem gerekiyormus.

sorum su

1) sadece lamba degisir mi ?

1) tamamini cindende siparis verebilirim. Ancak bunun icin dogru boyutlari bilmem gerekiyor. genelde satinnalr 2, 2.5 ve 3 inch seklinde.

turkiyede yasamiyorum ve dil sikintisi cekiyoruz. bilgisi olan arkadaslar net bir sekilde yazar veya link yollarlarsa sevinirim. unutmayinki burdan cine geri gonderemeyebilirim bile. simdiden cok tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

konu gunceldir arkadaslar
    https://tr.aliexpress.com/item/New-Motorcycle-Headlight-55W-2-5-HID-Bixenon-Lens-Projector-Headlamps-With-Double-Angel-Eyes-Halo/2051568548.html?spm=a2g0s.8937420.0.0.336f2e0ezwng iM

ornegin bu linkteki urunu siparis etsem olur mu ?

saticiya mesaj gonderdim ancak geri donmedi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)