Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastiğe saplanan çivi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az önce zinciri temizlerken farkettim. Arka lastiğe yanlamasına girmiş. Şimdilik hava kaçırmıyor gibi görünüyor. Sorum şu. Lastik artık çöp mü yoksa tamir edilip kullanılabilir mi? Maddiyatdan çok güvenlik ön planda benim için. 2 gün sonra yolda sıkıntı yaşamak istemem.

NOT: lastikler Bridgestone battlax. Zaten değiştiresim vardı da kıyamamıştım.

Fikirlerinizi alayım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    götür bildiğin lastıkcıye.o onu cıkartıyor bır aletle genısletıp fıtııl atıyor.senın yapman gerene cok sıkıcca frene basılı turmak lastıkcı ıslem yaparken tekerın sabıt kalması lazım.o sekılde ıner o lastık.su tutu bak bakalım kacak var mı az da olsa

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Aynı şekilde bir arkadaşımın lastiğine bir vida girdi. Lastiği henüz yeni. Cevapları merak ediyorum.

Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    götür bildiğin lastıkcıye.o onu cıkartıyor bır aletle genısletıp fıtııl atıyor.senın yapman gerene cok sıkıcca frene basılı turmak lastıkcı ıslem yaparken tekerın sabıt kalması lazım.o sekılde ıner o lastık.su tutu bak bakalım kacak var mı az da olsa

Çiviyi çıkartıp fitil attırmak ya da yeni lastik almak arasında karar vermeye çalışıyorum bu şekilde binilmez zaten.

Otomobilde benzer bir olay başıma geldi. Fitil + yama yaptırdım bir süre sonra lastik balon yaptı, mecburen değiştirmiştim.

Motosikleti
    400NK
    Bunu gibi kalın çivi lastiğime girmişti. Fitil attık 1 seneden beri kullanıyorum lastik havasında inme ve balon yapma yaşamadım.

Lastik durumu iyi görünüyor. isterseniz yama yaptırın ekstra masrafa girmemiş olursunuz.

Lastiğime giren çivide bu;

Yoldan önce, Yoldaş gerek..!

İnstagram: sdemircann

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Fitil kötüdür demiyorum ama içeriden yapılan yama daha garantilidir. Motosiklet lastiği tamiri yapan biryere götürüp içten yama yaptırın. Motosiklet lastiği diye özellikle üzerine basıyorum çünkü bazı ustacıklar güzelim janta 2 tane demir ile girişip lastiği kanıttırarak çıkartıyor ve doğal olarak jantın anası ağlıyor kenarlarından boya dökülüyor, çizikler oluşuyor

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Lastiği söktürüp komple kontrol ettir. İçerden yanağı yemiş olabilir. Aynısı başıma geldi, inşaat çivisi ise uzun bir şeydir o, fitil atmak çözüm değil. İçerden hasar varsa komple yeni lastik değişimi gerekir.

Çiviyi lastikçide dışarıdan çekip çıkarttık. Lastiği delememiş. Şanslı günümdeyim bir süre gözlemleyip gelişmelerden haberdar ederim

Motosikleti
    honda cbf 150
    elinizde fitil takımı bulundurun.yolda bi yerlerde başınıza geldiğinde en azından geçici çözüm olur.benim lastik patlamışdı.fitil attırdım oldu.
    sonra lastik değişim zamanı geldi ve değiştirdim.fitil lastiğe bi zarar vermiyo.gayet kullanışlı

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    ola ki çiviyi çıkardınız ve normal büyüklükte bir delikle karşılaştınız,acil durum için köpük yoksa ve bir vidanın geçebileceği büyüklükte ise cebinizde mutlaka piyasada bulunan 3lük ya da 4 lük vidalardan olsun, hemen vida atın bu şekilde tamirciye kadar idare eder, fitil de bir çözüm ki ben 1 sene 3 tane fitil ile gezdim, riskliydi ancak motorum da 200 lük bir scooter dı, daha büyük cc lerde bu riski almam iç yama yaptırırım ya da değişim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)