Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Viraj Problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ddh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    arkadaşlar geçenlerde motorumla KARAMAN-SİLİFKE arası uzun yola gittim ama nasıl gittiğimi bilmiyorum motorumun yol tutuşu çok kötüydü virajlarda atacak korkusuyla girmek beni bayağı bi strese soktu şehir içinde hareket halindeyken eğildiğimde ise lastiğin sürtünme sesi geldiğini duyuyuyorum sizce bu iyi mi kötü mü çözüm yolları ne olabilir )
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin Sevilmek istiyorsan önce sevmeyi bileceksin Uçmayı seviyorsan düsmeyi de bileceksin Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayati seyredersin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Virajda kendine bir çizgi belirle. Bu çizgi seni en kısa zamanda ve virahdan güvenlice çıkartabilecek bir çizgi olmalı. Ani gaz artışı / azaltımı veya fren olmadığı sürece yolda bir sorun yoksa seni atmaz kolay kolay. Ama dengeyi iyi sağlamalısın

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    ya ben motordan iki kere düşüyordum ikiside viraj problemim yüzünden o yüzden biraz temkinli davranıyor da olabilirim ama lastikleri değiştirecem onu kafaya koydum
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin Sevilmek istiyorsan önce sevmeyi bileceksin Uçmayı seviyorsan düsmeyi de bileceksin Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayati seyredersin

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Viraj alma motosikletteki en önemli konudur. Bütün ileri eğitimler bunun üzerinedir. Burada birkaç paragrafta bu işe giremem. Bu konudaki kitap ve forumdaki eğitici yazılarımızı okuyarak başlamalısın.

Ve bu arada konuya tam olarak hakim olduğunu hissedinceye kadar limitlerini zorlamamalısın.
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    tabi lastikelrin önemi büyük viraja girmede viraja ilk girişte nasıl hazırlarsan kendini o kadar iyi olur yanaklarda gidersin heyecanlanırsın adeta sol viraja girerken sağdan geniş dalıp birden çıkmalısın virajdan. sağ viraja girerken de soldan derin dalıp çıkmalısın virajdan ayrıca viraja girerken bazı arkadaşlar motoru dik tutup kendilerini yatırırlar bazı arkadaşlarımız da motoru eğdirip kendilerini dik tutarlar. sonuçta denge meselesi lastiklerine de güvenmelisin

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    dediklerinizin hepsi doğru denge meselesi ayrıca artçılara da çok iş düşüyor viraja girerken

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Viraja girmekte zorlanmanın sebebi virajı alamayacağım diye korkman büyük ihtimalle. Eğer viraj keskinse ve hızını kesmen gerekiyorsa bu işi viraja girmeden önce yap. Virajı alırken kesinlikle gaz kesme yada fren yapma! Viraj içinde gaz kesip fren yaparsan motor dikleşmeye başlar. Bu durumda da virajı alman gittikçe daha zor olur. Hızını viraja girmeden düşür ve viraj içinde kontrollü bir şekilde gaz vermeye devam et. Eğer fren yapman gerekirse hafifçe arka freni kullan. Ön freni kullanmamaya çalış. Viraj içinde kontrollü bir şekilde gaz vermeye devam ettiğin sürece virajı daha rahat aldığını göreceksin.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viraja girmekte zorlanmanın sebebi virajı alamayacağım diye korkman büyük ihtimalle. Eğer viraj keskinse ve hızını kesmen gerekiyorsa bu işi viraja girmeden önce yap. Virajı alırken kesinlikle gaz kesme yada fren yapma! Viraj içinde gaz kesip fren yaparsan motor dikleşmeye başlar. Bu durumda da virajı alman gittikçe daha zor olur. Hızını viraja girmeden düşür ve viraj içinde kontrollü bir şekilde gaz vermeye devam et. Eğer fren yapman gerekirse hafifçe arka freni kullan. Ön freni kullanmamaya çalış. Viraj içinde kontrollü bir şekilde gaz vermeye devam ettiğin sürece virajı daha rahat aldığını göreceksin.
    Yucika arkadaşımız kısaca özetlemiş.
    Bence de sorun olaya konsantrasyon ve tekniği doğru kullanmak. donald duck ağabeyimizi okumanı ve okuduğunu harfiyen uygulamanı tavsiye ederim.Tekniği iyi uyguladığında lastiklerin çok kötü bile olsa virajı alamama sorunu yaşamazsın. Hatta motorun Pegleri yere değdiğinde bile düşmüş sayılmazsın, yana kayarak alırsın hatta ama düşmez-karşı şeride geçmezsin
    Poturdak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)