Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1996 ZX-6R orta devirlerde gaz kezme - boğulma egzozdan patırtı gelmesi yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    habili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Öncelikle herkese merhaba 1996 model zx6r aldım 3 ay kadar önce motoru rektefe ettirdim krand segman piston şanzıman subaplar yataklar contalar mekanik aksamla ilgili herşeyi masraftan kaçınmadan yeniledim hepsini orjinal parça taktık iş motoru çalıştırmaya gelince sıkıntısız çalıştı soğukken motor sorunsuz gaz yiyor öksürme tıksırma yok ısınınca 1 ve 2 ci viteslerdede sorunsuza yakın bi gaz yiyor ama yukarki viteslerde motor ısınınca rolantiden biraz fazla bi gaz verdiğimde boğulur gibi bişi yapıyor gaz yemiyor motor gidiyor fakat.Gazı sonuna kadar açarsam o boğulma durumundan kurtulup açılıyor fakat hep çok yüksek devirlerde kullanmam gerekiyor motorda hava filitresi yok kabinin içi boş filitre den veya karbiratörle ilgili olabilir dedi usta elimizde filitre yok haftaya kadar temin edip deneyecegiz.Ve bir durum daha var benzin pompası orjinal deil araba pompası takmıslar bu yüzden her zaman çok tazikli benzin çıkıyor pompadan yüksek basınçlı bununda etkisi olabilir mi acaba.Bu tarz birşey başına gelen yada tahmini ne olmuş olabileceği hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa makbule geçer şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xv250
    düşük viteslerde devir yüksek oldugundan benzin yanıyor rahat gidiyor motor büyük vitesde devir ilk geçişte düşük olursa benzin yanmaz sorun zengin karışım olabilir. benzin pompası ilk değiştirdiğinde de varmıydı bu sorun ? sonradan mı oldu?. daha performanslı buji kullandın mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

düşük devirde bogulma sebebi de kurumu atamaması

Motor maksimum çalışma sıcaklığına gelince karbüratör ayarını yapın. Son sıcaklığına gelmeden yaparsanız biraz ısınınca ayar uymaz diye tecrübe etmiştim

tp sensörü, oksijen sensörü

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Karbüratörlü motora sensör diyorsunuz ya bravo. Senkron yaptır ona

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Azminize hayranım....
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)