Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigorta Surekli Atiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar,
    Ben Yigitalp Harley Davidson 883 sahibiyim ayni zamanda bu kis uzerinde calismak uzere Skyteam V-Raptor 250 aldim.Cin mali bir motosiklet fakat gorunusu hosuma gitti ve Sokup takip birazcik uzerinde oynamak istiyorum.Yeni gidon elcikler depo koltuk egzoz derken isi bitirdim ve herseyi topladim.Zaten elektrik mevzusunu cok anlamadigim icin Elektrikle ilgli hic birseye dokunmadim.Fakat Anahtari takip park moduna aldigimda kafa isigi ve stop lambasi calisiyor.Tam hersey yolunda diyip ateslemek icin anahtari ON pozisyonuna cevirdigim an sigorta aninda yaniyor.Ilk basta kafa ve stop lambasini calismasi icimi biraz rahatlatiyor.Acaba sorun nerede kesin atesleme sisteminde(anahtarin ordaki atesleme elektronik kisimda) bir sikinti var diye dusunuyorum.Ama emin degilim dedigim gibi elektrik kisimi bana cok uzak sizlerinde bu konuda fikrini almak isterim resmen tikanmis durumdayim kolay kolay servisede gitmek istemiyorum kendim cozmek istiyorum.Tum kablolari kontrol edip kisa devre mi bakmaliyim ayrica Anahtarin altindaki atesleme sisteminden bir kablonun cok isindigini farkettim kabloda herhangi bir sorun yok atesleme sisteminde herhangi bir pas kir farketmedim. degerli fikirlenizle bana yol gosterirseniz sevinirim.

Simdiden Tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    ilk önce sakın yüksek bir sigorta takmayın söktüğünüz yerlerde bir kablo kıstırmış olabilirmisiniz acaba kablo takip etmekten yada elektrikçiye götürmekten başka çareniz yok

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    İlk konumda atmıyorsa, sadece kontağı on konumuna aldığınızda devreye giren elemanları kontrol edin, mesela ilk konumda çalışmayan far sinyal ve gösterge aydınlatması tarzı bir şey var mı eğer varsa önce onları kontrol edin. Eğer anlamıyorsanız daha fazla kurcalamayın ama biraz anlarım derseniz sırayla kabloları takip edeceksiniz. Genelde ek yerlerinde olabilir mesela far tasının içi, veya bazı motorlarda arka çamurluğun altında yani tekerle çamurluk arasında stop ve sinyal lambalarına giden kablolar bulunur eğer lastik buraya sürttüyse kablolar kısa devre yapmış ve sigortayı attırıyor olabilir.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anahtarı taktun hemen sigorta patlıyorsa Konya’yı ters takmisindir. Kontagi açtın Marsa basdin sigorta attı . İlk ateşlene sistemini kontrol et

Alıntı thepope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk konumda atmıyorsa, sadece kontağı on konumuna aldığınızda devreye giren elemanları kontrol edin, mesela ilk konumda çalışmayan far sinyal ve gösterge aydınlatması tarzı bir şey var mı eğer varsa önce onları kontrol edin. Eğer anlamıyorsanız daha fazla kurcalamayın ama biraz anlarım derseniz sırayla kabloları takip edeceksiniz. Genelde ek yerlerinde olabilir mesela far tasının içi, veya bazı motorlarda arka çamurluğun altında yani tekerle çamurluk arasında stop ve sinyal lambalarına giden kablolar bulunur eğer lastik buraya sürttüyse kablolar kısa devre yapmış ve sigortayı attırıyor olabilir.

Cevaplar için teşekkürler kontağı ON konumuna aldığım anda sigorta atıyor.Bu akşam kabloları kontrol edeceğim.Bir fikir olarak bazı elektrik elemanları birbirlerine pin ile bağlılar kısa devrenin bu elemanda olup olmadığını test etmek için o pini çekip işlemi gerçekleştirdiğimde sigortanın atıp atmadığına bakacağım.Eğer atmıyorsa sorun o parçadadır diye düşünüyorum en azında pinli bölümleri bu şekilde eleyebilirim.Bu sistem doğru mu yoksa çok yanlış bir açıdan mı bakıyorum

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum mantik dogru. daha hizli ilerlersin.

jaklari sok. sirayla tak. attigi yerdeki grup icerisinde bir sorundur.

thepope dostumun soyledigi gibi, sele altindan camurluga giden kablolar, genelde camurluk baglanti demirinin icinden gecer. bu kablolar zanla ezilebiliyor. ben sinyalde ayni sorunu yasamistim. 2 tane role yaktim. kablo sasi aliyormus. bulunca duzeldi. sanirim seninki de boyle bir sey. bir kablo bir yerden sase aliyor.

kolay gelsin.

Arkadaşlar bende çelik 150cc sahibiyim bendede benzer bir sorun var sanırım sigorta yandı anahtarı takıyorum ama ekranda hıc bır şey yok elektrık gelmiyor ayak ile çalıştırmak zorunda kalıyorum sigorta kutusu nerdedır sıfır aldıgım için yedek sigortası vardır dıye dusunuyorum modeli bilmeyenler için soyleyım kuba cg serisi ile aynı kaportaya sahip

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ben de trafik sigortan sürekli artıyor zannedip girdim ama yanlış anlamışım.
    velizrsln bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

sigorta atıyorsa attığı yerde bir sorun var demektir, kısa devre bozuk bobin falan filan, düz bağlamayın daha çok şey bozulur

cevaplar için yine teşekkürler fren kolundaki elektronik bağlantıda kısa devre varmış.Onu düzeltince misler gibi çalıştı canavar keyfim yerine geldi.
    Sigorta kutusunun yerini bulmak için kullanma klavuzındaki elektrik diagramına bakabilirsin orda hem kaç amper hemde nerde bulunduğunu görebilirsin.

Motosikleti
    xv250
    okurken harley ile ilgisini anlamaya çalıştım konunun neyse. gidondaki kabloların gittiği soketlerin hepsini çıkart tekrar nede atıyor mu. atmıyorsa teker teker takarak tekrar dene haber et sonucu

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okurken harley ile ilgisini anlamaya çalıştım konunun neyse. gidondaki kabloların gittiği soketlerin hepsini çıkart tekrar nede atıyor mu. atmıyorsa teker teker takarak tekrar dene haber et sonucu
    harleyle ilgisini düşünürken konuyu kaçırmışsın adam sorunu çözmüş.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Benden başka başlığı "Sigorta sürekli ARTIYOR" diye okuyan var mı?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    bu size ders olmalı 10 sene önce bir dostumun rica minnet tamirciye götürmem için verdiği skyteam motosikletin çukura girdiğimde gösterge paneli fırlayarak yolda paramparça olmuştu.. skyteam elektronik aksamı piyasadaki en kötü elektirikli scooterdan bile kötü umarım çok para vermediniz. 883 sahibi birine göre fazla cesur davranmışınız. geçmiş olsun.

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    hocam tasarım değiştiyse bir foto atın bakalım nasıl olmuş?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)