Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Km Saati Tamiri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ktm 640 adventure motorumun km saati çalışmıyor. Bunu nasıl tamir ederim veya nerde tamir ettirebilirim ?

Başına gelen var mı ?

https://i.hizliresim.com/Rn9P3R.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

Hala soruyorum :D
    fearlesboyy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Eliniz yatkınsa söküp bakın derim içine. Su almış ya da bir yeri çıkmış kaymış olabilir. İçinin resimleri bile daha fazla yardım almanıza olanak sağlar. Bir de bu sorun bu motorlarda kronik mi ? Yabancı forumlarda örneği var mı ?

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eliniz yatkınsa söküp bakın derim içine. Su almış ya da bir yeri çıkmış kaymış olabilir. İçinin resimleri bile daha fazla yardım almanıza olanak sağlar. Bir de bu sorun bu motorlarda kronik mi ? Yabancı forumlarda örneği var mı ?
    Kaç zamandır bi fırsatını bulup sökemedim. Mekanik olarak elim yatkın ama elektronik işinden pek anlamam.

Yabancı forumları bilmiyorum, hiç bakmadım. Önceki sahibi yıkarken olmuş. Su almış yani.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    FAZER 800
    Su aldıysa kurtarılma ihtimali yüksek. Siz sökün, içinin resimlerini atın. Devre kartını, plastik aksamı olmadan, ekranı da olmadan, selülozik tinerle ya da zippo çakmak benzini ile fırça ile tertemiz yapın. Yanan patlayan bir yer yoksa çalışma ihtimali yüksek. Kolay gelsin.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Yani devre kısmında su birleştirme yapıyor o yüzden böyle çizgi halinde yanıyor ekran. İlk fırsatta söküp bakayım inşallah. Km saati olmadan olmuyor. Kaçla gittiğimi bilemiyorum.

motosero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Sokup sanayide bir km ci veya iyi bir elektronikciye goster.basit bir temassizliksa zaten sen yaparsin.topladigin motoru sattinmi?

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı motosero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sokup sanayide bir km ci veya iyi bir elektronikciye goster.basit bir temassizliksa zaten sen yaparsin.topladigin motoru sattinmi?
    Bu motoru alırken takasta verdim.

Bugün söktüm göstergeyi. Fotoğrafları burayada atayım.

İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Arıza LCD display kısmında ise bu olabilir. Versiyon farklarına dikkat etmek lazım.

http://www.e-elektronik.net/WG12864B...VI,PR-307.html

Eğer problem arkadaki MCU (programlanabilir entegre) kısmında ise yapabileceğin bir şey yok. Yenisini alacaksın.
    Ekarademir bunu beğendi.

Motosikleti
    FAZER 800
    Selülozik tiner ile fırça (eski diş fırçası) yardımıyla güzelce temizleyin. Tiner plastik aksamı eritir ona dikkat edin. Zippo benzini de aynı işi görür. Board tamamen temizlenince toplayıp bir deneyin. Kolay gelsin...
    Ekarademir bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Selülozik tinerle temizleyin hocam. Bağlantı noktalarını da kontrol edin. Kopuk eksik olabilir. Lehim tam tutmuyor olabilir. LCD'nin içine tiner gelmesin.
    Ekarademir bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ankara şaşmaz'da filan böyle araba gösterge ekranı tamir edenler var, bunu bi sorayım yazarım.
    Ekarademir bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Diş fırçası, kontak sprey/selülozik tiner (selülozik tinerse sadece devre kartlarına, plastik aksama ve ekranın kendisine kesinlikle değmesin), uygulayın ve o beyazlıkların, oksitlerin hepsini iyice temizleyin. Eğer LCD' yi veya devre kartını gerçek anlamda bozmadıysa sorunsuz çalışacaktır.
    Ekarademir bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sağolun cevaplar için.

Aldığım kişinin dediğine göre su kaçmış. Önceleri biraz çalışıyormuş sonra ilk fotoğraftaki gibi olmuş.

Yarın inşallah vaktim olursa bi deneyeceğiz arkadaşla temizlemeyi. Olmazsa artık elektronikçi yolu bizi bekler. Aslında tırların dijital ekranını yapanları biliyorum ama bununla uğraşacaklarını sanmam.

Böyle ustalara iş yaptırmak için hatır lazım. Para mühim değil. Araya adam sokarsan ancak öyle iş yapılıyor. Devlet dairesi sanki.

Motosikleti
    FAZER 800
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun cevaplar için.

Aldığım kişinin dediğine göre su kaçmış. Önceleri biraz çalışıyormuş sonra ilk fotoğraftaki gibi olmuş.

Yarın inşallah vaktim olursa bi deneyeceğiz arkadaşla temizlemeyi. Olmazsa artık elektronikçi yolu bizi bekler. Aslında tırların dijital ekranını yapanları biliyorum ama bununla uğraşacaklarını sanmam.

Böyle ustalara iş yaptırmak için hatır lazım. Para mühim değil. Araya adam sokarsan ancak öyle iş yapılıyor. Devlet dairesi sanki.
    Bariz su kaçmış :D :D :D
    Kolay gelsin...
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Su kaçmış derken. Yani yağmur filan değil yıkarken olmuş anlamında söyledim. Gerçi hangi maksatla oraya su tutmuş bilmiyorum.

Bi kere motoru yıkadım çalıştırmakta zorlandım. O günden beri motor yıkamaya tövbe ettim. Pis biniyorum.
    muhahha306 ve MSMorkan bunu beğendiler.

laptop tamircilerine sorabilirsin

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    km ve devir saati için tek bir merkez var o da topkapı sanayi. her türlü çözüyor adamlar

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Bu kullanıcıya ulaşmanı tavsiye ederim
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...an-tamiri.html

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sağolun arkadaşlar. Tamirciye verdim inşallah halledecek.
    O başlığı gördüm inceledim ama elektronik konusunda beceriksizim. Onun gibi yaparken başka yeri bozarım :D

Motosikleti
    FAZER 800
    Tiner yapmadınız herhalde. Sağlık olsun. İnşallah kurtulur da keyifle binersiniz...
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)