Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sesin nedeni nerede?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,
    Scooter için yazıyorum, marka ve modelin bir önemi yok sanırım; parçalar birbirinin aynı, Çin malı, çoğu birbirine uyuyor. 125 cc 'Çin' malı bir scooter.

Ben sorunun kaynağını bir türlü bulamadım:

Silindir, krank, piston; segman... vs değişimi için motoru komple indirdim. Parçaları monte ettim, motoru çalıştırdım, motor çalıştı fakat sac zırıltısı gibi bir ses geliyor:

Rolantide bir sorun-ses yok, hafif bir gaz verme ile zırıltı başlıyor. Marş rublesidir diye yeni bir marş rublesi-kavraması satın alıp, taktım yok gene aynı ses var, egzozu değiştirdim gene var.
    Motor bir kerede çalışıyor, sıyırma sorunu yok.

Birde rubleyi takarken kontrol ettim; motoru gidiş yönünde, varyatör kısmından çevirdim, rublenin ilk hareket dişlisi dönmüyor, ruble dönüyordu yani sorun yok gibiydi. Hızlanınca ne olur bilemem tabi el kuvvetiyle sorun yok gibiydi.

İlk marşta çalışıyor, rolantide ses yok, hafif gaz verince zırıltı sesi geliyor. Hızda sorun yok.
    Ruble-kavrama-ilk hareket te sorun var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum krank piston zirilti icin indirilir mi deliricem ya.

dun de birisine calisan mars motorunu ac komurunu kontrol et dediler adam acti mars motorunu bakti sorun yokmus.

sen simdi birak pistonu silindiri. motorun egzozunu kontrol et. baglanti yerinden bir civata ya cikmis, ya gevsemistir.

egzoz olmasa baska yerleri kontrol et. zirilti sac yada ince plastik benzeri bir malzemeden kaynaklidir.

kranktaki problemden dolayi senin hissedebilecegin bir zirilti olsa o motor blogu aninda parcalanir.

kolay gelsin.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Zırıltı için değişmedi o parçalar😇
    O parçalarda sorun vardı, değişmesi gerekiyordu. Zırıltılı ses, bu parçaları değiştirmeden önce yoktu.
    Egzoz civataları sıkılı: Motorla ilgili bütün civatalar sıkılı eminim bundan, yalnız grenajları bilemiyorum onlarda plastik.
    Motor tek marşta sessiz çalışıyor, gaz verince ses geliyor.
    Ben sorunu bulamıyorum.

Sağ olun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)