Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır Kısa Zincire Ek Bakla Güvenli mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Piyasadaki bir çok zincir 126 yada 128 bakla, benim motoru ise ancak 132 bakla zincir kurtarıyor. Kaliteli markaların distribütörlerini aradım ancak ellerinde 132 bakla yada üzeri zincir olmadığını söylediler.

Çözüm için iki adet sıfır zincir alıp birinden diğerine bakla eklenilebilir mi ve bu işlemden sonra zincir güvenli olur mu?

Yardımlarınız için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    400NK
    Benim başıma geleni size anlatayım, kullanığım motosiklete de zincir gerekiyordu. Çağrı merkezini aradım 128 bakla dediler. Arc marka o-ringli 128 diş kalın zincir aldım fakat kısa geldi, iade etmek zorunda kaldım.(Çağrı merkezi 428 128 bakla uygundur dedi ona göre sipariş verdim)

Zeten zincir uzatmak güvenli bir işlem olsaydı uzatma aparatları mevcut olurdu. Araştırdım çoğu yeri aradım sorum ekleme güvenli olmayacağını söylediler. 4 diş de az bişi değil, sanırım yaklaşık 8 cm daha uzaması gerekecek.

132 bakla bulamayınca, çevremde açılan yeni bir mağazadan kampanyalı DID 132 bakla zincir aldım. Aldığım gibi taktım ne bakla ekleme nede bakla eksiltme işlemi gerekti. 4bin km oldu bir kere bile gerdirmedim.

132 bakla alın, kafanız rahat olsun. Ek yaptığınız zincirde süratli iken kopma gerçekleşirse olacak olanları az çok tahmin edebilirsiniz.
    ysahin ve mavellen bunu beğendiler.
    Yoldan önce, Yoldaş gerek..!

İnstagram: sdemircann

Alıntı sdemircan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim başıma geleni size anlatayım, kullanığım motosiklete de zincir gerekiyordu. Çağrı merkezini aradım 128 bakla dediler. Arc marka o-ringli 128 diş kalın zincir aldım fakat kısa geldi, iade etmek zorunda kaldım.(Çağrı merkezi 428 128 bakla uygundur dedi ona göre sipariş verdim)

Zeten zincir uzatmak güvenli bir işlem olsaydı uzatma aparatları mevcut olurdu. Araştırdım çoğu yeri aradım sorum ekleme güvenli olmayacağını söylediler. 4 diş de az bişi değil, sanırım yaklaşık 8 cm daha uzaması gerekecek.

132 bakla bulamayınca, çevremde açılan yeni bir mağazadan kampanyalı DID 132 bakla zincir aldım. Aldığım gibi taktım ne bakla ekleme nede bakla eksiltme işlemi gerekti. 4bin km oldu bir kere bile gerdirmedim.

132 bakla alın, kafanız rahat olsun. Ek yaptığınız zincirde süratli iken kopma gerçekleşirse olacak olanları az çok tahmin edebilirsiniz.
    Bilgi için teşekkürler, KMA 15 gün içinde yeni parti ürünler gelecek dedi, şu an beklemek en doğrusu gibi görülüyor.

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Merhaba. İki zincirin birbirine eklenmesinin güvenli olacağını sanmıyorum. Orjinal yapıyı bozmak çoğu zaman riskli.

132 L oldukça yaygın bir zincir tipi, Choho ve RK'da bir çok çeşidi mevcut.
    “Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki, aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok.”

Alıntı vişneçürüğü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. İki zincirin birbirine eklenmesinin güvenli olacağını sanmıyorum. Orjinal yapıyı bozmak çoğu zaman riskli.

132 L oldukça yaygın bir zincir tipi, Choho ve RK'da bir çok çeşidi mevcut.
    Choho kalitesi nasıl sizce? DID kadar kaliteli midir?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Firma satış tarihinden itibaren 10 yıl parça temin garantisi vermek zorunda orjinal zinciri takın ( taktırın ). Getirmezlerse ihtar çekin. Şu parçanın temin edilmesini talep ediyorum yoksa kanuni işlem yapacağım diye mektup yazıp ptt den iadeli taahhütlü en yakınınızdaki servise gönderin ( mektubun bir fotokopisini alın ). ben öyle yaptım 3 ayda gelmeyen parça 3 günde geldi. Getirmezlerse ilçenizde ki tüketici hakem heyetine bir dilekçe ile şikayet edin onlar gerisini hallediyor.

Bilgi olarak paylaşmak istedim.
    ahmetunuver, ysahin ve Gouranga bunu beğendiler.

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Alıntı ysahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Choho kalitesi nasıl sizce? DID kadar kaliteli midir?
    Choho'da da sıkıntı olacağını düşünmüyorum birebir uyumluluk gösteriyor, fakat RK ve DID Choho'ya göre daha kalitelidir.
    ysahin bunu beğendi.
    “Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki, aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok.”

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Choho zincir değil birader.
    Gsr600 e taktık 48 saat olmadan zincir koptu bi ton yeri kırdı geçti.
    RK aldık 4 ay sonra oda koptu aynı yerleri yine dağıttı..
    ysahin bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Choho zincir değil birader.
    Gsr600 e taktık 48 saat olmadan zincir koptu bi ton yeri kırdı geçti.
    RK aldık 4 ay sonra oda koptu aynı yerleri yine dağıttı..
    Choko tamam da RK'nın DID den aşağı kalır yanı yok hatta daha bile iyi dese biri itiraz etmem. Adamlar yanlış hatırlamıyorsam Oringin mucidi, sağlam bir japon markası.
    Motorda lastik ön - arka dişli hizasını bozan birşey olmasın sakın ? (ön dişliyi ters takmak, lastik spacerlarını karıştırmak gibi)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Alıntı ysahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Piyasadaki bir çok zincir 126 yada 128 bakla, benim motoru ise ancak 132 bakla zincir kurtarıyor. Kaliteli markaların distribütörlerini aradım ancak ellerinde 132 bakla yada üzeri zincir olmadığını söylediler.

Çözüm için iki adet sıfır zincir alıp birinden diğerine bakla eklenilebilir mi ve bu işlemden sonra zincir güvenli olur mu?

Yardımlarınız için teşekkürler.
    İki farklı markanın zincirini birleştirmek mantıklı değil. Fakat aynı markanın baklaları birleştirilebilir. Sonuçta zincir de bu baklalardan oluşuyor.

Zincir takma sökme aparatı olması lazım çekiçle takarım sökerin diyenlele iş yapılırsa o zaman zincir kısa ömürlü olur. Çünkü mili yamultur çekiç darbesi

https://urun.n11.com/yedek-parca/motosiklet-zincir-sokme-takma-aparati-ugur-mondial-guvencesiyle-P154801028?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIobvDsMWE2Q IVkZAYCh3vQA6PEAYYASABEgLW9vD_BwE&gclsrc=aw.ds
    ysahin ve zekeriyaimam bunu beğendiler.
    ver gazı... ver çoşkuyu

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Dişliler yeni zincir yeni usta gözümüzün önünde taktı ki zaten bizde anlarız motorun her derdinden.
    Montaj ücretsiz olduğu için elimize almadık biz.
    RK 210 km sürat ile pim kırılması sebebiyle koptu.
    Diğeri Choho mudur nedir 60 km sürat ile giderken koptu.

Kısaca motorun güçlüyse D.I.D

Diğer markalar 50hp ve altı motorlara kullanacaksın mukavemeti ona göre..
    Biz bunu tecrübe edip epey masraflı bir şekilde öğrendik..
    ysahin bunu beğendi.

Arkadaşların verdiği markalara baktım. RKS 428 132 bakla bulamadım, fiyatları da baya pahalıymış bu arada. Sürekli artçı ile geziyorum, o yüzden choho'ya güvenmek istemiyorum.

Ustamla görüştüm şöyle bir fikir oluştu. Zincirleri millerinden değil de bağlantı aparatları ile birbirine ekleyeceğim. Yani iki tane masterlink/clips olacak. Mili ittirerek birbirine eklemekten daha güvenli olacağını düşünüyorum.

İki adet did zincir alıyorum, o-ringsiz. Toplam 150TL'ye geliyor. Oringli orjinal 220TL civarı. Taktıktan sonra foto atarım buradan.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Did marka alırsanız parçacılarda did marka tekli baklalar da satılıyor. Bunu kullanmanızda sakınca yok.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Dişliler yeni zincir yeni usta gözümüzün önünde taktı ki zaten bizde anlarız motorun her derdinden.

Hocam RK ile başınıza birşey gelmiş ama fabrikasyon bi hata olabilir dediğim gibi başka etkenler olabilir yada aldığınız zincir sahte olabilir.
    Başınıza gelen olaydan dolayı geçmiş olsun fakat 1 olaydan yola çıkarak koskoca RK markasına dandik denemez.
    3 günlük firmadan bahsetmiyoruz. 1932 yılında kurulmuş bir firmadan bahsediyoruz.

Tarihine buradan bakabilirsiniz
    http://global.rk-japan.co.jp/company/company-history/
    ver gazı... ver çoşkuyu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Nerede ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ancak Ankara'da gurur zincir diye bi yer var . Bi arkadaşım senin durumundayken burası sayesinde çözmüştü sıkıntıyı , SSS marka sanırım aldığı zincir ve epey memnun. Ben mt07 me zincir dişli seti aldım geçenlerde , burada mt07 dişlisi olmadığı için orjinalini aldım.

http://www.gururmakina.com.tr/tr/aries-homepage/

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

Hocam 50hp üzeri aletlerde kullanacağınız zincirin mukavemet değerli oldukça önemlidir , bunu çok kişi atlıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Benim motosikletin orijinal zincirinde ek yeri hiç yok. Tamamen halka şeklinde. Sanırım çoğu modern ve güçlü motosikletler böyle zincirlerle geliyorlar artık.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ek çok sağlam bi marka değil arkadaşlar
    did veya ek marka olursa sıkıntı olmaz bakın EK yı bi araştırın..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)