Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rölanti Dengesizliği ve Performans Düşüklüğü

Motovento
    REKLAM ALANI
    thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Evet ısınınca motosikletin rölantisi neden düşer bazen yükselir ama öyle böyle değil 1200 devirden 3000-4000 lere geliyor ve motorun valflerinden ses geliyor bununla alakalı olabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Nasrettin hoca boşuna demedi - EVLAT; ELİN AĞZI TORBA DEĞİL Kİ BÜZESİN - diye.
    thepope bunu beğendi.

Motosikleti
    --
    Anlatım bozukluğu olmuş, kısaca rölantide aşırı dengesizlik var geçen bir çalıştırdım 10 km bir yere gittim rölant, 3000-4000 devirde sonra motor 1-2 saat orada kaldı geri döndüm aynı yolu yine aynıydı rölanti fakat ertesi gün çalıştığında her şey normaldi anlam veremedim, yüksekken ayarlıyorum bu sefer normal haline geldiğinde çalışmıyor çok düşük geldiği için, acaba buji ve ateşleme sisteminde sorun mu var sanki bujinin biri yokmuşta sonra takılmış gibi yükseliyor rölanti. Karbüratörü temizledim onda sorun olacağını sanmıyorum sorun olsa sürekli böyle dengesiz çalışır ama sorun biraz farklı her zaman yapmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:51 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasrettin hoca boşuna demedi - EVLAT; ELİN AĞZI TORBA DEĞİL Kİ BÜZESİN - diye.
    Çaktırma konuyu değiştirdim Öyle ama insan büzmek istiyor bazen.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ben de dedim konu nereye saklandı ,ya da şeytan aldı götürdü.
    thepope bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    siboplar, egzantirik, egzantirik zinciri, silindir piston, üst kapak, kötü yağ, yağsızlık...

Motoru sat kurtul en güzeli. Bi sürü sebebi var nokta çözümü yok.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Dostum rölantin düzensiz anladık onu ama motorun ne marka?, kaç model?, kac binde? Karbratörlü mü?

Biraz bilgi verirsen iyi olur.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum rölantin düzensiz anladık onu ama motorun ne marka?, kaç model?, kac binde? Karbratörlü mü?

Biraz bilgi verirsen iyi olur.
    Doğru! mobilden gözükmüyor

Motosikleti: Regal Raptor DD250E-9B

Seni bu motor çok uğraştırdı yaw. Bazen benim araba çok elektrik ihtiyacı olunca rölantiyi artırıyor.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Sorun karbratör hava ayarinda gibi gözüküyor. Sıcakken rolantiyi ayarladiginizda motor sogukkende çalıştirması lazim.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Benzer durumu Otoser'de yaşadım. Hatta bazen rölantide son gaz vermiş gibi bağırıyordu. Hava ayarını yapınca düzelmişti.

Motosikleti
    --
    2006 Regal Raptor DD250E-9B- Karbüratörlü

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer durumu Otoser'de yaşadım. Hatta bazen rölantide son gaz vermiş gibi bağırıyordu. Hava ayarını yapınca düzelmişti.
    Hava ayarını karbüratörden kendim yaptım bende ondan şüpheleniyorum açıkçası, ama çevremdeki ustalar anlamıyor onlarda dinleyip ayar yapıyorlar. Yarın o sesi tekrar yaptığı an hava ayarıyla oynamayı deneyeceğim eğer düzelirse adam gibi bir ustada hava ayarı yaptırırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:21 ----------

Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru! mobilden gözükmüyor

Motosikleti: Regal Raptor DD250E-9B

Seni bu motor çok uğraştırdı yaw. Bazen benim araba çok elektrik ihtiyacı olunca rölantiyi artırıyor.
    Zaten ölü parasına, uğraşmak için aldım. Bu arada arabalar onu yüke bindiği için yapıyor elektronik olarak kontrol ediliyor onların şarj sistemi, bu kara düzen.
    MSMorkan bunu beğendi.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    damdan dusmus geldi dostlar

ben de cmx 250 rebelde ayni sorunu yasamistim. karburator temizligi, hava ayari, filtre degisimi yapmadigim kalmadi.

sonra sunu kesfettim, jikle kablosu eskimisti, ve bir sekilde direksiyonu tam sol yada tam sag yaptigimda gerilip jikle aciyor.

sanirim senin sorunun da bu dostum. jikle kablosunu cikar, sabitle depo altinda bir yere. bir de oyle dene bakalim.

kolay gelsin.

Motosikleti
    --
    Jikle kablosu yok zaten direk karbüratörden açıyorum jikleyi motor ısınınca jikleye dokununca stop ediyor o nedenle jiklede problem olacağını sanmıyorum.

tp sensörü bozulmuş olabilir
    kelebekler falan takılıyor olabilir
    arkadaşın dediği gibi akü zayıf olduğundan olabilir ama çok küçük bir ihtimal
    valla başka bilmiyorum daha kendiminkini çözemedim mahalleden motoru ısıtmadan çıkarıyorum mert çok ses yapıyo :/

bence sök öyle ısıtıp bak yavaş yavaş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)