Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR 125 ESD Benzini içme sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Motosiklet kazalıydı, topladım vs kullanmaya başladım ama 250lilik tek silindirliler kadar benzin yakıyor bu meret.
    Yedeğe 310 km de filan düşüyor. 100kmde 3.4 lt civarı birşey yakıyor. güç desen oda yok gitmiyor fazla.
    Subap ayarı 7800de yapılmış. Şuan 15bin kmde. Hava filtresi 14 binde değişmiş yağıda aynı şekilde.
    Fazla yakma sorunu için Hava ayarı da yapılmış 8000 lerde. ayni şekilde subap ayarlarıda fazla yakıyor diye oynanmış.
    Ben birşey anlamadım. 150 km oluyor depo yarıya iniyor. Başına gelmiş çözebilmiş olan varmıdır neden fazla yakar motor?
    Bu arada deviri genelde 8-9binlere çıkararak kullanıyorum. Biraz ses yapması içinde geri dönüşüm iptal edilmiş ama iptal edildikten sonra yakıt artışı olmamış motoru aldığım arkadaşın dediğine gore.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Abi ayni konuyu açmıştım imkanı yok ybr o kadar yakmaz yazmıştın ,motosikleti kullanmıyorum ama çözümü olursa diye takip.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    hava ayarı ve gerekliyse subap ayarı yapılması lazım.

ilk çalıştırma konusunda problem yaşıyor musunuz?
    egzozdan siyah duman veya çiğ benzin kokusu geliyor mu?
    motoru kullanırken tekleme veya gaz yememe gibi sorunlar oluyormu?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı kygsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ayni konuyu açmıştım imkanı yok ybr o kadar yakmaz yazmıştın ,motosikleti kullanmıyorum ama çözümü olursa diye takip.
    vallahi ustam sana yazdığım vakit 2008 model ybr kullanıyordum yakıtı 2.8 civarlarındaydı ama bu esd modellerde bir ayarsızlık mı var acaba bilemedim. ilk farkettiğimde bende çok şaşırdım ama harbiden yakıyor alet.

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava ayarı ve gerekliyse subap ayarı yapılması lazım.

ilk çalıştırma konusunda problem yaşıyor musunuz?
    egzozdan siyah duman veya çiğ benzin kokusu geliyor mu?
    motoru kullanırken tekleme veya gaz yememe gibi sorunlar oluyormu?
    motor soğuduğunda marşa sabaha kadar bassan yine çalışmıyor. çalıştırırken gaz vermeden çalışmıyor. (sadece soğukken ve motor soğuduğunda. sıcakken bazen dokunmanla motor çalışıyor.)
    egzoz dan herhangi bir duman koku vs gelmiyor.
    tekleme ve gaz yememe sadece motor soğukken ilk 3-5 dakika boyunca 3000-4500 devir arasında oluyor.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motor soğuduğunda marşa sabaha kadar bassan yine çalışmıyor. çalıştırırken gaz vermeden çalışmıyor. (sadece soğukken ve motor soğuduğunda. sıcakken bazen dokunmanla motor çalışıyor.)
    egzoz dan herhangi bir duman koku vs gelmiyor.
    tekleme ve gaz yememe sadece motor soğukken ilk 3-5 dakika boyunca 3000-4500 devir arasında oluyor.
    anlattığınız belirtiler karbratörlü motor için normal belirtiler. karbratör ve subap ayarına yoğunlaşmak gerek bence sorun bunlarda hatta karbratör ayarında olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)