Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Km Saati Tamiri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim anladığım kadarıyla bu karademir kardeşe verecen anahtar takımını, çekici, tornavidayı ama panel, diyot, ohm, mohm demiyecen.
    Evet aynen öyle. Okurken bile o fotoğraftaki Şener Şen gibi oldum.

Elektronik bilgim sıfır. Lamba sinyal bağlarım anca o kadar. Birazda lehim işte.

Dün koca koca parçaları lehimlerken bile zorlandım. O dediğin şeyleri hiç yapamam ben. Yapmak istesem bile konuştuğun dili anlamadım.

Bugün bizim motorcu grupla beraberdik. Orda bi abi birini söyledi. Bana ver ona götürüp baktırayım diye. Araya hatırlı biri girince usta iş yapabiliyor. Onada bi göstermeyi düşünüyorum.

Yada farklı bi yol izleyebilirim. Benim anlayacağım dilden konuşursan

Önceki götürdüğüm usta ekran bozuk dedi. (lcd panel ekran diye düşünüyorum) Ekran bulursan yaparım demişti. Dediğin ekran uyarsa sipariş edip onu taktırayım?
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet aynen öyle. Okurken bile o fotoğraftaki Şener Şen gibi oldum.

Elektronik bilgim sıfır. Lamba sinyal bağlarım anca o kadar. Birazda lehim işte.

Dün koca koca parçaları lehimlerken bile zorlandım. O dediğin şeyleri hiç yapamam ben. Yapmak istesem bile konuştuğun dili anlamadım.

Bugün bizim motorcu grupla beraberdik. Orda bi abi birini söyledi. Bana ver ona götürüp baktırayım diye. Araya hatırlı biri girince usta iş yapabiliyor. Onada bi göstermeyi düşünüyorum.

Yada farklı bi yol izleyebilirim. Benim anlayacağım dilden konuşursan

Önceki götürdüğüm usta ekran bozuk dedi. (lcd panel ekran diye düşünüyorum) Ekran bulursan yaparım demişti. Dediğin ekran uyarsa sipariş edip onu taktırayım?
    Boyut olarak uyarsa üzerindeki ekran koduyla aynı yani AYNI

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    https://www.direnc.net/arama?q=12864

Hangisini alayım sence?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

Bunu gösterdiğin çok iyi oldu sağolasın. Biz bugün ekranı Çin'den getirtelim filan diye konuşuyorduk. Ondan öncede boyutu uyan bi göstergeyi alıp ekranı aktarmayı düşünüyordum. Meğer baya kolaymış ekran bulmak.

Motosikleti
    mt 25
    https://www.direnc.net/tg12864b-28-mavi-lcd-display galiba tam olarak budur seri noya uyuyor elinndekiyle eşıtse pin sayısı al gitsin

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    O zaman ben birebir aynı marka olanı alayım değil mi? Hem daha ucuz.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Bozuk olanın versiyon değişik, eski vers. ama büyük ihtimalle çalışır. Tabii sorun LCD de ise.

Motosikleti
    mt 25
    Aynen siz boyuta ve koda bakın yanı 12864 wıngstar sıngstar neyse boyut kod ve pın ler önemli

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    http://www.e-elektronik.net/WG12864B-TMI-WN-128X64-GRAFIK-LCD-MAVI,PR-307.html

Bunda 20 pin var. (pin dediğimiz alttaki lehimler ise.) Bendekide 20.

Usta sorun ekranda dedi ama diyelim ki bilemedi. Başka neyde olabilir sorun? Böyle kolay bulunacak parçalar mı diğerleri?

Motosikleti
    mt 25
    http://www.e-elektronik.net/WG12864B-TMI-WN-128X64-GRAFIK-LCD-MAVI,PR-307.html

Bunda 20 pin var. (pin dediğimiz alttaki lehimler ise.) Bendekide 20.

Usta sorun ekranda dedi ama diyelim ki bilemedi. Başka neyde olabilir sorun? Böyle kolay bulunacak parçalar mı diğerleri?
    Eger sorun ekranda deıl ıse geçmıs olsunnnn oğlunuz oldu

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Daha öncede yazmıştım. Tekrarlayayım.

"Arıza LCD display kısmında ise bu olabilir. Versiyon farklarına dikkat etmek lazım.

http://www.e-elektronik.net/WG12864B...VI,PR-307.html

Eğer problem arkadaki MCU (programlanabilir entegre) kısmında ise yapabileceğin bir şey yok. Yenisini alacaksın."

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Artık onu deneyip bulacağım yani. Ben yarın bi sipariş edeyim şu ekranı. Olmazsada artık uydurma yoluna gideceğim. Olursa orjinali daha iyi tabi.

Bu forumu bu yüzden çok seviyorum. Bi çözüm yolu bulunabiliyor. Yoksa ben jantın göbeğine parça yapıp önce km okuyucuyu mekaniğe çevirir sonrada bi cg saati uydururdum.

İnşallah sorun ekrandadırda hallolur.

Sağolun arkadaşlar. Aksaray'a yolunuz düşerse yemek borcum var size.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yanlis anlamayin, bi anda cikan pahali sorunlar hepimizin canini her an yakabilir, ve kimsenin basina gelmesini istemeyiz. Ama cozum arayisi icinde aci gercegi sindirilebilir hale getirmeye calisiyormussunuz gibime geliyor, nacizane. Bence daha fazla vakit ve para harcamadan durumu kabullenin. Olay, körü körüne elektronik parca degistirmeye indirgendiyse umut tukenmis demektir... Ekrani degistirirsiniz, sorun IC'lerin birindedir. Bir IC'yi degistirirsiniz, sorun PCB'dedir. Belki de hepsi saglamdir ama baglantilarin birindedir. Kim bilir nerededir?

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlis anlamayin, bi anda cikan pahali sorunlar hepimizin canini her an yakabilir, ve kimsenin basina gelmesini istemeyiz. Ama cozum arayisi icinde aci gercegi sindirilebilir hale getirmeye calisiyormussunuz gibime geliyor, nacizane. Bence daha fazla vakit ve para harcamadan durumu kabullenin. Olay, körü körüne elektronik parca degistirmeye indirgendiyse umut tukenmis demektir... Ekrani degistirirsiniz, sorun IC'lerin birindedir. Bir IC'yi degistirirsiniz, sorun PCB'dedir. Belki de hepsi saglamdir ama baglantilarin birindedir. Kim bilir nerededir?
    Pekte körü korüne değil diye düşünüyorum.
    KTM LCD kısmında, piyasada herkesin bildiği bir parça kullanmış.
    128X68 çözünürlüğü olan bir LCD, sadece versiyon farklı ama büyük ihtimal geliştirmiş. Eğer çalışmama durumu olsa, üretici kodlamada değişiklik yapardı.
    Arkadaki mikro-denetleyicinin bulunduğu pcb'de arıza varsa zaten yazıldı.

KTM sizce bu devreye ne kadar ister? veya komple göstergeye.

Motosikleti
    mt 25
    Bazı şeyler vardır şahsa münhasır deriz, bazo şeyler genel olur. Mesela kangoom var,motor yaptırırken yakıt hattı sensörü delphı ninmiş. Aynı kodlu sensör ford toyota ve fiat da kullanıyormuş. Entegre vb bazı parçalar zor bulunur ama gerısı unıversal parcalar.
    Ha birde zaten anakartta sorun olma ihtimalini göz ardı etmedik fakat en büyük ihtimal olandan gıtmeye karar verdık. Sorun ana kartta bıle olsa ekran degısecektı su aldığı için once ekranda başlayalım da belkı sadece sorun ondadır dendi bence buyuk bır umut var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:51 ----------

Artık onu deneyip bulacağım yani. Ben yarın bi sipariş edeyim şu ekranı. Olmazsada artık uydurma yoluna gideceğim. Olursa orjinali daha iyi tabi.

Bu forumu bu yüzden çok seviyorum. Bi çözüm yolu bulunabiliyor. Yoksa ben jantın göbeğine parça yapıp önce km okuyucuyu mekaniğe çevirir sonrada bi cg saati uydururdum.

İnşallah sorun ekrandadırda hallolur.

Sağolun arkadaşlar. Aksaray'a yolunuz düşerse yemek borcum var size.
    Estağfurullah abi ben önceki motorunda hayrandım yaptıklarına sen bunuda halledersin
    Ekarademir bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bugün motoru boyamak için boya yaptırdım. Makina ile bakılıp kod çıkarıldı. Sonrada ona uygun boya yapıldı. Renk tutmama riski vardı. 100 gram 15 lira. Renk tutmazsa çöpe gidecekti boya. Özel yapım boya olduğu için iadesi yok. Bende yaptırdım ve boya tuttu. Hatta birebir aynısı oldu. Tutmayabilirdi risk vardı.

Yani demek istediğim bazen böyle şeyler göze alınmalı. 50 liralık ekran alıp kurtarabilirim belki göstergeyi. Kurtarma ihtimalim var. Ama olmayadabilir. Touratechin sitesinden baktım gösterge fiyatlarına. Bikaç bin liracık. Aynısıda yok. Kurtulma ihtimali var ve ben bunu denemek istiyorum.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Ekran noldu ekran bırak şimdi boya badanayı hepimiz inandık bekliyoruz

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekran noldu ekran bırak şimdi boya badanayı hepimiz inandık bekliyoruz
    Özdisan'dan sipariş ettim. İnşallah haftasonuna kalmadan elimde olur.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)