Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SKYGO Cruiser elektrik sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Afitron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skygo SG250-4
    Herkese merhaba.2007 model SKYGO sg250-4 motosikletim var. Dün akşam farı yaktığımda yolu aydınlatmadığını gördüm. Ampul patladı sandım çektim kenara baktım sönük de olsa yanıyor ampul uzun kısa çalışıyor. Arka park lambası ise yanmıyordu fakat frene basınca lamba yanıyor. Gaz versem de rolantide çalışsa da durum aynı idi. Asıl sorunum ise farları yakmadan sürerken sorun yaşamıyorum fakat farı açarsam akü bitiyor. Marş bile basmıyor. Bu neden olabilir??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Far bağlantılarındanyada kablolarında kaçak veya kısa devre var ise oradan akım çekerek aküyü bitiriyor olabilir.

Tesisatın gözden geçirilip onarılması gerekiyor.

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Far kablosunun tesisatının bir yerinde kısa devre var çok büyük ihtimalle, farı açıp kablolara elle birisi çok fazla ısınacaktır o kablonun yolunu takip et bir yerde mutlaka kısa devre vardır. İlk olarak arka tekerin altına göz at eğer teker çamurluğa sürttüyse kabloları yırtıp kısa devre yapmasına sebep olmuş olabilir, böyle bir durum varsa eğilip baktığında anlarsın zaten.

Motosikleti
    xv250
    arka lamban gitmiş onu bi değiştir . diğer sorun akünün bittiğine işaret ama az bir ihtimalle başka birşey de olabilir

Motosikleti
    Skygo SG250-4
    Koca İzmir'de adam gibi usta bulamadım Bi tamirciye girdim ben anlamam ilerde oto elektrikçi var o bakıyor dedi sürdüm oraya.Konjektör gitmiş bugün bırak pazartesi akşam alırsın 300 400 tl gibi tutar dedi.Var mı böyle bir ihtimal?

Motosikleti
    --
    Ölçüm falan yapmadan sen akü şarj olmuyor falan dediysen konjektör gitmiş demesi normal, eğer bahsettiğin gibi sadece far açınca sorun çıkıyorsa kısa devre ihtimali bana daha yüksek geliyor, bir de bak bir eğer konjektörde sorun varsa sadece farlar değil tüm aydınlatmaların zayıf yanması lazım.

Motosikleti
    xv250
    yuhh regulator ( yani onların conjektor gibi söylediği şey) ucuz bi parça al kendin tak . zor mu takması dersen cep telefonunu şarja takmakla aynı diyebilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

fiyatı da internette baktım seninki ramzeyle aynı olması lazım 40 tl imiş

Motosikleti
    Skygo SG250-4
    Alıntı thepope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölçüm falan yapmadan sen akü şarj olmuyor falan dediysen konjektör gitmiş demesi normal, eğer bahsettiğin gibi sadece far açınca sorun çıkıyorsa kısa devre ihtimali bana daha yüksek geliyor, bir de bak bir eğer konjektörde sorun varsa sadece farlar değil tüm aydınlatmaların zayıf yanması lazım.
    Motosikletin kendi voltmetresi var.Farları açınca sıfıra iniyor kapatınca normale geliyor.Aptala anlatır gibi tane tane üzerine basa basa defalarca anlattığım halde konjektör dedi elektrikçi.Ama kısa devre var, yerini buldum.Kadran aydınlatmasından kısa devre yapıyor.

Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuhh regulator ( yani onların conjektor gibi söylediği şey) ucuz bi parça al kendin tak . zor mu takması dersen cep telefonunu şarja takmakla aynı diyebilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

fiyatı da internette baktım seninki ramzeyle aynı olması lazım 40 tl imiş
    Dün akşamüstü arkadan öne doğru kontrol ettim tesisatı.Kadran aydınlatmasından kısa devre yapıyor.
    Ben ateşin yaktığını ne kitaplardan ne de büyüklerimden öğrendim. Elimi soktum ve yandı. "Ahh.Bu yakıyor!" dedim. Çok iyi öğrendim.

Motosikleti
    --
    Var öyle elektrikçiyim diye geçinenler zaten farları açınca sıfıra inmesi en büyük kısa devre belirtisi, kadranın ampulünü kontrol edin ampulde sorun yoksa kablolara bakın iyice, gerekirse yenileyin.

Motosikleti
    xv250
    kadranı söküp baktın mı işin kolay o zaman bantlı bir yer varsa ilk oradan şüphelenmek lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)