Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

17 - 28 Rulman bulamıyorum yardımcı olabilecek var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    CG m için 6 lı balata almıştım fakat ortasında rulman yoktu ve orjinalinden çıkan rulman büyük geliyor.Buradaki tamircilerde araştırdım fakat hiçbiryerde yok.İç capı 17 mm ,Dış çapı 28 mm rulman nereden bulabilirim yardımcı olabilecek var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Bulunduğunuz şehri yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirler.

Tamircilere bakmak yerine parça satan yerler ya da saniyede rulmancılara sorabilirsiniz

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    "Skf Bayi" ara sana yakın olandan alırsin..

Motosikleti
    Yazarken öyle yazmisim burdaki rulmancida bulamadım . Denizli'deyim

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Rulman iç dış çapı ve kalınlığı yanında...
    Masura,tek sıra,çift sıra,omuzlu, baskı v.s hangi çeşidi olduğunuda bilmelisiniz.
    Rulmancılara numune ile gidin. Buraya resim atarsanız bakarız.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Daha evvelce de yazmıştım. Her şeyi doğru yerden almak gerekir. Aynı rulmanı , ayni zinciri, ayni balatayi motosiklet tamircisi atıyorum 20 liraya satıyorsa , o malzeme parçacida 15 liradır. Rulmancıda
    12 liradır . Toptancı büyük çaplı rulmancıda 10 liradir. Valla 10 liralık rulmana 20 lira verirsem evin
    yolunu bulamam . Bütün motosiklet kullanan kardeşlerime acizane tavsiyem mümkün olduğu kadar kendi ihtiyaçlarınızı kendiniz doğru yerden temin edin . Sana lazim olacak balata 25 lira ise aynı balata
    motorcuda 35 lira olacaktır. Ama sen kendi balatanı 25 liraya alır ve bir de kendin değiştirebilirsen
    tamircinin 50 liraya yapacağı balata değiştirme işlemini 25 liraya halletmiş olursun.
    MSMorkan bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu rulmanin cinsi masura rulman mı oluyor ? Yarın bizim malzemeciye bı sorayım istersen .

Motosikleti

Aynı böyle gözüküyor.Bendekinin dış çapı uymadığı için arıyorum. İç 17 dış 28 mm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha evvelce de yazmıştım. Her şeyi doğru yerden almak gerekir. Aynı rulmanı , ayni zinciri, ayni balatayi motosiklet tamircisi atıyorum 20 liraya satıyorsa , o malzeme parçacida 15 liradır. Rulmancıda
    12 liradır . Toptancı büyük çaplı rulmancıda 10 liradir. Valla 10 liralık rulmana 20 lira verirsem evin
    yolunu bulamam . Bütün motosiklet kullanan kardeşlerime acizane tavsiyem mümkün olduğu kadar kendi ihtiyaçlarınızı kendiniz doğru yerden temin edin . Sana lazim olacak balata 25 lira ise aynı balata
    motorcuda 35 lira olacaktır. Ama sen kendi balatanı 25 liraya alır ve bir de kendin değiştirebilirsen
    tamircinin 50 liraya yapacağı balata değiştirme işlemini 25 liraya halletmiş olursun.
    Sonuna kadar haklısın Ali abi .
    Yeni aldığım motorun yağ bakımını kendim yapayım dedim , Şehrimizin esnafı kazansın diyerek Ankara Yamaha yetkili servis ve satış noktası olan Baydar'ı aradım , Yağ filtresi 70TL. Daha sonra yine şehrimizin Motul bayiisi Tuğsan petrol ürünlerini aradım MOTUL 7100 10w40 4 Lt yağ 245TL. Ben filtreyi 55 tl yağıda 165 tl ye aldım araştırarak . İnternet elimizin altında sapına kadar araştırmak lazım.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Resimdeki rulman baskı için değil yanlız

Baskı görmeyecekse kalınlığınıda yaz sana kodunu vereyim. Ona göre sorarsın rulmancılara.
    Misal 6205 6001 gibi...

evet bu rulmnların kodu oluyor, bana motosikletinin yıl marka modeli birde nerdeki rulmn oldugunu söyle kodunu veriyim

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Rulmanın fotoğrafını çek at ya da yanında veya üzerinde kodu olur onu yaz buraya. İç çap dış çap tamam ama kalınlık ne?
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    Sen kendi derdine derman olmak isteyenleri ipkeme,ciddiye alma,cevap yazma....
    Sonra gerçekten yardım isteyeni biz seninle aynı kefeye koyup iplemeyelim...
    Ohhh ne ala memkeket...
    Kendinizi biraz ciddiye alın yahu...
    Forumu ciddiye alın...
    Size yardım etmek isteyenleri ciddiye alın,saygı gösterin....
    thepope bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende benim kullandığım standart listeye baktım bu ölçü standart bir ölçü değil.Rulmancıma mesaj attım ölçüleri.Dönüş bekliyorum ama dönüş yaptığında yinede buraya yazarım belki başka birinin daha sonra işine yarar.

Motosikleti
    Bir süredir köydeydim foruma giremedim.Cevap yazamadıklarım kusuruma bakmasın.Eski debriyaj tasını kullanmak zorunda kaldım bakmadığım tamirci kalmadı rulmanı bulamadım bir türlü eyvallah yorumlar için.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KinqEmpires4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir süredir köydeydim foruma giremedim.Cevap yazamadıklarım kusuruma bakmasın.Eski debriyaj tasını kullanmak zorunda kaldım bakmadığım tamirci kalmadı rulmanı bulamadım bir türlü eyvallah yorumlar için.
    Buradaki insanlara ayıbedmişsin. 6 yıldır bu forumu takip ediyorum, çok ender görülen bir olay yaşanmış bu konuda. Bir kaç kişi sana foto at, ref. nuamrası at yardımcı olalım yazmış. Genelde konunun okunma sayısı 3500 iken cevap sayısı 0 olur.

Yardımcı olmaya çalışan pampalara ben teşekkür ederim.
    You start the game with a full pot of luck and an empty pot of experience. The objective is to fill the pot of experience before you empty the pot of luck.
    The older I get, the faster I was.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler