Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

h7 yuvasına giricek 3 fişli (yani uzunlu kısalı) led arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

motorum h7 destekliyor çift far var ama bilirsiniz işte biri uzun biri kısa, ama ben küçük bir kaç kablo değişikliğiyle ikisinide kısada yakıcam ama h7 soketim için h4 gibi 3 fişli ampul uygulamam gerekiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    H7 iki soketli değilmi h4 ise 3 sorun olmasın sonra

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    H7 iki soketli değilmi h4 ise 3 sorun olmasın sonra
    evet aynen öyle bende h7 soketi tipli 3 soketli arıyorum, yani kablolama ile oynicam ve 2 farında uzunlu kısalı olmasını sağlicam
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    İyide 2 soket olan yere 3 soket nasıl bağlayacaksınkı o kısmı anladım bana kalırsa tesisatla oynayıp ikisinide h4 yapman üstelik sade kısada olmasın ıkısıde kısa yansın uzuna alınca ikiside uzun yansın yapabiliyorsan öyle yap çok güzel aydınlatır ama benim kafam hala sokette kaldı sen araya çevirici gibi birleymi arıyorsun onu anlamadım dönüştürücümü lazım yoksa h4 ampülmü

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

Anlar gibi oldum sanki bizim kursun polo larıda h7 var h7 lerde uzun kısa olayı yok tek ampül kısaya uzunada h7 takıyoruz uzunda biraz daha yüksek akım gidiyor daha güçlü yanıyor ikisinide yakmak istiyorsan birinden diğerine tesisatından bağlantı yapman gerekebilir kısada az akım olacağından uzundan çekmen mantıklı gibi sıkıntı yaratırmı bilmiyorum sorup soruşturman gerekebilir
    velizrsln bunu beğendi.

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyide 2 soket olan yere 3 soket nasıl bağlayacaksınkı o kısmı anladım bana kalırsa tesisatla oynayıp ikisinide h4 yapman üstelik sade kısada olmasın ıkısıde kısa yansın uzuna alınca ikiside uzun yansın yapabiliyorsan öyle yap çok güzel aydınlatır ama benim kafam hala sokette kaldı sen araya çevirici gibi birleymi arıyorsun onu anlamadım dönüştürücümü lazım yoksa h4 ampülmü

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

Anlar gibi oldum sanki bizim kursun polo larıda h7 var h7 lerde uzun kısa olayı yok tek ampül kısaya uzunada h7 takıyoruz uzunda biraz daha yüksek akım gidiyor daha güçlü yanıyor ikisinide yakmak istiyorsan birinden diğerine tesisatından bağlantı yapman gerekebilir kısada az akım olacağından uzundan çekmen mantıklı gibi sıkıntı yaratırmı bilmiyorum sorup soruşturman gerekebilir
    yok benim motorda aynı akımı veriyor, sadece uzunların tası biraz daha yukarıya bakıyor uzun olmuş oluyor, ben onu ayarla aynı hizaya getiricem far ayarıyla, evet tesisatla 3lü soket ayarlicam ikisinede, ama şimdi bana lazım olan şey çoklu soketli satılan ampuller varya onların içinden hem h4 hem h7li soket lazımki bu işi halletmiş olayım birde ucuz ve lumeni fazla olan bir 4300 lazım tabiiki ki çok şey istiyorum
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Valla bendemi var birşey diyorum ama sanırım sen anlatamıyorsun gibi seninde kafa karışık
    1 Şimdi senin motorun iki soketide h7
    2 senin iki farda aynı yanıyor yanı ampüller uzun/kısa olsada sadece kosa yanacak.( O halde uzun kısalı H4 e ne gerek varki )
    3 sen uzun ve kısa aynı anda yansın istiyorsun.( Tesisata ufak bir müdahele ile bu yapılabilir h7 tesisatını bunun için h4 e çevirmene gerek yokki )
    Birde led ampülmü bakıyorsun eğer led alacaksan h7 olanından bir takım alırsın ikisinede takabilirsin fakat ledlerde kırılma oluyor o yüzden lümeni yüksek tutmanda fayda var takım olarak 8600 lm bakarsan ampül başına 4300 lümen gelir ama bence yeterli olmaz ampül başına 8000 lümen toplamda 16000 lümen lerden alman çok daha iyi olur aliexpresten alabilirsin birde 360 derece olan ledler çok daha iyi aydınlatıyor bilgin olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Son olarak ekleyeyim aliexpresten alacaksan ürün kullanıcı yorumlarına bak gerçekten ilandaki gibi lümen değeri tutuyorsa al bazı satıcılar düşük lümen gönderebiliyor

umutkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    sizin bu yapmak istediğinizi zamanında ben x9 motosikletim için yapmıştım, h7 ve h4 ampullerin duy yuvaları farklı çıkma bir h4 far bulup onun duyunu çıkarıp senin motosiklete takacaksın,duy olmadan olmaz olursada sağlıklı olmaz duyu taktın sonra üçlü h4 far soketi alıp elektriğini bağlayacaksın işin en kolay kısmı bu,önemli olan duyu bulup takmak

Alıntı umutkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin bu yapmak istediğinizi zamanında ben x9 motosikletim için yapmıştım, h7 ve h4 ampullerin duy yuvaları farklı çıkma bir h4 far bulup onun duyunu çıkarıp senin motosiklete takacaksın,duy olmadan olmaz olursada sağlıklı olmaz duyu taktın sonra üçlü h4 far soketi alıp elektriğini bağlayacaksın işin en kolay kısmı bu,önemli olan duyu bulup takmak
    duy falan değiştirmek zor, onun yerine tek led ampul paketi içinde çoklu soketler oluyor mesela h4 başlığı ile geliyor seninki h6 ise h6 soketini takıyorsun, ama h4 ve h7 aynı pakette geliyor mu bilmiyorum, hiç olmadı soketi duyu salla kafama göre birşeyler alırım bir şekilde sabitlerim onu oraya sonra bakarım keyfime

ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally

FullSentetik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Sanirim bu yapmak istediği olay CBR250R lar da da aynı durum var kendimden biliyorum :D

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Sadece ikisinin aynı anda yanmasını istiyorsan önce uzun farın soketini çıkar sonra farklı bir sokete kısa farlardan paralel bağlantı yap ve uzun fara bağla, böylece kısa farlar açılınca her ikisi de yanar ancak selektör ve uzun farın hiç bir rolü olmaz. Selektör ve uzunlar ayrı çalışsın diyorsan dediğin gibi her iki yuvaya 3 pinli H4 ampül alıp ona göre değişiklik yapman gerek. H7 ve H4 Yuvaları farklı olduğundan uyum sağlamaz, bir şekilde uydururum dersen sana kalmış. Ayrıca böyle bir işlem motosikletin far kablolarından normalin 2 katı akım geçmesini gerektirdiği için aşırı ısıdan kablolar eriyebilir bu nedenle işlem yapıldıktan bir süre sonra kabloların aşırı ısınıp ısınmadığını elle kontrol etmek gerek.

Alıntı ots adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olabilir adamın tam olarak ne yaptığını anlamadım ama 25w 4000lumen çok iyi tabi o çift far içindir yani 2k lumen, bu da çok iyi çünkü 25w
    Alıntı FullSentetik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanirim bu yapmak istediği olay CBR250R lar da da aynı durum var kendimden biliyorum :D
    evet aynen çift far olan bir çok motosiklette var bu durum
    Alıntı thepope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece ikisinin aynı anda yanmasını istiyorsan önce uzun farın soketini çıkar sonra farklı bir sokete kısa farlardan paralel bağlantı yap ve uzun fara bağla, böylece kısa farlar açılınca her ikisi de yanar ancak selektör ve uzun farın hiç bir rolü olmaz. Selektör ve uzunlar ayrı çalışsın diyorsan dediğin gibi her iki yuvaya 3 pinli H4 ampül alıp ona göre değişiklik yapman gerek. H7 ve H4 Yuvaları farklı olduğundan uyum sağlamaz, bir şekilde uydururum dersen sana kalmış. Ayrıca böyle bir işlem motosikletin far kablolarından normalin 2 katı akım geçmesini gerektirdiği için aşırı ısıdan kablolar eriyebilir bu nedenle işlem yapıldıktan bir süre sonra kabloların aşırı ısınıp ısınmadığını elle kontrol etmek gerek.
    sellektörsüz olmaz öyle yapıcağıma uzunları yakar öyle gezerim

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Bir an uzun farlar yanınca kısalar yanmıyor diye düşünerek öyle saçma bir yorum yapmışım, tek çaren dediğin şekilde bir ampül bulmak o da biraz zor gibi.

Alıntı thepope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir an uzun farlar yanınca kısalar yanmıyor diye düşünerek öyle saçma bir yorum yapmışım, tek çaren dediğin şekilde bir ampül bulmak o da biraz zor gibi.
    bulamazsam soketin uymasını boşver içine sokarım arkasındanda sabitlemek için bişeyler ayarlarım bantlarım falan filan

İkiside yanarsa sürekli uzunları yakmış olmuyor musunuz ? Bu problem oluşturmaz mı ?

Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkiside yanarsa sürekli uzunları yakmış olmuyor musunuz ? Bu problem oluşturmaz mı ?
    hayır o yüzden 3 fişli h7 yerine h4 arıyordum yani kablolarla oynayıp ikisinide uzunlu kısalı yapıcaktımda ohooohoo çok işim var artık bunlarla kim uğraşıcak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)