Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yetkili Servise Nakliye Oluyor mu? Garanti sürüyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar,

Ben 5 aylık Arora Toros 50cc Scooter kullanıcısıyım.40 yaşındayım ve bu benim ilk motorlu aracım.Bu yüzden çok bilgisizim ve yardımınızı rica edeceğim.
    Scooter şu an çalışmıyor,arızasının çok ciddi olduğunu sanmıyorum,elektrik aksamı ile ilgili olabilir marşa basınca ses geliyor ama motor çalışmıyor ama ben hiç anlamadığım için yetkili servise götürmem gerek.Motor garanti kapsamında bu yüzden yetkili servise göndereceğim.Yetkili servisten önce sizden fikir almak istedim.

Sorum şu:
    Garanti kapsamında ve hareket etmeyen scooter,firmanın imkanlarıyla adresten alınabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Servisin nakliye aracı varsa, ücret karşılığında servise kadar getirirler motoru.
    Arora bunu beğendi.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamlar abs takmış
    Arora bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hem var hem yok. Ciddi markalar panelvan gönderip aldırıyor. Eğer garantiye giriyorsa para almıyor, girmiyorsa faturaya çekme bedeli ekliyorlar. Çİnlilerin de böyle yapması gerek ama garantiye sokmamak için ellerinden geleni yaparlar,çekici göndermezler. En iyisi servisi arayıp sorman.
    Arora bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    garantisine sokayım bi poka yaradığı yok
    Arora ve bursalıali bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam malum havalar soğudu, akün zayıflamış olmasın? Eğer kolay bir yerdeyse akünü söküp yarım saat 12v bir güç kaynağıyla şarj edip yeniden takıp çalıştırmayı denesen?

Yada başka bir motordan ara kabloyla aktarma yapıp çalıştırmayı denesen?

Sorduğun soruya cevap olarak da her servisin aracı olmuyor ve garanti kapsamında motora yerinde müdahale veya taşıma hizmeti vermiyor birçok marka. Yani durum arabadaki gibi değil malesef.

Sizin kendi imkanlarınızla götürmeniz gerekecek. Benim bilgim bu yönde.
    Arora bunu beğendi.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam malum havalar soğudu, akün zayıflamış olmasın? Eğer kolay bir yerdeyse akünü söküp yarım saat 12v bir güç kaynağıyla şarj edip yeniden takıp çalıştırmayı denesen?

Yada başka bir motordan ara kabloyla aktarma yapıp çalıştırmayı denesen?

Sorduğun soruya cevap olarak da her servisin aracı olmuyor ve garanti kapsamında motora yerinde müdahale veya taşıma hizmeti vermiyor birçok marka. Yani durum arabadaki gibi değil malesef.

Sizin kendi imkanlarınızla götürmeniz gerekecek. Benim bilgim bu yönde.
    servisle konuşayim,almazlarsa motor nakliye ile göndereceğim,tüm cevaplar çok faydalı oldu çok teşekkürler.

İnanın o kadar cahilim ki bu konuda aküyü sökemem ve şarj edemem,başka araçtan şarj konusunda ise oturduğum çevrede araç sahibi yardım alabileceğim kimse yok.

Sizin anlayacağınız sıfır bilgi ile 40 yaşında scooter sahibi oldum.Bu yaşa kadar araba kullanmışlığım yok,motorlu taşıtlara çok uzak büyüdüm.İlk kez alınca da bigi sahibi olana kadar baya zor oluyor.

Teşekkürler

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Arora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servisle konuşayim,almazlarsa motor nakliye ile göndereceğim,tüm cevaplar çok faydalı oldu çok teşekkürler.

İnanın o kadar cahilim ki bu konuda aküyü sökemem ve şarj edemem,başka araçtan şarj konusunda ise oturduğum çevrede araç sahibi yardım alabileceğim kimse yok.

Sizin anlayacağınız sıfır bilgi ile 40 yaşında scooter sahibi oldum.Bu yaşa kadar araba kullanmışlığım yok,motorlu taşıtlara çok uzak büyüdüm.İlk kez alınca da bigi sahibi olana kadar baya zor oluyor.

Teşekkürler
    Rica ederim hocam, azda olsa yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Hiçbir şeye başlamak için geç değil, motor sürmesi çok keyifli, alışınca bırakamazsınız zaten.

Bilmediklerinizi de yavaş yavaş öğrenirsiniz dert etmeyin. İlk başladığımızda bizler de bilmiyorduk, hep zamanla okuyarak, deneyerek, ustalara sorarak yavaş yavaş öğrendik.

İnternette ve forumda skuter bakımıyla alakalı güzel bilgiler var, fırsat buldukça ve denk geldikçe okumanızı öneririm.

Umarım motorunuzdaki sorun da en kısa sürede çözülür.
    Arora bunu beğendi.

Selamlar ,

Aynısı başıma geldi. Garanti kapsamındayken aldırmak mecburiyetinde , eğer araçları yoksa siz motor çekicisiyle anlaşıp fatura miktarını ödetirsiniz.
    Arora bunu beğendi.

Teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)