Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ktm Duke 125 Muadil Yağ ve Hava Filtresi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Merhabalar motorun bakım zamanı geldi ancak filtre fiyatlarına bir göz gezdirdim fiyatlar almış başını gidiyor. Piyasada rağbet gören markalar hava ve yağ filtrelerini 40-60 TL civarında satıyorlar ancak bakım maliyeti ciddi manada yükseliyor. Bende muadil filtre arayışına girdim ve ucuza pulsar 200 filtreleri satıldığını gördüm. Bajajların hava ve yağ filtreleri bizim motora uyumlu mudur acaba ? Çünkü gidip de 2 filtreye 100 liradan fazla para bayılmak istemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    hava filtresinin orjinali diye birşey yokur hepsi az çok aynıdır yağ konusunda kısa sürede değişeceksen eğer ucuz yağ koyabilirsin ancak 40 tl olan yağ ile 18 tl olan yağ aynı değil

eğer ben kendim yaparım 1500 km de değişirim dersen eğer eneos castrol vs giriş seviyesi yağlar koyabilrisn

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresinin orjinali diye birşey yokur hepsi az çok aynıdır yağ konusunda kısa sürede değişeceksen eğer ucuz yağ koyabilirsin ancak 40 tl olan yağ ile 18 tl olan yağ aynı değil

eğer ben kendim yaparım 1500 km de değişirim dersen eğer eneos castrol vs giriş seviyesi yağlar koyabilrisn
    Yağ konusunda yanlış anlaşıldım sanırım. Yağ filtresinden bahsediyordum yağ olarak motul kullanacağım zaten o konuda sıkıntım yok ancak işte ktm'nin sattığı filtreler çok pahalı bende muadil filtre arayışına giriştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Yok mudur herhangi bir fikri olan ya da daha önce kullanmış olan ?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hava filtesinin orjinali vardir.Ayni arabada ki gibi motosiklette de motorunuz icin orjinal, muadil ve yan sanayi filtreler vardir.Aractan ornek verecek olursam fluence icin MAİS orjinal filtre fiyatiyla yan sanayi fil filtre arasinda 30-40 ₺ arasinda oynayabiliyor.Kaliteleri de ayni degildir.Ama orjinal Mais kalitesinde suan ismini hatirlamadigim farkli bir marka da vardi.

Yag filtresi/yag/hava filtresi gibi urunlerde ben orjinal almasaniz dahi bilindik bir marka almanizi oneririm.Fiyat farki var mi bilmiyorum ama mesela hiflo kullanabilirsin.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Filtre sormuşsunuz. Muhtemelen yağ değişimi de yapacaksınız. N11.com'da LIQUI MOLY 4T Sentetik Motosiklet Yağı 10W-60 1 Lt 32,50TL. Bence kaçırmayın.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtesinin orjinali vardir.Ayni arabada ki gibi motosiklette de motorunuz icin orjinal, muadil ve yan sanayi filtreler vardir.Aractan ornek verecek olursam fluence icin MAİS orjinal filtre fiyatiyla yan sanayi fil filtre arasinda 30-40 ₺ arasinda oynayabiliyor.Kaliteleri de ayni degildir.Ama orjinal Mais kalitesinde suan ismini hatirlamadigim farkli bir marka da vardi.

Yag filtresi/yag/hava filtresi gibi urunlerde ben orjinal almasaniz dahi bilindik bir marka almanizi oneririm.Fiyat farki var mi bilmiyorum ama mesela hiflo kullanabilirsin.
    Orijinal değilde bajaj pulsar 200ns' lerin hava ve yağ filtrelerinin bizim motorlara uyduğundan bahsediyorlar. İki markanın filtreleri arasında kayda değer bir fiyat farkı var çünkü. Ktm için hiflodan bir yağ filtresi almak istediğimde karşıma 40 tl gibi bir fiyat çıkıyor aynı şekilde bir hava filtresi 50 ile 70 TL civarında ancak pulsarın hava filtresi 20 TL yağ filtresi ise sadece 12 TL yani pulsar filtresi kullanmak en azından bana daha mantıklı geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:29 ----------

Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filtre sormuşsunuz. Muhtemelen yağ değişimi de yapacaksınız. N11.com'da LIQUI MOLY 4T Sentetik Motosiklet Yağı 10W-60 1 Lt 32,50TL. Bence kaçırmayın.
    Yağ konusunda dediğim gibi herhangi bir problemim yok yağ olarak hepsiburadadan 31 TL' ye motul 5100 10w40 alacaığım. Asıl sorunum filtrelerle bajaj filtreleri uyumlu diye duymuştum ama buradan da bu bilgiyi doğrulamak istiyorum en azından daha önce kullanan varsa.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)