Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

4 silindir racing de açık hava filtresi kullanan oldu mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

hava filtresi takılı değilken çalıştırıp denedim sesi güzel değil aslında, ama kullanıpda seven oldu mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    eğer karbüratörlü ise işin daha kolay takar kullanırsın ama benzin sarfiyatından başka bir ekstren olmaz enjeksiyonlu da ise bazen oksijen sensöründen dolayı sorun yaşanabiliyor tabi bu takıcağın motora ve hava filtresine göre değişir

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Açık hava filtresi kullanan oldu mu
    Issız acun kaldı mı
    İmdi yürek yırtılur
    wing41, oialdemir, Jemand ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer karbüratörlü ise işin daha kolay takar kullanırsın ama benzin sarfiyatından başka bir ekstren olmaz enjeksiyonlu da ise bazen oksijen sensöründen dolayı sorun yaşanabiliyor tabi bu takıcağın motora ve hava filtresine göre değişir
    üstündeki kn hava filtresinin r modeli var biraz daha pahalı performans diye geçiyor o, oksijen sensörüyle ilgili ne gibi bir sorun çıkabiliyor? motorum biraz daha eski falan olsa kıyarım hava filtresini söküp dolaşırımda malum sokaklar çok tozlu
    insta: veli_montana_

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Antalya'yı bilmem de İstanbul'da yaşayanların kesinlikle yapmaması gerektiğini düşündüğüm hareket. Malum her yer inşaat. Aslında sokakta toz maskesi ile dolaşmak lazım da neyse.
    velizrsln bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstündeki kn hava filtresinin r modeli var biraz daha pahalı performans diye geçiyor o, oksijen sensörüyle ilgili ne gibi bir sorun çıkabiliyor? motorum biraz daha eski falan olsa kıyarım hava filtresini söküp dolaşırımda malum sokaklar çok tozlu
    motorun marka model yılını yazarsan daha iyi olur bence

Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya'yı bilmem de İstanbul'da yaşayanların kesinlikle yapmaması gerektiğini düşündüğüm hareket. Malum her yer inşaat. Aslında sokakta toz maskesi ile dolaşmak lazım da neyse.
    Aynen, buralarında farkı yok yollar toz içinde, inşaat işindeyim bende

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun marka model yılını yazarsan daha iyi olur bence
    neden?

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

neden?
    Ark. belki 600 mü, 1000 mi diye merak etmiştir.

Avatarının altına belirtsen millet ikide bir böyle sorular sormaz. Hatırlarsan aynı soruyu bende sormuştum size.
    Modeli yazarsan karb.?, enj.? diye sormazlar mesela.

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ark. belki 600 mü, 1000 mi diye merak etmiştir.

Avatarının altına belirtsen millet ikide bir böyle sorular sormaz. Hatırlarsan aynı soruyu bende sormuştum size.
    Modeli yazarsan karb.?, enj.? diye sormazlar mesela.
    merak önemsiz, 6000 1000 fark etmez bu konuda hatta 750 de^^, sizinki başka konuydu orda cevapladım normal şekilde

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Açık hava filtresi, katalizör iptali, full sistem egzos, power commander denklemin parçaları. Birbirinden ayrı hesaplarsan şekil sukuldan başka hiçbir işe yaramaz.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açık hava filtresi, katalizör iptali, full sistem egzos, power commander denklemin parçaları. Birbirinden ayrı hesaplarsan şekil sukuldan başka hiçbir işe yaramaz.
    Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz. Sadece filtre ile de dynoda kazanç sağlanıyor.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz. Sadece filtre ile de dynoda kazanç sağlanıyor.
    Enjeksiyonlu da vermez. Karbüratörlü de verebilir. Enejeksiyonlu da motora giden oksijen-yakıt karışımı zaten sabit. ( yazılım yoksa ).

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    motorunda açık egzos var ise olabilir,egzosun standart ise gerek yok. K&N kullanıyorum emiş sesi birazcık hoş egzos orjinal olunca bi esprisi yok bence.temizleyip yağlayıp kullanıyorum.Unutma ki;giriş ne kadar rahatsa,çıkış da aynı rahatlıkta olmalı ;)

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Matraxin dediği gibi. Ayrıca Bursa ve ninja 1000de denenmiş. Filtre çıkartılıp full sistem ekzos ile 7500 devirden sonra 1 beygir elde edilmis. Tork ise 1 nm'den daha az artmış. Deneyimle sabittir, power commander olmadan donanım değiştirmek ise yaramıyor. Filtreyi çıkartmak sadece motor ömrünü kısaltır. Power commander ile elde edilen güç farkıda ancak iyi bir sürücünün pistte sürüşünde fark yaratır. Klasik olacak ama mühendisler zaten bizim için en iyi olanı tasarlamış.

Xt660.com da bir zamanlar hangi modifiyenim kaç beygir kazandırdığı ayrı ayrı yazılmıştı. Dna hava filtreai ve hava filtre kutusunu kesip biçerek 3.8 hp ye kadar artış elde etmişlerdi.
    Hava filtresinin değişmesi hava-yakıt karışımının değişmesine neden olmuyor evet, fakat özellikle tam gaz açmalarda motosikletin ihtiyacı olan havayı daha hızlı, zorlanmadan geçirebiliyor.
    Boğazı sıkılmış bir motosiklette kesinlikle fark yaratır

Power commander konusunda ise farkı anlamak için piste çok da gerek yok ya. Motosiklet son viteste kesiciye girmiyorsa son hızın arttığını görebilirsiniz

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açık hava filtresi kullanan oldu mu
    Issız acun kaldı mı
    İmdi yürek yırtılur
    Arkadaş ne adamsınız varya çok güldürdün beni
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güç için soran kim, tabiikide ses için soruyorum, hatta denemek için filtreyi çıkarır biraz öyle gezebilirim ama kıyamıyorum motoruma
    ses için sormuştum sadece
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjeksiyonlu da vermez. Karbüratörlü de verebilir. Enejeksiyonlu da motora giden oksijen-yakıt karışımı zaten sabit. ( yazılım yoksa ).
    ses için merak ediyorum
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunda açık egzos var ise olabilir,egzosun standart ise gerek yok. K&N kullanıyorum emiş sesi birazcık hoş egzos orjinal olunca bi esprisi yok bence.temizleyip yağlayıp kullanıyorum.Unutma ki;giriş ne kadar rahatsa,çıkış da aynı rahatlıkta olmalı ;)
    açık egzoz ile arasında ne gibi bir bağlantı var? orj egzozda ses çok yumuşak olduğundan açık filtrede sert ses gelip o ince sesi bozucağı için mi?
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş ne adamsınız varya çok güldürdün beni
    bence hiç komik değil, çok eski siqko bi espiri

Seste bir değişiklik olmaz.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    gaz açınca ekstradan bir fokurdama duyarsın. Motorun sesini etkilemez filtre.

Seste bir değişiklik olmaz.
    neden
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz açınca ekstradan bir fokurdama duyarsın. Motorun sesini etkilemez filtre.
    yani normalde arabalarda açık filtre takınca çok fark ediyor, bizde egzoz olduğu için mi duyulmaz demek istiyorsun?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)