Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT 25 yağ pompası sorunu ve kardeşler rezaleti

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Arkadaşlar Merhaba,

Foruma pek yazmıyorum aktif değilim bir konuyu sizle paylaşmak fikir almak istedim.

2016 model Yamaha MT 25 motosikletim var.2500 km'deyken satın aldım.Biliyorsunuz mt ve r25 lerde kronik yağ pompası arızası var ve yamaha geri çağırıp bu parçaları değiştirmişti.Motosikleti satın aldığım arkadaş servise götürüp herhangi bir ücret ödemeden bu parçayı değiştirmiş (öyle sanıyor,belgesi elimizde mevcut) ancak ben bir arıza sonrası servise gittiğimde 7 ay sonra öğreniyorumki yağ pompası değiştirildi dendiği halde Yamaha kardeşler motosiklet bu parçayı değiştirmeyerek motosikleti satın aldığım arkadaşı ve dolaylı olarak beni aptal yerine koymuştur.

Gelelim arızaya ;

Motorumla seyir halindeyken artçı olan arkadaki arkadaşım motordan garip sesler geldiğini söyledi şaka yaptığını sanıp umursamadım fakat ses benimde kulağıma takıldı debriyaja basıp motor hareket halindeyken sesi dinlemeye başladım ses motor bloğundan geliyor ve sadece debriyaja bastığımda çıkıyor. Sanki motorun içine küçük bilyalar atmışlar onlar da sağa sola çarpıyormuş gibi bir ses,arada da sürtme sesi gibi sesler geliyor.Sesin motor bloğundan gelmesi beni korkuttu ciddi bir problem diye düşündüm ve motoru doğruca şirinevlere aydın motora götürdüm.Motosiklet bendeyken tüm bakımlarını da burada yaptırmıştım.2 gün sonra aradılar ve yağ pompasının aslında değişmediğini ve pompada bulunan bilyelerin dağılıp motor bloğuna kaçtığını,yağ pompasının değiştirileceğini söylediler.Sizce bu durum motora uzun vadede zarar verirmi?bundan emin olabilirmiyiz ? japon deyip güvenerek aldığımız yamaha bize nasıl böyle kelek atıp aptal yerine koyabiliyor ?

Cevaplarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    geçmiş olsun yağ pompası görevini yapıyormuydu önemli olan o sağlıklı yağlama yapamadıysa elbet bir yerlerde aşınma olmuştur

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    değiştirildi belgesi varsa çarşı karışır. ne demek değiştirdik deyip değiştirmemek?

motor bloğuna kaçmış dediniz, herhangi bir zarar var mı?

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Yağ pompası görevini yapıyordu sanırım arıza ikaz lambası falanda yanmadı servisin söylediği kapak bölgesinde bilyalı bir kısım varmış o dağılmış yarın daha net öğreneceğim yazarım tekrar.
    Belge var aydın motor kardeşler motorun bu parçayı değiştirmediğini söylüyor saçma sapan işler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Motor yürüyor herhangi bir arıza görünürde yok şimdilik sadece titreşim son zamanlarda artmıştı bununla ilgisi varmıdır bilemiyorum

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    motorun içine kaçan bilyalar temizlenmezse yakın zamanda motor bloğunu eline alırsın.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Ben “değiştirildi” denip değiştirilmediğini düşünmüyorum. Bi yamaha kardeşler ile iletişime geçilse iyi olur.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konunun sonucunu merakla bekliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    "Capon servisler müdiş müdür" 'cüler nerede? Yok hep başka markaların servisine çamur atıyorlar, atmayanı dövüyorlar da ondan ş'aptım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)