Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj tası boşluk hakkında?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Merhabalar,videoda görülen tas boşluğu normal midir?Bilgisi olan usta ve forum sakini dostlardan yardım rica ediyorum.. https://youtu.be/MTbzvbGSKMs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    AEA bir motor toplama videosu vardı. Ordan hatırladığım kadarıyla bu tür boşluk iyi değil. Videoda usta değişim diyordu ama pahalı olduğu için tamir ettiler diye hatırlıyorum. İlgili videoları AEA kanalında bulabilirsin. Yada daha tecrübeli arkadaşlar kesin bir karar verirler

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    bu boşluk normal.

dikkat etmen gereken boşluk şu vidyoda ki 5.29 dan sonra görülüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

vidyonu tekrar inceledim sanırım tas dibinden dönüyor. Balataları söküp tasın dibine bakın dişler sıyırmış olabilir.

Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Benim orta göbekte bu şekılde bosluk yok.Sadece dişli sabit tas sağa sola oynuyo.Bu da sökülmüş hali;

Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Teknik konulara ilgi sıfır çok ilginç : )

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    ilgiden ziyade anlayan pek fazla yok. Senin sorduğun soruda alelade cevaplanacak bişey değil. Balataların ufak çaplı sağa sola dönmesi normal ama, senin tas dipten komple dönüyor. Ortadaki alümminyum tutucuyuda söküp sistemi incelemek lazım. Hasar alan yer var mı diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Daha önce vn 800 söküp incelemiş olsam net cevap verebilirdim.
    velizrsln bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilgiden ziyade anlayan pek fazla yok. Senin sorduğun soruda alelade cevaplanacak bişey değil. Balataların ufak çaplı sağa sola dönmesi normal ama, senin tas dipten komple dönüyor. Ortadaki alümminyum tutucuyuda söküp sistemi incelemek lazım. Hasar alan yer var mı diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Daha önce vn 800 söküp incelemiş olsam net cevap verebilirdim.
    Haklısınız hocam ama anlayan bi dost illa ki çıkar diye ümit ediyorum.Tasın fotoğraflarını ınceledım de arka tarafında yay var,acaba bu oynamayı yay için mi yapmışlar diye düşünmedim değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Konu günceldir..

Motosikleti
    f650 gs
    merhaba, bende motoru sehpadayken vitese takıp arka tekeri çevirdiğimde 2-3 cm boşluk olduğunu farkettim. Sanırım bu nedenden dolayı özellikle virajlarda gaza yüklenemiyorum vuruntu yapıyor. Sorun ne olabilir? Teşekkürler.

benim motorunda kronik sorunu tas sesi var ama hangi boşluktan bilmiyorum

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Sorun neymiş...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)