Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor ısınınca Çalışmıyor ,ancak vurdurarak çalışıyor ,

Motovento
    REKLAM ALANI
    akandios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz etz 150,
    Merhaba,Mt ailesi
    Motosikletim kanuni breton125 motor ısınınca Çalışmıyor ve ancak vurdurarak çalışıyor (dün vurdurmaylada çalışmadı 1 kmelimde iterek döndüm)çalışınca giderken gaz vermesseniz sanki ateşleme kesmiş gibi yığılıyor eğer yüksek devirdeyseniz(6000rpm) tekrar toparlayıp açılıyor fakat düşük devirde iseniz motor yığılıp kalıyor ve stop ediyor (alt devirde veya gaz vermeyince yığılıp kalması sicak soğuk fark etmeksiniz daima oluyor)sorunu cozemedim bir türlü yardımcı olursanız sevinirim simdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Hava ayarın bozuk olabilir mi?

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    ısındığında akım kesiyor ise motora yakın kabloları bir kontrol ettirin kablo içi kopma olabilir , tarifleriniz sanki bu dedirtiyor ve hatta beyin ile ateşleme sistemi arası kablo ve soketlere daha fazla dikkat edin.

Motosikleti
    Mz etz 150,
    Atesleme beynini değiştirdim sonuç yine aynı oldu dediklerinizi kontrol edicem teşekkürler,hava ayarini yaptim fakat birsey değişmedi ,statorun veya okuyucunun arızalı olmasından şüpheleniyoruz sizce olabilirmi

statorun arızalı olma ihtimali yüksek. işe akünüzü ölçerek başlayabilirsiniz mesela. akünüz şarj olmuyor ise, önce regulator çıkışını daha sonra da stator çıkışını ölçerek sorunu bulabilirsiniz.

Motosikleti
    Mz etz 150,
    Arizalanmadan bir kac gün önce aku zayıflamıştı marşı felan zor basar hale gelmişti Ankarada oturuyorum havalarin soğumasına ve yagin kısa sürede tabana oturmasına vermiştim bugün,kick start ile çalıştırdım ama gaz yememe kesiklik yine devam etti.Bu arada bugün fark ettim farı açınca direk stop ediyor stator olma konusu dahada yoğunlaştı dediklerinizi deniyecegim sonuclari aktarırım

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Aynı derden 1 gün boyu yolda kaldım.Motor bloğunun üstünden aküye giden bir soket sıcakdan çıkıyormuş biraz itim üsten geçen de bir kabloya cırt attım tertemiz.
    Ne yazık ki bunu yeni bir akü alana kadar fark etmedim.Usta tanıdık deyilse güvenmeyin.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sorun ısınma ile ilgili olmayabilir. Yakıt beslemesinde sorun olabilir. Söyle : Karbüratöre yakıt az geliyor, karbüratördeki yakıt bitince motor duruyor, bir süre bekledikten sonra tekrar yakıt dolunca çalışıyor.

Motosikleti
    Mz etz 150,
    Dediklerini kontrol ettim az önce kontrol kalemiyle marsa bastığımda elektrik geliyor aküsüz şekilde,karbüratöru kontrol edicem az sonra böyle garip arızaları sevmiyorum bir türlü cozulmuyor ama en sonunda küçücük birsey çıkınca insan sinirleniyor

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı akandios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediklerini kontrol ettim az önce kontrol kalemiyle marsa bastığımda elektrik geliyor aküsüz şekilde,karbüratöru kontrol edicem az sonra böyle garip arızaları sevmiyorum bir türlü cozulmuyor ama en sonunda küçücük birsey çıkınca insan sinirleniyor
    sadece ıslanıncamı oluyor problem bu aralar herkes aynı konudan başlık açıyor. Bujilere baktınız mı su alıp yığılma ve ateşlemeyi anlık kesiyor olabilir.

Motosikleti
    Mz etz 150,
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece ıslanıncamı oluyor problem bu aralar herkes aynı konudan başlık açıyor. Bujilere baktınız mı su alıp yığılma ve ateşlemeyi anlık kesiyor olabilir.
    kuru veya ıslak fark etmiyor

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    supap ayari gibi geldi bana dostum. eger isininca oluyorsa supap ayarin bozuk olabilir. sogukken dogru degerdedir. motor isindikca genlesme ile yanlis degerlerde acik kaliyor ve motorda yigilma, vuruntu ve calismama yapabilir.

elektriksel problem değilse supap ayari olabilir.

kolay gelsin.

Motosikleti
    Mz etz 150,
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    supap ayari gibi geldi bana dostum. eger isininca oluyorsa supap ayarin bozuk olabilir. sogukken dogru degerdedir. motor isindikca genlesme ile yanlis degerlerde acik kaliyor ve motorda yigilma, vuruntu ve calismama yapabilir.

elektriksel problem değilse supap ayari olabilir.

kolay gelsin.
    saol dostum anlaşılan çok uğraşacağım bu motorla :(

hava filtresi tıkalı olabilir?

Motosikleti
    xv250
    jikle açık mı kaldı ? yada hava filtren tıkalı olabilir mi ?

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Rahmetli babamdan kalan 90 model şahinde de aynı sorun vardı. Kimse çözemedi. Sonra Bir abimizin yanına gittim ön konsolu söktük ve sorunun elektriksel olduğunu gördük. Zamanla çürüyen kablo ısınınca dışındaki kablo yalıtımı kendini salıyor ve şasiye deydiği için kısa devre yapıyormuş. Kimin aklına gelirdi ki sizde gözünüzü karartın ve tüm kabloları bir elden geçirin derim. Özellikle sigorta kutusu ve müşür bağlantılarına dikkat edin.

Motosikleti
    Mz etz 150,
    galiba aynı arıza beendede var :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jikle açık mı kaldı ? yada hava filtren tıkalı olabilir mi ?
    hava filtresini takalı 1000 km olmadı ,ayrıca karburatöre giriş kısmını söktüğüm zamanda aynı

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Sogudugu zaman normale dönüyor mu...

pardon tamam gördüm.

Buji kablosunu ve bujinizi kontrol ettiniz mi..

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Subap ayarları ne zaman yapıldı ? Kim yaptı ?

Egzantirik kurcalandı mı ?

Motor bu sorunu ne zaman yapmaya başladı ?

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Burda sorulari biz sorariz seni kahrolasi pislik.... o ucuz hayatin kimsenin umrunda degil.....:DDD

tüühhşşşraaaaapssseeeezzzznnn ( kafaya su döküp saçindan tutup geriye çekmece)

Ustad ustune alinma üzülürüm, konu öyle bir hale geldi ki yazmadan duramadim....😂😂😂

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)