Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorda dengesizilik-gezinti neden olur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    yolda giderken sanki tekerler yerınden cıkmıs gıbı bagımsızlarmıs gıbı. vırajlrda yattıgımda bile farkedılıyor.bıseyler gevsekmıs gıbı. bi dengesızlık bi anormallik var bu işte ama anlayamadım net olarak.
    * lastik havalarının buna etkısı olabılırmı?
    *gidon rulmanlarının dagalmıs ya da iş yapamamasından kaynaklanabılır mı? ve rulmanların dıs tarafında ayar cıvatası gıbı ya da kılıtleme somunu gıbı bısı var nedır o ayar felan degısmı olabılır mı?
    *akort v.s. nın ne kadar etkısı olur? motor 150-160 larda gezıntı ya tıtresım yapmıyor akort dıııl dıye tahmın edıyrum...
    ha bide bellı suratte ellerı bırak da gıttım motor saga sola kacmıyor duz gıdıyo denge ii ama donusler v.s. olunca yatınca felan on teker baska arka teker baska dılde konusuyo gıbı.
    güya bakıma verdım motoru...
    bakımdn sonra oldu zaten bu basıbos dengesız gezıntı.
    neden yapar bunu? varmı bilenler?
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zagortenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 250 5 kirmizi
    benimki tahmin.
    motor zincirli ise zincir bollaşmış olabilir. benim de arka teker-ön teker sanki ayrı gidiyordu. zinciri kendim ayarladım. düzeldi

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    lastiklerindeki basinc, eski sertlesmis lastik, ön/arka, sag/sol amortisör ayarlarin (cook önemli), gidon rumalari, gevsek tekerlek... neler unutum acep??
    all you need is love

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    zinciri yeni degıstırdım.son bakımda; zıncır,debriyaj balatası,debriyaj teli,bujiler, filtreler,gidon rulmanları kontrol ve temizlikleri( rulmanlar iii durumda degıldı- ama onceden de degıldı sonucta ama bakımdan once hıc gezıntı olmadı dıkkatımı cekecek kadar)
    zincir ayarına tekrar bakarım

amortisor ayarlarından olabılecegını nasıl anlarım ve nasıl ayarlayabılırım ya da ayarlayabılırmıyım?

zincir ayarlaına baktım normal. amortısör ayarları hakkında bılgı verebılırmısınız?
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    bazen yandan rüzgar vurması da böyle etkiliyor insanı. yani motoru yalpalattırıyor.

-t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler