Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

konjektör, alternatör, şarj dinamosu falan sağlammıdır nasıl anlarız? (akü sorunu)

Motovento
    REKLAM ALANI

eski aküm bitik diye değiştirdim ama ucuz akü almıştım bu da iyi güzel çalıştırıyor ama kolay kolay dolmuyor baya gezmek gerekiyor, burdan şüphem aküler sağlam da acaba başka bir yer de mi sorun var?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Voltaj ölçümü yapabilirsin.

Motor çalışırken ve biraz gaz verirken akünü ölç. 14 volt civarı ise sorun yok diyebiliriz.

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Voltaj ölçümü yapabilirsin.

Motor çalışırken ve biraz gaz verirken akünü ölç. 14 volt civarı ise sorun yok diyebiliriz.
    tamamdır, peki motor çalışırken aküyü sökünce stop eder mi?

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Motora göre normal veya biraz zorlanarak çalışmaya devam eder, belki tam düzgün çalışamadığı için zorlanarak stop edebilir; şarj sisteminde sorun yoksa fişi çekmiş gibi çat diye aniden kapanmaz.

Şarj sisteminde (statör-konjektör-veya bunların kabloları) sorun varsa, yani şarj etmiyorsa, aküyü söktüğün an kontak kapatmış gibi motor ve tüm parçalar aniden kapanır.

Motora göre normal veya biraz zorlanarak çalışmaya devam eder, belki tam düzgün çalışamadığı için zorlanarak stop edebilir; şarj sisteminde sorun yoksa fişi çekmiş gibi çat diye aniden kapanmaz.

Şarj sisteminde (statör-konjektör-veya bunların kabloları) sorun varsa, yani şarj etmiyorsa, aküyü söktüğün an kontak kapatmış gibi motor ve tüm parçalar aniden kapanır.
    O zaman benim sarj sistemimde problem var cunku stop ediyor direk, acaba sorun nerede tamirci gormesi gerekir mi yoksa ben halledebilir miyim

aynı motordan kullanan başka bir arkadaşdan öğrendim bunlarda aküyü çıkarınca stop etmesi normalmiş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)