Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tork Anahtarı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf 150
    slm arkadaşlar.tork anahtarı alıcam ali ekspresten.bir kaçtane buldum.bununla ilgili fikrinizi almak istedim.tork anahtarları kimisi 1/2 kimisi 1/4 yada 3/8 inç diye geçiyor bunların hangisi kullanışlı.yani 3/8 daha ucuz 1/2 daha biraz pahalı.bunların hangisine lokma takımları uyar yada uyan lokma takımları daha çabuk bulunur piyasada.tork anahtarı 10-150 nm 3/8. diğeri 1/2inç 19/110 nm hangisi olur kullanan yada bilen bir arkadaş yardımcı olabilirmi teşekkür ederim şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Tork anahtarını lokma takımının ölçüsüne göre almıştım.
    Ama uzun zaman oldu. Ölçüsünü hatırlamıyorum.
    Lokma takımınız yoksa, önce lokma tak.nı alıp, sonra tork anahtarını alırdım. Piyasada en çok ahngisi kullanılıyorsa onu alınız, lokma kaybında tek tek alabilirsiniz.
    Lokma takımını kaliteli bir şey alırsanız ömürlük kullanırsınız.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Nerde kullanıcaksınız ki ?

Şase aksamı için 1/2 işe yarar. Motor için büyük gelir.

Motor içinde 1/4 işe yarar şaseye ufak gelir.

Oturup motor dağıtmıyacaksan komple, normal 8-32 arası anahtarı olan lokma takımı al. Her işinde faydalı olur.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Ben Proxxon'un tork anahtarini kullaniyorum 3/8 20NM-100NM araliginda calisiyor. Ayrica lokma adaptoru kullanarak 1/2'lik uclara da ceviriyorum.
    (Bu aslinda pek onerilmiyormus ama yine de sorun olmuyor)

68charger bunu beğendi.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İmkanın varsa 1/2 öneririm. Lokmada 17-18 den sonrası 1/2" lik cırcırla kullanılabiliyor. Yağ tapası sökmek gibi ufak işler için alıyorsan 1/4 ya da 3/8 de işini görür. Ama Lastik sökecek kadar büyük bişeyle uğraşacaksan 1/2" alman gerekir. Kullanacağın lokmaya göre seç yani.

Motosikleti
    honda cbf 150
    yorumlar için herkese teşekkürler arkadaşlar.cbf 150 motorum için alıcam.amacım ustaya gitmeden değişmesi gereken parçaları kendim değiştirmek.yani ilerleyen zamanlarda da kullanabileceğim bişey olacak.örn. debriyaj balatası değişimi.piston segman değişimi.exzantrik değişimi gibi.cbf 150 lerde debriyaj balatası değiştirmek için yağ hunisi sökmek gerekiyor.bildiğim kadarıyla 74 nm. ekzantrik zinciri için volanı sökmek gerekiyor bunun nm side yüksek. yan karter kapağı vidaları vs.bunlar hep nm sine göre sıkmak gerektiğinden ustaya vereceğim parayla kendime bu anahtarı almak istiyorum.anahtarı aldıktan sonra yağ hunisi sökme aparatı,volan sökme ve çektirme aparatları bunlarıda komple alıcam.dediklerinizden yola çıkarak 3/8 inç uygun gibi görünüyor.maksimum 74 nm kullanacağım için yeterlidir heralde.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Ben de aynı konuyu araştırıyorum şu an.en sağlıklısı 2 anahtar almak ama bayağı pahalılar....
    Arka aks somunu kaç nm. 74 den fazladır bence. Benim motorda 100 nm
    Marka olarak ne bakıyorsun ben ceta form 10-100 nm dusunuyorum. Ama aynı anahtar 3/8 olan da var 1/2 olan da....

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    En mantıklısı 1/2, 8-32 mm arası lokma takabilirsin.

peki sağlamlık konusu nasıl olucak? ben burlardan ucuz bir alyan seti almıştım ilk çevirmede yalan oldu yuvarlak olmuştu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)