Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

600 KM'de biten debriyaj Honda Crf 250 Rally

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.

20.10.2017 Tarihinde Konşuk Motor'dan CRF 250 Rally satın aldım iki gün önce ise Arnavutköy tarafına gittim motosiklet ile. Araziden tam çıkarken birden viteste iken debriyajın en sonda olduğu halde kavramadığını fark ettim. Ayarı kaçtı diye düşündüm zar zor ayarladım hareket ettirdim motosikleti. Seyir halinde bile debriyaj kaçırıyordu. Bugün Esengül Honda'ya uğradım debiryajın bittiğini ve garantiye girmeyeceğini söylediler. Israr ettim, ilk motosikletim de değil. Yarım debriyaj gitmemin mümkünatı yok. Satın aldığım Konşuk Honda'yı aradım pazartesi motosikleti götüreceğim ve fabrikadan gelecek olan cevaba göre işlem yapılacakmış. Daha önce başına böyle bir durum gelen var mı arkadaşlar? Nasıl bir yol izlemeliyim? Serviste de kalsın istemiyorum motosiklet günlerce.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Şu öve öve bitiremedikleri Honda bayisi değilmi Esengül? Okurken gözlerime inanamadım hocam. 600 km biten debriyaj ayrı olay. Kullanıcı hatası demesi ayrı olay.
    Konunun akıbetini merak ediyorum hocam. Gelişmeleri paylaşırsan memnun olurum. Çok geçmiş olsun. İnşallah en kısa sürede maduriyetin giderilir.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    O debriyaj bitmemiş. Yanmış. Yan sanayi balata takılmamışsa o km de yarım debriyaj yapmadan yakamazsın. Honda sattığı motora yan sanayi balatayı yanlışlıkla takmayacağıma göre balatayı sen yaktın.
    ilkeronat bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    İstese garantiden değişim yapar, esengül ayak yapmış sana.
    Motoru aldığın bayi ile görüş.
    Çok zor bişey değiş garanti olayı hep dümen hep!!!

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    İşin garibi debriyaj balatası bir anda bitmez, daha önceden belirtileri olur devirine göre gidememe gibi, özellikle 2 kişi kullanıldığında devrine göre gitmiyorsa balata bitmiştir. Ama bir anda debriyaj balatasının biteceğini sanmıyorum.

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Arkadaşın 250rally si 2000 km de bitirdi debriyaj.arada araziye giriyordu

Kronik bi sıkıntı var sanırım.

Motosikleti
    --
    Bu yorumdan sonra teknik ve kronik bir arıza olduğu konusunda şüphelerim arttı.

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Belirti vermedi diyebilirim. Tek kişi arada bir iki kişi kullandık. Bu arada konşuk’tan alındı sorun için Esengül’e gittim 650 lira fatura çıkardılar garantiye girmez dediler daha sonra pazartesi kayıt açabiliriz fabrika kapalı dendi. Pazartesi konşuk motora gideceğim fabrika onay verirse değiştiririz dediler. Vermek zorunda baya uğraşırım sıfırını alırım. Ayrıca arkadaşlar rodaj yağı var içinde şimdi motor yağı değişeceği için bir sorun yaratır mı? 1.000 kilometre olmadı çünkü. Ya da debriyaj bu şekilde ilken kullanmak bir problem yaratır mı?

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı Nesquik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Belirti vermedi diyebilirim. Tek kişi arada bir iki kişi kullandık. Bu arada konşuk’tan alındı sorun için Esengül’e gittim 650 lira fatura çıkardılar garantiye girmez dediler daha sonra pazartesi kayıt açabiliriz fabrika kapalı dendi. Pazartesi konşuk motora gideceğim fabrika onay verirse değiştiririz dediler. Vermek zorunda baya uğraşırım sıfırını alırım. Ayrıca arkadaşlar rodaj yağı var içinde şimdi motor yağı değişeceği için bir sorun yaratır mı? 1.000 kilometre olmadı çünkü. Ya da debriyaj bu şekilde ilken kullanmak bir problem yaratır mı?
    Belirti vermeden bittiyse direk yanma olayı işte. Yabancı forumları araştırın. Muadil sorun yaşayan varmı. Debriyaj balatasını bi anda yakmak gerçekten zor iş. Genelde yan sanayi balatalar çok kısa zamanda bi kaç yarım debriyajla yanar. Sen gerçekten arazide falan zorlamamışsan, sorun farklı yerde olabilir. Belki debriyaj ayarın bozuk tam bırakmıyor sürekli yarım debriyaj halinde o yüzden yanmış olabilir. Yanık balatayla motoru kullanma gereksiz gereksiz devirlenir motoru yorarsın.

Motosikleti
    --
    Sürekli yarım debriyaj olsa zaten sürüş esnasında anlaşılırdı. Teknik bir sorun olmadığı sürece bu kadar kısa sürede debriyajın biteceğini sanmıyorum şahsen ben İstanbul'da trafikte yaklaşık 1 km boyunca yarım debriyaj yaptığım oluyor ve motorum çin malı yansa benimki yanardı. Honda büyük ihtimalle debriyaj balatası değil komple debriyaj tasının fiyatını vermiştir arkadaşa. O değil Honda deyince insan güveniyor, motor fiyatlarıda zaten tavan yapmış durumda, o kadar para verip bu muameleyi görmek sinir bozucu. Umarım sorununuz garanti dahilinde çözülür.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı thepope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli yarım debriyaj olsa zaten sürüş esnasında anlaşılırdı. Teknik bir sorun olmadığı sürece bu kadar kısa sürede debriyajın biteceğini sanmıyorum şahsen ben İstanbul'da trafikte yaklaşık 1 km boyunca yarım debriyaj yaptığım oluyor ve motorum çin malı yansa benimki yanardı. Honda büyük ihtimalle debriyaj balatası değil komple debriyaj tasının fiyatını vermiştir arkadaşa.
    Çin malı balatanın da iyisi kötüsü var. Eskiden çinli bi motoruma takıp 1 haftada balata yaktığım oldu. Çinli parçalarından pek anlamadığım içinde motorcu bi kardeşime sordum farklı bir balata önerdi onu yakmadan motoru satmıştım.

Arkadaşlar Pazartesi gününe kadar bu şekilde kullansam bir zararı olur mu vites dişlilerine?

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    dişlilere falan bişey olmaz. motoru yorarsın. Hararet yaptırırsın. Conta patlatırsın. vs... Kuryemisin kardeşim toplu taşıma kullan 2 gün.

Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim. Bugün Konşuk Motor'a gittim. Tüketici olarak memnun kaldım. Servisteki çalışanlar gayet ilgiliydi. Ayrıca Honda da sabah mail atılmasına karşın bugün onay verdi şu an motosikletim teslim edildi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Merhaba arkadaşlar.

20.10.2017 Tarihinde Konşuk Motor'dan CRF 250 Rally satın aldım iki gün önce ise Arnavutköy tarafına gittim motosiklet ile. Araziden tam çıkarken birden viteste iken debriyajın en sonda olduğu halde kavramadığını fark ettim. Ayarı kaçtı diye düşündüm zar zor ayarladım hareket ettirdim motosikleti. Seyir halinde bile debriyaj kaçırıyordu. Bugün Esengül Honda'ya uğradım debiryajın bittiğini ve garantiye girmeyeceğini söylediler. Israr ettim, ilk motosikletim de değil. Yarım debriyaj gitmemin mümkünatı yok. Satın aldığım Konşuk Honda'yı aradım pazartesi motosikleti götüreceğim ve fabrikadan gelecek olan cevaba göre işlem yapılacakmış. Daha önce başına böyle bir durum gelen var mı arkadaşlar? Nasıl bir yol izlemeliyim? Serviste de kalsın istemiyorum motosiklet günlerce.
    sevindim skntının düzelmesine..

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Merhaba arkadaşlar.

geçmiş olsun da daha rodajı yapılmamış motosikletin arazide işi yok bence.
    off-road motoru olabilir ama bu rodajda zorlanmaması gerekmediği anlamına gelmez.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim. Bugün Konşuk Motor'a gittim. Tüketici olarak memnun kaldım. Servisteki çalışanlar gayet ilgiliydi. Ayrıca Honda da sabah mail atılmasına karşın bugün onay verdi şu an motosikletim teslim edildi.
    Konşuk Servis'de kayıtları alan genç bir arkadaş var baya ilgilenir, güzel arkadaştır. Genel olarak Konşuk bence çok iyi. Ben hiç sorun yaşamadım. Küçük bir okadarda sevimli bir yer.

Bu arada sevindim dostum. Çok fazla durum canını sıkmadan halolmuş oldu

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rodaj meselesini sordunuz mu?

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    sorun neymiş nasıl çözüldü. Detaylarını anlatır mısın ?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bizim arkadaşın nc de çok az km balata yakmıştı garantiden değişim olmadı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)