Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Dede Yadigarı 77 Planet Samanlıktan Çıktı >Sıradaki İşlem Ne Olmalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi günler, yeni üye geldi, konu yanlış yerdeyse taşınsın lütfen

2 Yıldır depoda yatan planet motoru depodan çıkarıp ustaya götürdüm, motoru açıldı bakımı yapıldı, aküsü alındı, artık yürür halde.

Şimdi sıradaki işlem ne olmalı :

1- Renk seçimim ne olmalı ? (açık mavi istemiyorum)
    2- Elektrik işlemleri mi, kaporta işlemi mi, ne yapmalıyım şimdi ?
    3- Bu motorda dikkat etmem gereken kullanmam gereken kullanmamam gereken bir şey var mı ?
    4- Krom yapılacak yerlerin krom masrafı ne olur ?
    5- Motor boyatmanın masrafı ne olur ?

Yaş 22, 2000 tl verip sıradan bir motora binmektense tarz bir motora binmek istiyorum daha öncede 64 model jeep'i teyzeler dayılar 2 bin liraya sattı şimdi 30 bin istiyor alan kişi, bunu kurtarıp kullanmak istiyorum.

Her türlü öneriye fikire açığım.

[IMG][/IMG]
    RoofRoof, Serdarpirim, VS60 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Tam benlik konu. İlgiyle takip edip, elimden geldiğince yardımda edeceğim.

Toplama işini yapabileceğin yerin varmı?

Alet edavat durumun nasıl?

El becerin ne durumda?
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Merhabalar , kaportadan önce elektirik kablo , hortum tesisatını komple elden geçirmekte fayda var , daha sonra o koruma demirlerini vs söküp atın. İşinin uzmanı bi boyacıya danışın kaporta konusunda oldukça yardımcı olacaktır ve fazla bi masrafı olacağını sanmam ancak yok ben kendim yapıcam boya işinşde dersen motordan ayırabildiğin parçaları komple söküp önce kalın sonra ince zımpara ile güzelce zımparalayıp boyarsın , ayrılmayan parçaları motor üzerinde çevresini kapatarak işlem yaparsın . Ben olsam tek renk mat Siyah yapardım motoru. Ancak günlük kullanacaksanız daha sonra çıkacak motor arızaları ve yakıtı sizi üzebilir.

yerde zamanda çok ama neler yapabilirim bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

siyahın uğraşı çok olur diye düşünüyorum aklımdan kapaklar ve km saatini orası sarı geri yerler siyah yada süt beyazı üzerine küçük gold renk çizgiler düşünüyorum
    bursalıali bunu beğendi.

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    gözlerimizi bayram ettirecek bir şeyler çıkar gibi, yolun açık olsun.
    gelişmeleri bekliyoruz

inşallah öyle birşey olsun istiyorum , teşekkür ederim

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merakla bekliyorum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Eğer motosiklet orjinal ise ve derdin değerli kalsın ise orjinal hiç bir şeye dokunma.
    Hatta renk dahil.
    Rus sitelerinden boyasını bulsan süper olur.
    Fakat değeri önemli değil güzel bir motorum olsun biniciyim diyorsan önün açık herşeyi yapabilirsin.
    Fakat unutma ikinci seçenek fiyatı öldürür.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    bir defa komple dağıtıp boyanacak parçaları oto boyacısına verip boyatır, orjinal renklerinden şaşma .
    dağıttığında elektirik tesisatını kafası çalışan bir oto elektrikcisine söktür , veya kafası iyi çalışan normal elektirikciye.
    çıkan paslı demir aksamı bir güzel fırçaya tuttur sonrasında pırıl pırıl olduğunda krom kaplamaya ver
    motor boyanmaz kimyasal oksit gidericiler ve boya fırçası ile bir güzel temizle yıka kurut ve gaz yağı ile son olarak yıka kenara koy.
    söktüğün sıra ile topla
    maliyeti bütün parçaları sağlam ise ve söker takarken zedelemez isen 1000 1200 tl çıkar gibi geliyor.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bence önce komple parçala. Sonra şase ve parçaları kumlamacıya ver. Sanayide kasa kumlayanlar var. Öyle yaparsan çok daha iyi sonuç alırsın boyadan. Sonra parçaları tekrar toplarsın boyayarak. Elektirik tesisatının kablolarıda yenilersin.

Sökmeden güzel birşey ortaya çıkmaz. Daha önceden restore işi yaptım. Otoser diye konumda var ama fotoğraflar silinmiş. Beni facebookdan ekle orda albüm var restore aşamaları. Sende onlara bakıp kararını verirsin.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    şapıra çevir 1 tane hazır ön takım 1 çift cant birazda taş motoruyla kaynak makinası iş görür.

Sökülebilen her şeyi söküp temizleyip, onarıp, miyadı dolmuş parçaları değiştirip sonrasında kumlama boya işleri elektrik tesisatı vs. yazarken yoruldum . Sen üşenmeyip işin peşini bırakmazsan forumdan bol bol yardım alacağın insanlar olacak.
    Allah kolaylık versin.

Renk önerisi;

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    BMW çakması galiba bunlar, belki meraklısı vardır.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bmw ile ne mekanik ne de görsel benzerlikleri yok.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Ooo harika konu takipteyim, lütfen gelişmeleri günlük şeklinde buradan tutup yeni fotoğrafları eksik etmeyin

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bmw ile ne mekanik ne de görsel benzerlikleri yok.
    Yok mu ?
    https://www.google.com.tr/search?hl=...AEJmN42U1ux9M:
    Çok ayrıntısını hatırlayamadım şimdi ama İZH ve Planet köken olarak Ural marka Rus (Doğu Alman) üretimidir, daha sonra BMW Bunlardan tasarımı ve fabrikayı alıp geliştiriyor ve kendi yoluna gidiyordu galiba. Ayrıntısı aklımda kalmamış.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Farklı bir fikir :
    Çalışıyorsa bu haliyle sat. Mutlaka değerinden fazla vermeye hazır bir hurda toplama meraklısı çıkacaktır . Elde ettiğin paraya az ekleyip veya peşinat olarak kullanıp sıfır motor al. Böylece bunu toplamak ve arızaları ile uğraşmakla geçireceğin zamanı tertemiz sıfır motorunla iki teker üzerinde geçirirsin. DTX ve benzeri kanallardaki eski araba toplama programlarına kanmayın. O araçların sahipleri sonsuza kadar mutlu mesut yaşamıyorlar. O araçlar arızaları ile başlarına bela oluyor, o kısmı göstermiyorlar
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Yok mu ?
    https://www.google.com.tr/search?hl=...AEJmN42U1ux9M:
    Çok ayrıntısını hatırlayamadım şimdi ama İZH ve Planet köken olarak Ural marka Rus (Doğu Alman) üretimidir, daha sonra BMW Bunlardan tasarımı ve fabrikayı alıp geliştiriyor ve kendi yoluna gidiyordu galiba. Ayrıntısı aklımda kalmamış.
    Ural marka bmw çakması doğrudur. Ama 70'lerin konsepti birbirine çok benzer. 1970 MZ'lerde bu tiplerde. r70'lerle birnini anımsatması normal. Ama teknik açıdan çok farklı motorlar. Çakma diyebilmek için taklit edilmiş olması gerek. BMW'yi ural taklid ediyor. İj ve planetler bu sınıfta değil pek.

Her boya taklit edilir, geçmiş taklit edilemez... Nikelaj kısımları güzelce temizle, parlat motorun grenajları, depoyu sök ardından pas önleyiciyi vur üstüne de güzel bir parlak cila tadından yenmez

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Planet ayrı bi efsane. Özellikle Anadolu'da hala kahır çeker bu motorlar.

Traktör gibi bile kullanılır. Yanına sepet takılınca 1 ton yükü çeker. Hantaldır atak değildir ama katır gibidir. Rampa düz dinlemez yolu yarar gider.

Evet meraklısı var. Mesela ben. Antep Maraş taraflarında hastası çok.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler