Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MoTorumun sigortasını attırdım sanırım yardım :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    yunusksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor Spyder
    Arkadaşlar merhaba adım Yunus izmir karşıyaka bölgesinde oturuyorum.Motorum regal raptor spyder 250 cc.Malesef geçtiğimiz gece sokağım inşaat dolu olduğu için ve kapımın önünde yer olmadığı için motoru sokağın ilerisine koydum daha sonra evimin önünde boşluk oldu motoru evin önüne çektim ve motorun debriyaj kısmında bir kablonun çıkık olduğunu fark ettim.Gece geç saatti ve yorgun olduğum için motor açıkken kabloyu takmaya çalıştım ve biranda motor kendini kapadı şuan motor hiç bir şekilde aktif olmuyor ne marş basıyor ne başka bişey farlar yanmıyor kısacası motorun bütün elektrik sistemi gitti.Bugünde akü kısmını falan açtım ama pek birşey anlamadım resmini çektim.Dediğim gibi bu işlerden pek anlamam ama basit bişeyse kendim yardımlarınızla halletmek isterim,yok olmaz illa ustanın kazığına oturmak zorundasın diyorsanız ustaya götüreyim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhaba Yunus.

Bak orada mavi sigorta var akünün üstünde, bak ona ortası yanmış mı diye.

Bir de taktığın kablo ne kablosuydu bilmiyorum ama ters takmış olabilirsin.
    Bir de motorun sahip olduğu tek sigorta akünün ordaki, sonradan yapılmış olan değildir muhtemelen. Kullanım kılavuzunu indir internetten incele.

Kolay gelsin
    geçmiş olsun

ek: Bu arada sanırım fren yada debriyaj müşürünün kablosu o.
    yunusksk bunu beğendi.

yunusksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor Spyder
    Merhabalar öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim mavi başlıklı sigortanın oraya baktım ama herhangibir yanma göremedim birde dediğiniz gibi kitapçığı indirip diğer sigortanın yerini bulup kontrol edicem

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Merhaba dostum, arkadaşın dediği gibi oradaki mavi sigortayı değiştirirsen sorunun çözülecektir büyük ihtimalle, arkadaşın yanmışmıdan kastı, sigortanın içinde bir tel olur gözle görülür o tel kopuk mu değil mi ona bakman lazım eğer kopuksa sigortayı değiştirmelisin.

Motosikleti
    xv250
    cıkık kaployu ters takman birşey değiştirmez şasiye değdiyse atmıştır sigorta

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    O gosterdigin kablo debrijayin sensoru yani debriyaj cekili degilken mars basmasini engeller gosterge falan geliyorsa eger o iki kabloyu yerinden cikart birbirine degdir bostayen mars basmayi dene marş calisirsa sanirim oradaki müşür yanmistir hic bi sekilde gosterge vs elektirik gelmiyorsa sigorta atmistir 5 amper sigorta ile degis sorun duzelicektir sigortayi motosikletcilerden veya oto parcaci elektirikcilerinden temin edebilirsin en kolay 5 amper sahin sigortasi lazim de verirler gecmis olsun

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Yanlış bilgi vermeyelim 5A sigorta o motora yeterli gelmez onun sigortası en az 15A dir.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    akünün üstündeki siyah kutu sigorta kutusu olması lazım onlardan biri patlamıştır genelde sigorta kutusunda boşta bir veya 2 tane yedek sigorta vardır patlayan sigortayı bulup değiştir işlem tamamdır.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Önce kabloyu tamir et
    Ardından sigortayı değişir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)