Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Parçala Behçet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    rx3
    https://www.youtube.com/channel/UC24...W5Diibm6Y5xauA
    Youtube da çekim ve anlatımın on numara olduğu bir kanal.Teknik bilgi merakı olanlar takip edebilir.
    D e m i r ve emremm bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    rovannon = Parçala Behçet

Arkadaş burada zaten.
    odo bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    cbf 150 üzerine internette tek detaylı videolar çeken kişi diyebilirim.acayip takip ediyorum kendisivideoları durdurup durdurup izliyorum.büyük bir emek harcıyor sağolsun.
    odo bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Böyle güzel insanları yarı yolda bırakmamak lazım. Belki bir çoğumuz o motorun hiç bir parçasını sökmeyecek ama parçaların nerede ne işe yaradığını nasıl çalıştığını bilmek, görmek ayrı güzel.
    odo bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    "motomal'dan merhabaaaaa!!" diye bağırarak video başlatan, kendisi ampül söküp takmayı bilmeyen, sağa sola dalaşan vlog'lardan ziyade.
    Adam güzel kanal yapmış. Kendisine buradan teşekkür ederim. SÜbap ayarında, sente'nin nereye sokulduğunu onun videolarından öğrendim. Bayağı iyi ekmiş, açıklayıcı da.
    Yürü behçet sen.
    pea ve odo bunu beğendiler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Youtube'da hiç abone olup takip ettiğim biri yada birileri olmadı.
    İlk defa abone oldum, vatana millete hayırlı olsun
    odo bunu beğendi.

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Destek verelim, tebrikler arkadaşım. umarım daha çok takipçi ve izlenme sayısına ulaşırsın
    odo bunu beğendi.

Motosikleti
    rx3
    İnanılmaz bir amme hizmeti yapıyor. Bu videolar bütünü bir süre sonra motorunuz problem çıkarınca teşhise giden yolda yardımcı olacak. Aynı zamanda fren hidroliği eskiyip değişim gerektirirken fren tutmuyor diye ustasına giden motorcuya balata disk kitleyemeyecek kimse. Anlatan adamlar diye bir kanal daha var odtülü iki makina mühendisi arkadaş onlarıda takip etmekte fayda var. Behçet amerikan iş ahlakı japon disiplini ile çalışmakta. Özlüyorum ülkemde böýle insanları..... Parçala Behçet...

Selam

Hepiniz olumlu yorumlarda bulunmuşsunuz ama beğenmediğiniz şeyleri söylemeniz de önemli.

Maalesef cbf 150 ile olan videolarım bittiğinde motorsiklet üzerine olan videolarım da azalacak. Hazırda bir kaç videom var. Biliyorsunuz motoru dağıttım, sıraki videom toplanması üzerine olacak. Karbüratörü ve benzin deposunu temizlerim sanırım. Daha sonra da rodaj olacak. En son olarak da motorsiklet ile Karadeniz sahilinden Gürcistan a ve belki Rusya ya geçmek istiyorum. Umarım yapabilirim.
    Planım bu ama dediğim gibi bir sonraki motorsikletimi alana kadar motorsiklet üzerine böyle detaylı tamir videoları çekebileceğimi sanmıyorum.
    Bir sonraki motorum da Suzuki DL650 Vstrom olur büyük ihtimal.

Kanalım kendi işini kendin yap kanalı olacak. Sıradaki projelerimden biri Volks Wagen Transporter vb bir aracı hasarlı durumda alıp tamir edip kullanmak. Ama daha çok zamanı var bu projenin.

Neyim bozuksa kendim tamir ederim çünkü usta dediğimiz kişilere gidip paramla rezil olmaktan bezdim.
    Cbf 150 yi ikinci el olarak 3500 liraya aldım ve ilk motorum olduğu için de güzel kazık yedim.

Honda servisine gittim silindir,krank, subap, rulmanlar vb yedek parçalar 2000 lira tuttu....
    Eğer parçaları serviste değiştirmek isterseniz saat üzerinden ücret alıyorlar..
    Saçmalık yani.
    Kendi işimi kendim yapmak zorunda kaldım. Kuba Platinium model motorsikletin motor parçaları cbf 150 ile uyuşuyor.
    Toplamda 500 lira gibi bir fiyata yedek parçaları aldım. Gersini de videolarımdan biliyorsunuz.

Bir genel değerlendirme yapmam gerekiyorsa ikinci el cbf150 ye girilmez diyorum. Eğer elinizde tamir imkanınız yoksa paranızı biriktirin ve sıfır bir makina alın. Ha tanıdığınız biri tarafından bir iki ay kullanılmış bir motorsiklet de alabilirsiniz ama bir kaç yıl kuryede kullanılmış motorsikleti benim gibi ilk motorunuz olarak alırsanız çok sıkıntı yaşarsınız. Kurye arkadaşlar alınmasın lütfen. Videolarıma dikkat ederseniz motorsikleti neredeyse atomlarına ayırdım ve SORUNU OLMAYAN BİR NOKTASI YOKTU......
    Her yanında arıza olan bir aletin doğru şekilde çalışması bir mucize.

Benim gibi bir tamir projesine girecekseniz de şasi aksamı sağlam en ucuz motorsikleti alın. 2000 liranın altında olsun. Her yanını canınız istediği gibi değiştirirsiniz ve toplamda verdiğiniz para da en fazla 3500 lira olur. Ki ben çok bile diyorum. Her yanı sıfırlanmış temiz motora binersiniz...

Kanalım sürekli motorsiklet tamir ettiğim bir kanal olmayacak ama takipte kalırsanız bana yardım etmiş olursunuz.
    Ve belki siz de ihtiyacınız olan bilgiler öğrenmiş olursunuz.

Teşekkürler
    Behçet
    D e m i r bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)