Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet arka stop lambası takılı kalıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Herkese selamlar,
    TVS Apache .RTR 150 2013 kasa motosikletim var
    Yarın muayene tekrarı için Maslak TUVTURK'e gideceğim (Plaka vidalı diye değiştirmemi istediler halbuki yazıların okunmasına engel değildi...)
    İşten saat 19:00 gibi çıktığımdan o saatten sonra servise akşam trafiğinde yetişmem sorun olur
    Yarın muayene randevusu öğleden önce olduğundan servise uğrama fırsatım yok
    Basit birşey ise sizlerin de yardımıyla kendim halletmem gerek
    Motosikletin ön fren manetini tam ileri itince fren lambası sönüyor fakat kendi halinde bırakınca hafif geri geliyor fren sıkmadan sanki frene basmış gibi lambanın sürekli yanmasına sebep oluyor
    Not: Geçen hafta Serviste ARKA STOP lambaSI ön freni bıraktıktan 1sn. sonra sönüyor diye yağ enjekte etmişlerdi o bölgeye
    Birde farkettiğim kadarıyla fren maneti debriyaj manetine göre daha sert bu da normal mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Fren manetinin orda stop müşürü var oraya biraz wd 40 sık belki işe yarar

Motosikleti
    Servisi aradım müşürden olabilir dedi
    değiştirmek 1 saat alır dedi? (Ne alakaysa...)

fren müşürünü söktüm zaten bir vida tutuyor onu çıkardım kapağını açamadım ama delikleri vardı oradan yağladım
    Zaten müşürün piminde sıkıntı yok manet ile ilgili sorunum

Muayaneden geçmez ise sıkıntı

Motosikleti
    Konunun akibetini öğrenmek isteyenlere...

Sebebi ön fren üst merkezinde yer alan pompaymış
    Servise muayeneden önceki akşam gittim bana fren merkezi içi değişecek dediler nekadar tutar dedim 70-80TL tutar dediler
    neyse açmışken hidrolik yağınıda değiştirdiler ama dot 5.1 koydu bu sefer...
    Sonuç olarak bulaşan yağı temizlemek için kullandığı balata spreyini de ekleyince bana sürat motorda 120TL fiyat çektiler toplamda
    Birde efendim bunun orjinali komple satılıyor ayrı satılmıyor o da 260tL sen bu taktığımız muadili parça ile işi ucuza getirdin sana iylik yaptık diyorlar

Mecburiyetten yaptırdım 100TL'ye anlaştık son olarak ama şunu söyleyeyim ki daha sonradan araştırdığım kadarıyla o fren merkezinin içindeki pompa ve kelepçe için okadar para istediler ama komple fren merkezi zaten 40TL internette var

Allah fırsatçıların eline düşürmesin birdaha...
    Kötü evsahibi insanı malsahibi yaparmış ya hani bu fırsatçı ustalar da tamirci yapacak bizi

Daha yakında ön arka balata değişimi yapacağım ona da 100TL diyorlar internette balata fiyatına bakıyorum işçilik diye ekledikleri rakamların fahiş fiyatları ortada ama onlar parça fiyatını yüksek çekip işçilik az alıyormuş gibi gösteriyor o ayrı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)