Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorda folyo Kaplama nasıl olur ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Merhaba;

97 Model bir F650 imiz var. Yaşının getirdiği yorgunluk var hali hazırda üzerindeki boyada. Diyorum ki bu motorun depo kısmı dahil her tarafı fiber. Bunları boyatmak yerine şu taksileri kapladıkları folyolardan rengine uygun bir biçimde kaplatsak nasıl olur ? Sizin fikrinzi nedir bu konuda ?
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    reklamcılar ve ya tabelacılarda çok rahatlıkla yapabilirsin. hatta bazı oto aksesuarcılar karbon görünümlü folyo ile bile kaplayabiliyorlar. benim de niyetim var, yağmur çamur bitince 150 zcmin siyah yerlerini mavi ve gri yapacağım. dijital kaplamaya aşağı yukarı 45 tl demişti.

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Bence çok güzel olur. KArbon kaplama uygulaması son dönemde çok yaygınlaştı. Son model bir çok arabaya bu uygulamanın yapıldığını gördüm. Özellikle siyah mat kaplama tercih ediliyor ama bir çok renk seçeneği var...

Motosikleti
    Hyo gt 250 2008

Folyo kaplama

Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

97 Model bir F650 imiz var. Yaşının getirdiği yorgunluk var hali hazırda üzerindeki boyada. Diyorum ki bu motorun depo kısmı dahil her tarafı fiber. Bunları boyatmak yerine şu taksileri kapladıkları folyolardan rengine uygun bir biçimde kaplatsak nasıl olur ? Sizin fikrinzi nedir bu konuda ?

Hocam bende folyo kaplatmak niyetindeyim.

bende de hyo var gt 250 komple boyama yerine folyo kaplayacağım.

Beraber çalıştığım bir reklamcı arkadaşım var şimsi az önce kendisine mail attım bana folyo fiyatı vermesi ve ne kadara kaplayacağını söylemesi için.

bende izmirde oturuyorum haberleşelim belki sen belki ben ucuza buluruz paslaşırız.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    bu sitede de olan bir arkadaşım eski motoru olan gv 250 sini tamamen turuncu ve siyah renklerle kaplattı. gayet de şık oldu ve satarken de çok kolay gitti. fiyatı da tam hatırlamıyorum ama uçuk birşey değildi sanırım.

Yalnız boyada kabarma vs. varsa dikkat etmelisiniz.Çünkü folyoda ısıtılarak yapıştırıldığından aynı görüntü folyo üzerinde kalıyor.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    arkadaşlar ben bir kere yaptırdım plastik türevli yüzeylerde uzun ömürlü olmuyor , uygulaması da otomobillere göre daha zor , bilginize
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    yamaha virago

.

istanbul avrupa yakasında oturuyorum.motorun granajlarını folyo kaplatmak istiyorum.istanbul ve cevresinde bu işi yapan bildiğiniz bir yer varmı arkadaşlar.

Folyo kolayca çıkıyor mu, koruyucu olarak şeffaf kaplanabilir.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı gokselgok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende folyo kaplatmak niyetindeyim.

bende de hyo var gt 250 komple boyama yerine folyo kaplayacağım.

Beraber çalıştığım bir reklamcı arkadaşım var şimsi az önce kendisine mail attım bana folyo fiyatı vermesi ve ne kadara kaplayacağını söylemesi için.

bende izmirde oturuyorum haberleşelim belki sen belki ben ucuza buluruz paslaşırız.
    Valla olabilir de ben carbon kaplama değil de rengine uygun kaplatmayı düşünüyorum.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

geronimo0680 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson sportster xl 883 custom
    egsoza uygulanmaz herhalde, sıcalıktan dolayı. yoksa uygulanır mı?

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    chopperın deposunu ortalama kaca kaplatabılırım bilgisi olan varmı

HayırsızOğul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Konuyu hortlatıcam kimse kusura bakmasın güncel ortalama fiyatlar nedir? Bu işi yapan var mı?

bence folyo kaplatma kısa zaman içinde yıkamalardan dolayı kalkmayaya toz aolmaya başlıyacaktır bulunduğun ile yakın veya o ilde sulu kaplama ile uğraşan iyi bir usta bulup ona su transfer baskı yaptır daha iyi sonuç alırsın google de benim ismimi aratırsan benzer örnekleri görebilirsin saygılar

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Ruhsatta siyah yazan motosikleti mat siyaha kaplasak sorun çıkar mı acaba?

Motosikleti
    Yamaha R6
    Hadi bende hortlatiyim, malum 2 sene gecmis uzerinden... Arkadaslar r6 icin sordum bende dusunuyorum, Ankarada gmg ve Istanbulda bir sirkete sordum... 2 sinin bana verdigi fiyatlar aynen soyle... gmg 3,500tl, digeri 3,000tl :D durmak yok arastirmaya devam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)