Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba cr1

Motovento
    REKLAM ALANI

5-6 ay önce kuba cr1 motor satın aldım, 500km'de ilk bakımını yaptırdım.
    1500km'de tekrar bakım yapılması gerektiğini söyledi servis.
    Yalnız 1500de motoru servise götürmedim sıkıntı olmaz die düşünerek,Kilometre 2800 şuan.Dün akşam yokuş çıkarken vites 1de motor aniden kitlendi çat die bi ses geldi,daha sonra vites geçmez oldu basmıyordu tekerde dönmüyordu.Biraz ite ite bi kaç çat sesi geldikten sonra motor gitmeye başladı. Bu vites geçişinde çat die birden ses gelme olayı daha öncede 2 3 defa başıma gelmişti ama böyle teker vs kilitlenmemişti o yüzden pek umursamamıştım. Şuan motor yine gidiyor ama heran kilitlenir korkusu var. Sizce ne olmuştur ne yapmam gereklidir yardımcı olurmusunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbf 150
    doğru servise.hiç vakit kaybetme.bakımını geciktirme.bakım çok önemli motorlarda.o çat sesi dişlilerden gelmiştir büyük ihtimalle, bakıma götürdüğünde sorununu dile getir.garantisi varsa değiştirilmesi gerekir.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    5 kere okudum yine anlamadım

Servise götürdüm çoğu yeri söküldü motorun, yağlandı,bakımı yapıldı, kitlenmiyor artık motor. Ama yeni sıkıntısı olarak vites 2de motor yokuşu çıkmıyor motor tökezliyor.vites 3 ile çıkabildiğim yokuşu.Vites 2 sıkıntı yaratıyor kısaca.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı hsyn079 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise götürdüm çoğu yeri söküldü motorun, yağlandı,bakımı yapıldı, kitlenmiyor artık motor. Ama yeni sıkıntısı olarak vites 2de motor yokuşu çıkmıyor motor tökezliyor.vites 3 ile çıkabildiğim yokuşu.Vites 2 sıkıntı yaratıyor kısaca.
    aynı servise tekrar götürmeni tavsiye ederim.sorununu söyle hallederler.muhtemelen vites dişlilerinde (şanzımanda)sıkıntı olmuştur. 2 nci vitesin dişlileri hasar almış olabilir.değiştirilmesi gerekir.diğer parçalara da zarar verebilir

Servise tekrardan götürdüm arıza bulmak için 1 gün motor kalsın dedi.Motor orada kaldı 1gün.Sonra çocuk ustasına motor kısmı inicek dedi.Sonra adam direk dediki garanti dışı kalır.(Garanti dışı kalır demesinin sebebi:Motorun ilk bakımına götürdüğümde yağı kendilerinden almadım ama o motor için olan yağı başka yerden aldım diemis.İlk baştada yağ kötü vs demişti yani kısaca elinden gelen herşeyi yapıyor yapmamak için adamla baya tartıştım ama bahane buluyor sürekli . Diğer eleman gelsin pzt gel falan dedi.) Peki ne yapayım sikayet vs öneriniz nedir ?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ya Abi hangi il gelip yapcam onu

Kilis,ne yazıkki durum böyle

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motoru 1500 km'de neden servise götürmediğine servisi ikna edersen belki yaparlar. Bana göre motor sırf bu sebepten garanti dışı kalmıştır. Bunun dışında motorun rodajını düzgün yaptın mı ? İlk yağ değişiminde hangi yağ koyuldu gibi konular da var.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ah be kardeşim, sorunu anlatış şeklinden anlaşılıyor ki mekanik hakkında çok bilgi sahibi bir kullanıcı değilsin, belki de ilk motorun bu. Neden ilk bakımda zaten bisikletçiden bozma servisin verdiği yağı almazsın da 3 kuruş kar edicem diye dışarıdan yağ alıp adamlara verirsin ?Servis dediğin tamirci sorun çıkarmakta haklı mı haklı bu durumda. Kaldı ki her ne kadar saçma da olsa bakım aralığına riayet etmemişsin.
    Zaten bu servisler distiribütörden garanti kapsamında yaptıkları onarımlar için hak ettiklerini düşündükleri işçilik ücretlerini alamadıkları için sorunları garantiye sokmaya yanaşmıyorlar, bir de bu şekilde davranıp ellerine koz veriyorsunuz.
    Bence hiç didişmeden tatlı dille ricacı ol, açsınlar motoru uygun şekilde toplasınlar. Tek silindir motor zaten fazla bir maliyet çıkmaz.

Hocam yağ konusu kendilerinin birebir vereceği yağı aldım sadece tanıdık birinden aldım bunlardan almadım diye yaptıkları saçmalık. 2.bakımında geç götürdüğümde böyle sıkıntı yoktu sonradan olan bisey bu. Yani ben kötü yag alıpta koymadım aynısını başka yerden aldım verdim ona bozuldu bunlar.

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sorunu çözdüysen yazarmısın benim başımada buna benzer bir olay geldi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)