Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt-07 Akü sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mt
    Öncelikle merhaba;
    Mt07 akşam bıraktım sabaha marş basmadı. Önce egzoz sesi vardı o da kesildi. Şimdi marşa basınca aküden tıırrrrt diye ses veriyor, çalışmıyor. Bi tane mt125den aktarma kablosuyla çalıştırmayı denedim o da olmadı. Acaba 125in aküsü bunu şarj etmez mi? En son 125in aküsü battery low yazınca aktarmayı bıraktım.

Ayrıca motosikleti ikinci el aldım. 18binde ve elcik ısıtma ile sinyalli rüzgarlık takılı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    farlar ne durumda şarj etmesi gerekir öteki aküde boş değilse marş rölesindede sorun olabilir

atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Takviye için bağladığınız motorsikleti Bağırtmadan 3-5bin devirlerde(silindir sayısı çapı vs tork eğrisine göre değişir)
    Çalışır durumda motorlar biririne paralel bağlıyken 5-10 Dk kadar gaz verin Çalışan motosiklet Hem kendi aküsünü hem ona bağlı aküyü şarj edecektir..
    Paralel bağlıyken kablo ince veya akünün küçük olmasından ötürü marşa basamamış olabilir dediğim gibi takviye yapan motor marşa basılı ve biraz gaz açarak senin akünün şarj olmasını sağlar.
    Takviye yapan arabalardada aynı teknik uygulanır eğer kablo v.s inceyse..
    Takviye yapan araç gaz verir.(gaz vermenin sebebi yüksek devirde daha hızlı şarj edebilmesidir alternatörün)
    Babam oto elektrikçi hiç gitmediysem sayısını unuttuğum kadar çok takviye yapmaya gittim..

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Akü ömrünü tamamlamış görünüyor
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    mt
    aküyü söktüm, haricen şarj ettirdim. sorun çözüldü. teşekkürler

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Günaydın arkadaşlar, bizim akülerin ömrünü bilen var mı? Bu sabah ben de marşlayamadım. 2-3 deneme sonrası gücü bitti, başta güçlü çevirmediği için de çalışmadı. Vurdurmak istemedim. Ömrü bu kadarsa yenisini alacağım, şarj ile sorunu çözebilirsek de "Stanley BC209E 20 Amper Akıllı Akü Şarj Cihazı" isimli cihazı alıp değerlendirmeyi düşünüyorum. Ne dersiniz? (MT 07 bölümünde de paylaştım)

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    problem sargı yada konjektördede olabilir.. Biraz kullanıp tekrar zayıflama yaşanırsa kontrol ettirin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler