Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hava filtresinden yağ

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Mondial vulture 150 motosiklet hava filtresinden yag atıyor. Daha 2000 km de ve bir kere sıkıştırdim 30km boyunca. Durakladigimda havafiltesinden yag geliyordu. 400mlye yakin yag döküldü. Bunun sebebi nedir? Moturuma her zaman iyi kalite yag ce 1lt yag bırakıyorum. Servise gittm memnun tatmin edici cevap vermedi. Bana 900ml yag koymam gerektigini motorda sıkıntı olmadığını soyledi. Sizce sorun nedir ne yapmalıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Normal olarak motoru sıkıştırdığında yağ buharı ya karter havalandırmasına yada hava filtresine gider. Ama 400 ml yağ çok geldi. Karter havalandırma hortumu dolmuş olabilir, orayı kontrol edin

Motosikleti
    xv250
    fazla yağ mı var . ve bujin gevşek mi ?

Cevabınız icin tesekkur ederim. Dun kontrol ettigimde bir sıkıntı yoktu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:18 ----------

1lt yag koymustum fazla koymadim. Bujiyi kontrol etmedim ancak bujiyle baglantisi nedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:19 ----------

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal olarak motoru sıkıştırdığında yağ buharı ya karter havalandırmasına yada hava filtresine gider. Ama 400 ml yağ çok geldi. Karter havalandırma hortumu dolmuş olabilir, orayı kontrol edin
    Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız icin tesekkur ederim. Dun kontrol ettigimde bir sıkıntı yoktu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:20 ----------

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1lt yag koymustum fazla koymadim. Bujiyi kontrol etmedim ancak bujiyle baglantisi nedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:21 ----------

neden olabilir sizce

Motosikleti
    xv250
    motora hava girerse yapar bunu buji sıkı olmadığında hava girebilir içeri

motora hava girerse yapar bunu buji sıkı olmadığında hava girebilir içeri
    Peki her devirdemi yapar yoksa sadece sıkıştırdigimiz zaman mi yapar buji gevsekken

Motosikleti
    xv250
    şimdi motoru bilmiyorum ama bir tane hortum çıkar motor bloğundan hava filtresine doğru. o hortumdan çıkar bunun sebepleri farklı olabilir hava filtresi kapalı biryerdeyse tıkalıysa vs tekrar yağı yukarı çekebilir

şimdi motoru bilmiyorum ama bir tane hortum çıkar motor bloğundan hava filtresine doğru. o hortumdan çıkar bunun sebepleri farklı olabilir hava filtresi kapalı biryerdeyse tıkalıysa vs tekrar yağı yukarı çekebilir
    Cevabınız için teşekkürler. Bir iki gündür filtresiz geziyorum biraz sıkıştırıp yine denicem.. Bujiyede bakcam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)