Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acil yardım arkadaşlar CBR 600 f rektefo sorun.

Motovento
    REKLAM ALANI
    habili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Herkese merhaba 1 ay kadar önce 2000 model honda cbr 600 f motorsikelt aldım motor 98 binde .Moturun gidişinde herhangi bir sorun yok çekişindede fakat motor 3. viteste gazlayınca 2 ye çekiyor . ve 1. viteste gaz açtıkça yükselen hafif bir gıyy sesi var takırtı deil.Motorun egsozu kapatınca motordan garip bir ses gelmiyor takırtı veya başka bir ses herşey normal miş gibi.Fakat motor 7-8 bin devirden sonra titriyor ama öyle böyle deil vibratör gibi 170 ile 5dk gitmeyi denedim ellerim uyuştu kant gitmedi resmen.Motoru bir proje için aldım naket custom yapmayı pilanlıyorum uzun yıllar bakımını yapıp binmek istiyorum.Suan sizce motorumdaki arıza nedir ciddimidir bu şekilde bi süre kullanılabilirmi.Ve tamir olurmu parçası bulunurmu tahmini olarak ne gerekir nekadar bir ücret aralıgında ödeme yaparım.Rektefe nekadar maliyetli ve garantili bir iş sizlerden fikir almak isttiyorum teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Hangi şehirde olduğunu yazarsan ona görede usta tavsiyesi alabilirsin. Bu motorlar iyi ustanın eline geçmeyince bi daha düzen tutmuyor.

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Bursa mustafa kemal paşada yaşıyorum

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı habili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba 1 ay kadar önce 2000 model honda cbr 600 f motorsikelt aldım motor 98 binde .Moturun gidişinde herhangi bir sorun yok çekişindede fakat motor 3. viteste gazlayınca 2 ye çekiyor . ve 1. viteste gaz açtıkça yükselen hafif bir gıyy sesi var takırtı deil.Motorun egsozu kapatınca motordan garip bir ses gelmiyor takırtı veya başka bir ses herşey normal miş gibi.Fakat motor 7-8 bin devirden sonra titriyor ama öyle böyle deil vibratör gibi 170 ile 5dk gitmeyi denedim ellerim uyuştu kant gitmedi resmen.Motoru bir proje için aldım naket custom yapmayı pilanlıyorum uzun yıllar bakımını yapıp binmek istiyorum.Suan sizce motorumdaki arıza nedir ciddimidir bu şekilde bi süre kullanılabilirmi.Ve tamir olurmu parçası bulunurmu tahmini olarak ne gerekir nekadar bir ücret aralıgında ödeme yaparım.Rektefe nekadar maliyetli ve garantili bir iş sizlerden fikir almak isttiyorum teşekkürler.
    Arıza cbr 600 f gibi bir makina için çok ciddi bir durum. Söylediğiniz durum yüzde 90 şanzuman ve blok egzantirik kaynaklı. Allah korusun makina biyerde kol çıkarır yada şanzuman patlatırsa hem tehlikeli bir duruma düşersiniz hemde çok büyük motor hasarlarına sebep olabilir. Uzun yıllar binmek istiyorsanız önce motosikleti orjinal hondaya servisine götürüp fikir alın nesi var nesi yok gibi. Sonda bursada tanıdığınız ve özellikle sadece 4 silindir tamir eden sağlam bir ustaya gösterin. Sonra isterseniz kendiniz istersenizde buradan fikir danışarak harekete geçin. Dikkat etmeniz gereken böyle motosikletlerde 3 5 masraftan kaçmadan mümkünse sizde ustanın yanında motosikletin içini görerek tamir yaptırın.
    lifeis2t bunu beğendi.

Motosikleti
    TREKKER 2T
    Planlı ve projeli yapmalısın işin custom tarafını o motor düzgün elde yapılırsa tahmin edersin ki grenajsız dahi uzar. motorun momentini lastik oranlamalarını ve en önemlisi elektrik tesisatının çok özenli yapılması lazım elektrik bir kere çukura girdimi delirtir adamı tercihlerini oranlı yapmalısın yani iyi gözüken ama seni zorlayan gidon yapma mesela arasını bulmaya bak güvenliğin ve uzun yıllar binebilmen için . 97 model zzr 600 toplayan bi arkadaşımı motorun parasından fazla yediler dikkat et

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bana yarın ulaş arkadaşım bursada şubemiz var bir şekilde yardımcı olalım 05072097747

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Bu tarz işlemlerin maliyeti nekadar olur acaba aşağı yukarı bir fiyat aralığı söyleyebilecek olan varmı kredi çekmeyi düşünüyorum çünkü yaptırabilmek için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler