Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4 zamanlı motorlarla ilgili bikaç soru

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxx75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    Arkadaslar otomobillerde(bildigim kadarıyla)siyah duman arabanın çiğ benzin attıgı manasına gelir,(mavimsi) beyaz duman ise motorun yağ yaktıgı manasına gelir.Acaba 4 zamanlı motorlarda da bu durum aynı mıdır?
    Çünkü motosiklet tamircisi bi arkadas bana motosikletlerde siyah dumanın yağ yaktıgı manasına geldigini soyledi.Benim bildigim,yağ yakan herhangi bi motor beyaz duman atar...hatta sizinde bildiginiz üzere 2 zamanlı motorlar yağla benzini karıştırdıkları için beyaz duman atarlar.
    Evet arkadaslar durum bu...ya ben yanılıyorum ya da tamirci arkadas bişey bilmiyo...yorumlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    bu sorudan çıkan sonuç senin a2 ehliyetin yok demekki. el koyuyom motoruna :D:D:D siyah duman bütün 4 zamanlılarda benzinin iyi yanmadığının işaretidir mavi duman yağ yaktığını gösterir ben özenle bezenle hazırlanmış ehliyet sınavı sorularının ve cevaplarının yalancısıyım puhahahaha.

maxx75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    Alıntı HUN adlı üyeden alıntı
    bu sorudan çıkan sonuç senin a2 ehliyetin yok demekki. el koyuyom motoruna :D:D:D siyah duman bütün 4 zamanlılarda benzinin iyi yanmadığının işaretidir mavi duman yağ yaktığını gösterir ben özenle bezenle hazırlanmış ehliyet sınavı sorularının ve cevaplarının yalancısıyım puhahahaha.

smilesdragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer egzost rengi siyahsa fazla yakıt yakıyor olabilir.Benzin-hava karışım oranı düzgün değildir.
    Yağ yakan motorun eksoztundan mavi duman çıkar.

Daha fazla bilgi ve detay :
    http://www.iem.gov.tr/trafik/modules.php?name=motor

Siyah renkli duman, motorun gereğinden fazla yakıt tükettiğini gösterir, motor ve yakıtsistemi bakımsızdır.
    Yoğun beyaz duman silindirlere su karıştığını gösterir, motorun açılması gerekmektedir.
    Motor soğuksa az miktarda beyaz duman ve bir miktar su damlaması normaldir.Çünkü zaten benzinin yanmasıyla bir miktar su oluşur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler