Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni seyhan 150c subap sesi hakkinda???

Motovento
    REKLAM ALANI
    iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    S.a iyi aksamlar,cub motosikletimin yanina kanuni seyhan 150c nasip oldu.Motor 5 bin kmde tertemiz garaj motoru,alindigindan beri yag degisiminin disinda hic tamire gitmemiş,ikinci sahibi benim.Motor tekleyerek calisip ışıklarda stop ediyordu bi ustaya goturdum cg motorlari hic sokmedim cubdan anlarim, neyse motor sicakken(yarim saat gecti sogusun diye neyse sicakti yani motor) usta bi ayar cekti bi hava ayari yapti karburator temizledi,vel hasil,bindim motora canavar gibi olmus, eve geldim yaklasik 20 km .motorda şıkırtı sesi var,forumdan bi arkadaş 0.05 emiş ve 0.10 demis egzoz subabina, motora binmemiştim iki gun kadar sogukdu ,actim kulbutor kapagini sentille ayarladim fakat yinede isininca biraz ses var motorda acaba nerden bulurum ben bu sentil ayar olculerini varmi bilen veya nerden ogrenirim acaba?? Kullanim kilavuzunu komple okudum bisey bulamadim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Piyasada görüp takdir ettiğim modellerden, adeta ölümsüz sahipleri kolay kolay satmıyor .

Kısacası moturu berbad etmeyin/ettirmeyin bu az kilometrede bulunmaz , etrafınızda ustasını bulup yaptırtın , yazık etmeyin derim .

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada görüp takdir ettiğim modellerden, adeta ölümsüz sahipleri kolay kolay satmıyor .

Kısacası moturu berbad etmeyin/ettirmeyin bu az kilometrede bulunmaz , etrafınızda ustasını bulup yaptırtın , yazık etmeyin derim .
    Ya sorma icim gidiyor her anahtar deyisinde ama sesde beni cok rahstsiz ediyor calisma sesi saat gibi tiki tiki calismasi lazim biraz kil bi tip oldum hergun yikayip kuruturum silerim parlatirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Acaba başka problemimi var bu motorun

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Eğer üstten egzantrikse zincirden geliyor olabilir gergiyi bir kontrol edin

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı ahmet.58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer üstten egzantrikse zincirden geliyor olabilir gergiyi bir kontrol edin
    İtecekli ,zincir yok galiba

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Seyhana 7 yıl 20 bin km falan bindim.
    O sübap sesi vardı hep. Ustaya keselim dediğimde, performanstan düşebilir demişti. Dedim kalsın o zaman. O zamanlar bilgim de yoktu fazla.
    Baya bi bindim, onda öğrendim motosiklet kullanmayı Hani o sübap sesi oldu ama, arıza da yaratmadı. Uzun yolda yaptım, tapagaz gittiğimde oldu, hiç problem yaşamadı. Hani her seferinde de tık çalıştı. Kışın o kadar yatıp, jikle ve ayak marşı ile ilk ve tek marşta hep çalıştı.
    Motor konusunda hiç üzmedi beni meret. Tıkır tıkır. Yağ değiştir bin.

Baktınmı hiç problem çıkarmıyor. Ama sürekli ampül istiyor. En sinyallere büyük bizim transite taktığımız ampülü takmıştım.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seyhana 7 yıl 20 bin km falan bindim.
    O sübap sesi vardı hep. Ustaya keselim dediğimde, performanstan düşebilir demişti. Dedim kalsın o zaman. O zamanlar bilgim de yoktu fazla.
    Baya bi bindim, onda öğrendim motosiklet kullanmayı Hani o sübap sesi oldu ama, arıza da yaratmadı. Uzun yolda yaptım, tapagaz gittiğimde oldu, hiç problem yaşamadı. Hani her seferinde de tık çalıştı. Kışın o kadar yatıp, jikle ve ayak marşı ile ilk ve tek marşta hep çalıştı.
    Motor konusunda hiç üzmedi beni meret. Tıkır tıkır. Yağ değiştir bin.

Baktınmı hiç problem çıkarmıyor. Ama sürekli ampül istiyor. En sinyallere büyük bizim transite taktığımız ampülü takmıştım.
    Hadi ya ) ama ben sese cok takiliyorum morel bozuklugu oluyor.benim bindigim motor sorunsuz olmali,ustaya elletmeden once sessizdi ama cok isiniyor ve de tekleyerek calisiyodu .motor sicakken ayarladigi icin gevsek ayarlamis eve geldigimde ses fazlaydi bayaca sentille 0.05 ve 0.10 a ayarladim sogukken ama yine ses var galiba egzoz subabina 0.10 fazla geldi.yağ olarak motul koydum ve buji olarakda ngk taktim.motor guzel zevkli cin mali filan ama yeter bana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)