Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CG Ön-Arka dişliyi kaç kaç yapmalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    Mondial 100 UAG motorumu 150 cc yaptırmıştım.Motorun orjinal dişlileri ön 14 arka 38.Çok çabuk vitesler bitiyor motor uzamıyor.5.vites devir bittiğinde 120yle gidiyor halbuki daha gidicek gücü var 6 belki 7.vites olsa yiyecek gibi duruyor.Sızce kaç dişli takmalıyım sadece ön dişliyi 17 yapsam istediğim performansı alır mıyım ? Tork çok fazla düşer mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

piston 65.5 ise ön dişli yi 18 tak arka ile oynama. piston 62 ise 16 yap eğer Kesmez ise 17 yap ama 18 yapma ağır gelebilir.

yani mantık olarak kardeşim motorda yüzde 50 artıs yaptınsa dişlidede 7 diş artırıp 21 diş bile yapabilmen gerekli ama fizik bunun boyle olmadıgını gosterir saft felan dereceli sekilde değişmediyse sadece hacimden kaynakli tork artmıştır.17 den başla assağı doğru in zincir kurtarır inş

benim arızayada yorum olsa super olurdu ama ustalar girmiyor bu forma galiba :()

Alıntı turkomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani mantık olarak kardeşim motorda yüzde 50 artıs yaptınsa dişlidede 7 diş artırıp 21 diş bile yapabilmen gerekli ama fizik bunun boyle olmadıgını gosterir saft felan dereceli sekilde değişmediyse sadece hacimden kaynakli tork artmıştır.17 den başla assağı doğru in zincir kurtarır inş

benim arızayada yorum olsa super olurdu ama ustalar girmiyor bu forma galiba :()
    sizin arıza nedir

KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    17 dişli taktım.
    6000 devirde 70 yapıyordum 85 yapıyorum
    120de devir bitiyordu 145 gördüm.Tork biraz düştü ama fena değil hala 2.viteste tekere gelebiliyorum. Uzun yolda rahat çevirdiği devirlerde 100- 105 km hızla gidiyorum uzun yolda büyük rahatlık sağladı benim için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler