Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR 250R ELEKTRİK KESME SIKINTISI

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr 250R
    Merhabalar iyi sürüşler.

2011 model Cbr250R kullanıcısıyım. Son 3 4 gündür motor kendi kendine elektrik kesiyor ve bir kaç saniye içinde geri geliyor. Genelde bunu yavaşken yani 10 km/s gibi hızlarda yapıyor. 1 yüksek süratte oldu.Ayrıca 2 kez elektrik gitti ve 1 dakikaya yakın süre sonrasında geri geldi. Kontağı açıp kapatmam fayda etmedi. Buji değiştirme vaktim geldi fakat bujiden olsa elektrik kesmez diye düşünyorum. Servise de göstereceğim fakat önce sizlerden bilgi almak istedim şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Doğrudan servise gidin , gider iken temkinli olun , modelin computer/anliz bağlanma durumu varmı yokmu bilemiyorum.

Kill Switch/kontak/kutub başı/sigorta ve biçok nedeni olabilir.

Hasıli kelam servisine müracaat edin.

beyinden gelen bir arıza gibi duruyor.

Başıma 2014 modelinde bir kere gelmişti. Sahilde biraz sürdükten sonra mahalleye geldim tık elektrik gitti. Bir iki marşla çalıştı sonra. Bir arkadaşım fazla sıkıştırmışsındır demişti ama sebebini bilemiyorum. Bir daha da olmamıştı zaten.

Servis yolları gözükmüş size.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Mrvzuyu hortlatıyorum ama aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum birkaç gündür sebebini bilen var mı arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Up up up !!!!!

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    1 Yan sehpa siwici aşırı camur ve ya yağ dan siviç temassızlık yapıyor, yada seyir sırasında sarsıntıdan elektriği kesiyor.
    2 Gevşek kutup başı ve ya akü sarsıntıdan elektriği kesebilir.
    3 Ön kafa grenajında far ve kilometre saati arasında, kilometre sağtine giren bir kaç soket var, bunlardan biri kontak soketi, bu soket oksitlenmiş ya da yerinden gevşemiş ola bilir, sarsıntıdan elektriği keser.
    4 Beyin arızası.

Öncelikle aküyü ve kutup başını kontrol edin, sorun yoksa yan sehpa siwicinin kablosunu bulun ve fişleri siwiçden çıkarıp direk birbirine bağlayın, bunu yaparsanız motor sehpa açıkken bile çalışır aklınızda bulunsun, bu şekilde birkaç sürüş yapıp elektrikde kesme varmı deneyin eğer sorun yoksa siwiç bozuk demektir, değişmesi gerek, eğer sorun devam ederse ya soket ya da beyin arızası ola bilir.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Hocam eyvallah bunları bi uygulayayım gelişmeleri de yazacağım

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende komple elektrik kesilmiyor ama debriyaj çekiliyken bazen stop ediyor Işık’lara yaklaşırken. Tekrar çalıştırıyorum. Çalışıp stop ediyor. Boşa alıp çalıştırdığımda düzeliyor. Benim de problem ayaklık sensörü gibi görünüyor. Servise götürüyorum. 3 kez gittim. Sürüyorlar geliyorlar. Sorun yok diyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler