Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya 125t Nostalji Aşırı Yakıt Tüketimi

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabakar arkadaşlar. 1 sene önce asya 125t nostalji marka motor aldım. aldığımdada yakıtı çok gelmişti fakat kullandıkça düşer dediler. 2000km oldu kullanıyorum fakat hala 20tl ye 60km gidiyor en fazla. karbüratörü temizlendi hava filtresi yağı hepsi değişti ama haala 1.6 benzinli bir araçtan daha fazla yakıyor. ne yapabilirm bu sorun için. neden bu kadar çok yakar acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    valla çokmuş kardeşim. bende de mondial znu var 20 liraya 100 küsür gidiyor anlamadım seninki çok düşük...

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    O işte bir sıkıntı var O kadar yakması imkansız. Egzozu komple sökseniz,hava filtresinde açık yapsanız yine o kadar yapması imkansız geliyor.

Kaçak olup olmadığına bak,hava filtresini değiştir,bujiyi kontrol et değiştir. Normalde 4 zamanlı 100-150 cc motosikletler 100 km de 3 lt yakıt tüketir.Senin hesaba bakınca da normal gibi geliyor öyle aman aman bi fark yok gibi...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Kayış kurumuştur. Bandoo marka kayış al düzelir. Kayışın hamuruna dikkat et yumuşak olsun

KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    Benim 150lik cg 5 TL lik benzinle (0.95 litre) 31-32 km gidiyor.Tamamen agresif kullanarak egzos patlatarak , sürekli 1 ve 2.viteslerde ön kaldırarak vs. bana az gidiyormuşum gibi geliyor.Şükretmem gerekiyor sanırım.

Abi kayis nasil kurusun daha yeni motor 1500km de hadi 5bin 10bin km olsa neyse ama 1500 abi. Bide kisa mesafede hergun aktif olarak kullaniliyor motor. Ayrica kacak yok hava filtresi buji yeni degisti yagi da yeni degisti. Karburatorde yeni temizlendi ben daha nabiyim ya 150cc motor ocagamiza incir ağacı dikti arkadas )

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

yani ilk aldığımdada aynı yakıyodu şimdide aynı yakıyor kayış kurusa ilk aldığımda az yakardı. motoru aldığım bayi 4-5bin km kullan motor kurum bağlıyacak sonra yakıtı düşecek diyor şaka gibi )

subap ve hava ayarını yaptır

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı rafetarac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kayis nasil kurusun daha yeni motor 1500km de hadi 5bin 10bin km olsa neyse ama 1500 abi. Bide kisa mesafede hergun aktif olarak kullaniliyor motor. Ayrica kacak yok hava filtresi buji yeni degisti yagi da yeni degisti. Karburatorde yeni temizlendi ben daha nabiyim ya 150cc motor ocagamiza incir ağacı dikti arkadas )

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

yani ilk aldığımdada aynı yakıyodu şimdide aynı yakıyor kayış kurusa ilk aldığımda az yakardı. motoru aldığım bayi 4-5bin km kullan motor kurum bağlıyacak sonra yakıtı düşecek diyor şaka gibi )
    sizinki 150 cc mi 125 mi?

Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizinki 150 cc mi 125 mi?
    benim ki 125cc. yanlışlıkla 150 yazmışım

Motosikleti
    Bisan Pasific 125
    Araba gibi yakıyor nasıl motosiklet o.

halaa aynı sorunu yaşıyorum arkadaşlar şuan 20tl lik benzinle 30km gitmiyor bile. herhangi bir yerinde kaçakta yok. motor ustasına ssordum kayışın eskise motorsikletn çekişide düşer dedi. ama çekişinde hiçbir sorunda yok. napabilirim sizce ?

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Merhaba, tek marsla calisiyormu motor? Karburator hava ayari fazla bozuk yada jigle acik, yada subaplarda ciddi skinti var...yada fabrikasyon pistonda sorun var kompresyonda sikinti varmi bakmali... Garantiniz vardir zaten saglam bi check up yaptirin ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)