Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tracer 700 yakıt sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Tracer700 / Ducati 848 Evo Corse SE
    Herkese selamlar. 2016 model yamaha tracer 700 sahibiyim. Motorum şuan 7000km de. bakımları düzenli olarak yapıldı. Geçenlerde ortalama yakıt tüketimini kontrol ettiğimde 15.7 lt gösteriyodu. Yakıt alıp sayacı sıfırladım ve tekrar baktığımda hemen hemen aynı değeri gördüm.yamaha kardeşler e gittim durumu anlattım. Yuksek devirli kullandigim için o değer normal dediler ama ben rodajdan sonra hep aynı şekilde kullanmıştım. Motorun yağını suyunu değiştirttim. Ama yakıtta bir duzelme olmadı.tek depo da kaç km gittiği kontrolünü henüz yapmadım. Bu konuda bir bilgisi olan var mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    15.7 acaba anlık takıt tüketimi mi? İstediğiniz kadar devirli kullanın, o kadar tüketim bence imkansız.

Motosikleti
    Alıntı french press adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15.7 acaba anlık takıt tüketimi mi? İstediğiniz kadar devirli kullanın, o kadar tüketim bence imkansız.
    Hayır ortalama tüketim. Bende birde ducati 848 var.o bile 15 e çıkmıyor ama bunu kardeşler yamaha daki Selman bey e bir türlü anlatamadım.ya da o anlamak istemiyor.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tracer'ın göstergesini unuttum ama 1 litre ile gidilen mesafe olabilir mi?
    en iyisi klasik yöntemle ölçüm yapmak.
    zaferce ve braviels bunu beğendiler.

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tracer'ın göstergesini unuttum ama 1 litre ile gidilen mesafe olabilir mi?
    en iyisi klasik yöntemle ölçüm yapmak.
    Muhtemelen dediğiniz gibidir. 15 lt yakıyorsa bir depoda 100 km gitmeden benzin ışığının yanıyor olması lazım.
    MotoRR bunu beğendi.

kesinlikle bir yerde bi yanlışlık var. göstergeden tüketim değerini iki farklı şekilde gösteriyor sanırım. 100 km de kaç lt ve 1 ile ile kaç km gibi. bende mt 07 var ve 5.4 ortalamanın üstüne çıkmadım

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Devirli gidersen çok yakacaktır az yakmasını bekleme fakat ölçüm sisteminde yanlışlık olabilir

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Foto çekin ekleyin.
    Km/l veya l/100 şeklinde yazma seçenekleri olur yamahalarda. Basılı tutarak değişebilirsınız.
    Muhtemelen km/l de kalmıştır.

Motosikleti
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foto çekin ekleyin.
    Km/l veya l/100 şeklinde yazma seçenekleri olur yamahalarda. Basılı tutarak değişebilirsınız.
    Muhtemelen km/l de kalmıştır.
    Aynen KM/L de kalmış.isin ilginç yani fotoğraf çekip kardeşler yamaha servisine gösterdim adam bunu söylemedi.bende yeni öğreniyorum. Çok sağolun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    ölçüm yanlış hocam 15 litre yaksan zaten 100 120 km max yol yaparsın.zaten böyle gidiyor diyorsan ciddi sıkıntı var motorda bu kadar yakması hiç normal değil derim.garanti bitmeden bir göster derim yazılım güncellemesi ile düzeltirler muhtemelen

Motosikleti
    Tracer700
    Ayni motosikleti bende kullaniyorum manuel olarak ølcum yap icin rahat olsun, bir depo benzin ile istedigin sekilde kullan 350-400 km yol yaparsin.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Sozriko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen KM/L de kalmış.isin ilginç yani fotoğraf çekip kardeşler yamaha servisine gösterdim adam bunu söylemedi.bende yeni öğreniyorum. Çok sağolun.
    Anlamaz onlar. Türkiye'de pek az insan yaptığı işten anlıyor. Veyahut it gibi anlıyorlar da işin içinde iyi para yoksa kıllarını kıpırdatmıyorlar.

Size bir anımı anlatayım. Türkiye'nin ve İstanbul'un en bilinen Honda servislerinden biri. Bakımlar için motorumu hep oraya götürüyorum(dum). Servisin sahibi. Motorumun karbüratör izolatörü (karbüratörden silindir başına yakıt hava karışımını götüren kalın kauçuk boru) yırtılmış, yanından hava/yakıt karışımı kaçırıyor. Kaçırmıyor, fışkırtıyor resmen. O zamanlar daha acemiyim, bi halttan çaktığım yok, olayın da farkında değilim. "Usta aşağıdan fıs fıs bir sesler geliyor" diyorum. Usta geliyor, boş viteste gazı iki çevirip bırakıyor, motorun sağına soluna doğru düzgün bakmadan "yok bişiy, devam devam" diyor. 1-2 hafta sonra o zamanlar dükkanını daha yeni açan Gökhan arkadaşımıza (aynı zamandan GKN nickli forumdaşımızdır) hayırlı olsuna uğruyorum, arada geyik çevirirken 30 saniye motora bakıyor ve sesin geldiği yere elini koyup gazı iki çevirdikten sonra durumu anlıyor. Şimdi sizin aklınız alıyor mu birkaç on yıl tecrübesi olan bir 'ustanın' durumu anlamayıp, dükkanını yeni açan bir arkadaşın olayı çözmesine ? 'Usta' pür dikkat kesilse şüphesiz o da bulacaktı sorunu. Ama baktı ki motor 125 cc, 5 dakika onla uğraşacağına 1000 cc'lik bir motorla uğraşsa temiz 4-5 katı para var. O arıza bulunmasaydı er ya da geç yolda kalacak, bir ihtimal yarığın büyümesi ve yakıt/havanın sıcak silindir bloğuna muhtemel temasıyla seyir halinde motor tutuşup kaza yapacaktım.

Bu arada dediğiniz gibi gösterge Km/L gösteriyorsa 100/15.7 = ~6.37 litre/100 km gibi bir tüketiminiz var, ki o motor için gayet normal geldi bana.

Bir de motorla ilgili ilerde buna benzer karşılaşmanız muhtemel diğer sorunlar için kullanım kitapçığını baştan sona iyice incelemeniz lazım gelir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler