Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CB 125E sibob sesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arif-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV250
    Merhaba arkadaşlar
    motorum ısınınca sibop sesini ço net duymaya başlıyorum
    soğukken sibop boşluklarını kontrol ettim emme 0,06 ekgoz 0,08 mm boşluklar olması gerekende sıkı olduğu halde ses olmasının sebebi ne olabilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Bir ihtimal egzantrik zincirinden ses geliyor olabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Km kaçta acaba cbf 150 15 binden sonra ozellikle egzantrik ten çok ses yapar.Küçük hacimli ozellile 150 cc ye kadar olan motorların çoğunda subap ve eksantrik sesi hastalıgi sıkça yaşanır.Bide hava soğutmalı motora sıcak havada naparsan yap ısınınca subap skırtisi bir miktar olur hakarete bağlı olarak.Sesi duysak daha iyi fikir verebilirdik

Arif-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV250
    MOTOR 28,000 KM de
    tecrübeli abilerimizin yazdıklarını okuduktan sonra sibop ayarlarını orjinal hale getirdim 0,12 - 0,08 olarak çünkü sıkı sibop zarar verici olduğunu defalarca okudum artık bu sese katlanarak kullanmaya devam edecem ilgilenen arkadaşlara tesekkür ederim ayrıca sesini dinleyip çözüm üretmek isteyen olusa sesinide eklerim

Motosikleti
    CBR125r
    Sıkı olan subap ses yapmaz.Açık olan subap ses yapar.Eğer subap sıkı ise yaz bile olsa ilk marşta motor geç çalışır.Ama çalıştıktan sonra sorun olmaz.Sadece top speed düşer.Senin motordan gelen sesi dinleyerek yorum yapmak daha mantıklı olacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)