Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CG Kornam rölantide çalışıyor motosiklet devirlendikçe çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    Merhaba.Mondial 100 UAG motorum uzun süre yattığı için aküsü ölmüştü.Kornam rölantide çalışıyor fakat motosiklet devirlendikçe çalışmıyor korna rölesi takmıştım röleyi çalıştırmıyor led ampül aldım gaz verince dumanlar gelmeye başladı konjektörü daha yeni değiştirdim sorun nerede olabilir ? yeni akü alınca düzelir mi ? ve ucuz akü olarak http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...-aku-295257779 bunu buldum.CGde kullanabilir miyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Konjektörün çıkışını mümkünse ölçün veya ölçtürün, yazdıklarınızdan konjektörün fazla gerilim ürettiğini düşünüyorum, yoksa ampülün bahsettiğiniz şekilde yanması mümkün değil, konjektör düzgün mü bağlandı o da önemli, fazla kullanmayın öyleyse komple tesisatı yakarsınız. Linkini attığın akü alarm sistmelerinde kullanılan akülerden, çalışır mı çalışır ancak ne kadar süre dayanır bilemem denemediğim için yorum yapamam ayrıca onun soketi biraz farklı uydurman gerekir. Aküde sorun olsa marş yapmaz, veya yeterli gerilim üretmediği için kornan zayıf çalar ya da lambalar sönük yanar ancak sende tam tersi oluyor, alternatör sargısında da sorun olabilir.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    o akü olmaz kardeşim.Sen bence akünü değiştir öyle çalıştır motosikletini ve arkadaşın dediği gibi mutlaka konjektörüne baktır yüksek voltaj var gibi.Akü tamircilerde 50-60 tl sen onlardan al taktır

Motosikleti
    Bu akü teknik olarak aslında neden olmasın ki ? Orada motosiklet aküsü yazmaması motosiklete uymayacak anlamına gelmez bence. cg orjinal 12 volt 6.5 amper bu 12 volt 7 amper 0.5 amper sıkıntı yapmaz inşallah. fiyatı tam yarı yarıya işimi görücekse fazladan 1 akü daha parası vermek istemem.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Alıntı KinqEmpires4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu akü teknik olarak aslında neden olmasın ki ? Orada motosiklet aküsü yazmaması motosiklete uymayacak anlamına gelmez bence. cg orjinal 12 volt 6.5 amper bu 12 volt 7 amper 0.5 amper sıkıntı yapmaz inşallah. fiyatı tam yarı yarıya işimi görücekse fazladan 1 akü daha parası vermek istemem.
    sana yazmıyorum bunu arkadaş. üzerine alma lütfen. sen zaten biliyorsun bu işi. fazladan 1 akü parası verme tabi. burdakiler bir şey bilmiyorlar. sen direk al istediğin akünü.

olur da başkası bu konuyu okur gerçekten bilgi almak isterse diye şuraya not düşüyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...lacam-ama.html

sen al akünü. sana değil bu yazı. sen devam et.
    kovboy03 bunu beğendi.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Kinq bu kadar biliyorsan bize sorma kardaş al sen o aküyü çok güzel olur motoruna.
    diablof bunu beğendi.
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

Motosikleti
    Niye trip atar gibi konuştuğunuzu anlamadım.Kendi fikrimi içimden düşündüğümü söyledim.Sadece olmaz demişsiniz herhangi bir açıklama yapmamışsınız bende yazımda neden olmaz ? gibisinden yazmışım.Sen istediğini yap ne demektir arkadaş :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler