Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR125 Far Yeteri kadar Aydınlatmıyor (S2 öneri arıyorum) Yuvarlak Far

Motovento
    REKLAM ALANI
    carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese Merhaba;

2008 model YBR125 sahibiyim (Yuvarlak Farlı olandan), benden önceki sahibi S2 12v 35w/35w Led ampül kullanmış fakat gece görüşünde oldukça az yanmakta.

Ustaya götürdüğümde, 32w xenon takmak istedi markasını bilmediğim, daha önce başka ybrlere taktığını da söyledi hemen kaçarak uzaklaştım oradan. Xenon far takmak istemiyorum, sebebi; araştırmalarım sonucu far tasına ve aküye zarar vermesi.

Philipsin S2 armut tipi ampülüne baktım, internette çok fiyat değişikliği olduğu için orijinalliğinden şüphe ettim. Bir kaç yorumda da gözlemlediğim kadarıyla, kimisi s2 armut tipinden memnun, çoğunlu ise memnun değil.

Genel Olarak sorularıma gelirsek eğer:

-Philipsin orijinal ürünlerini nereden alabilirim?

-S2 duy için hangi ampülü almalıyım?

-Aydınlatma için başka çözümleriniz var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Kt 125 far ve 55 watt h4 ampul röle ile bağlantı yaparsan görüntü şahane. Ybrnin kendi farı aydınlatmıyor

Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kt 125 far ve 55 watt h4 ampul röle ile bağlantı yaparsan görüntü şahane. Ybrnin kendi farı aydınlatmıyor
    benim farımın orijinali 35watt, aküm ve far tasım 55watt için yetersiz gelebilir.

Bu arada belirtmemde fayda var mı bilmiyorum, eski sahibi ön farlara anahtar bağlamış, yani açıp kapatabiliyorum sürekli yanık kalmıyor.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Tamam işte bende o yüzden röle ile bağlantı yapın dedim.karar sizin çok fark var arasında

Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam işte bende o yüzden röle ile bağlantı yapın dedim.karar sizin çok fark var arasında
    55w için akümün yeterli olabileceğini düşünmüyorum fakat dediğiniz sistemi 35w h4 ampül için araştıracağım.

atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Akü yeterli gelir hocamda..
    Bendede cbf 150 var.
    35w Fara ek arka aydınlatmalar
    20w sis farı 15w elcik ısıtıcı takılı 2 yaşına girdi hala orj aküsü takılı 30binde.
    Aküyüde yıpramıyor demek istiyorum.

Ama 35 yerine 55w halojen takan cbf sahipleri var. Far kasesi ısıya dayanamadı eridi.
    Orj tesisatı var s2 fara hiç ellemeyin hem muayenede far ayarsız falan çıkar şimdi sıkıntı olmasın..
    Ek sis farı takmaktan başka çare yok.S2 de Ampül seçeneği yok...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)