Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj göbeğini çıkaramıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Arkadaslar debriyaj balatasi bitmisti bende komple gobegi degistirmeyi düşündüm, fakat göbeği sökemedim, sokme aparatınin disleri kırıldı, vitesi 5 e alıyorum arka frene basıyorum ayni anda göbeği sökmeye çalışıyorum fakat neyle sıktilarsa çıkmıyor.Önerisi olan var mı bu arada motor Regal DD250 daha önce keeway sl 150 balata degisimi yapmistim ama bu biraz sorun çıkardı.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum o içteki siyah şeyi döndürecek aparatın olması gerek. takarken havalı tabanca ile taktılarsa sökmen zor. senin de havalı tabanca ile açman gerekebilir. kaliteli bir (adını bilmiyorum o 4 dişli siyah parçayı takmaya yada çıkarmaya yarayan uç) malzeme alıp, motoru sabitleyip yine 5. vitesteyken ayakla basarak yada çekiçle vurarak açabilirsin belki eğer havalı tabancaya ulaşabilecek durumun yoksa.

zor bir iş. şimdiden kolay gelsin.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum o içteki siyah şeyi döndürecek aparatın olması gerek. takarken havalı tabanca ile taktılarsa sökmen zor. senin de havalı tabanca ile açman gerekebilir. kaliteli bir (adını bilmiyorum o 4 dişli siyah parçayı takmaya yada çıkarmaya yarayan uç) malzeme alıp, motoru sabitleyip yine 5. vitesteyken ayakla basarak yada çekiçle vurarak açabilirsin belki eğer havalı tabancaya ulaşabilecek durumun yoksa.

zor bir iş. şimdiden kolay gelsin.
    tabi zarar verebilme ihtimali yüksek olan bir seçenek bu
    en temizi havalı tabanca ile açmaktır

bu tarz hareketli parçalar havalı tabanca ile takılır her zaman hem kolaylığından hem de gayet temiz iş gördüğünden
    el ile açarsanda sıkarken sorun olabilir yüksek ihtimal gevşek torkta sıkacağın için kendiliğinden açılabilir
    ve viteste motosiklette yağlama olmadan pistonlarıda çevireceğinden ( ufak cc olması nedeni ile motorun kompresör basıncı yetmeyecek çünkü ) silindirleri çizme ihtimalin bile var
    diablof bunu beğendi.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    --
    Öncelikle teşekkürler şimdilik havalı tabanca bulma ya da motoru tamirciye götürme şansım yok, önceki aparat kaliteli değildi kırıldı yeni aldım deneyeceğim olmazsa debriyaj balatası değişmeden takarım, bu arada daha önce keeway de değiştirip 3000 km falan binmiştim elimle aparatın ucuna boru anahtarı bağlayıp açmıştım ve sıkmıştım. Neyse uğraşırım biraz daha olmazsa kapatırım bloğu, balata değiştirmeden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Arkadaşlar bu gidişle bu vida çıkmayacak, kapağı kapatıcam fakat yeniden yağ değiştirmek istemiyorum, ne yapsam bilemedim, şimdi yeni yağ koyup boşalttığım yağı tekrar mı koysam.

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    birinci olarak yaylari sal cıkar komple yoksa 4 lü levhayida bozarsin ikinci sökme aparati lokma 24 mm den yapılabilir bende yıllarca bunu kunlaniyorum dükkanda
    elinde lokmadan yapılmış varsa arkasına lokma kolu circirsiz aldinmi sadece 2 cekiç lik canı var circirlida dayanir cekice büyük ise yapamiyorsan düz tornavida büyügünden birazda uzun olsun tam 4 tırnagın oturdugu yerden asagı dogru çak çekici kaçırma 3-4 vurdunmu cıkar sıkarken ide ayni şekilde sık
    göbek komple degil de yaylar levha balatalar yeterdi neyse cokta bir fark yok kolay gelsin
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Motosikleti
    --
    öncelikle teşekkürler fakat 24 mm lokma ile nasıl yapılacak anlamadım göbekteki vidada 4 tane çentik var anahtarın oraya girmesi lazım, sizin bahsettiğiniz lokma kolu bu benim aldığım aparat ile birlikte kullanmak için mi, google görsellerden resim paylaşma şansınız var mı ? Bu arada aşağıdaki resimde sökmem gereken başka bir şey var mı, internette sekman falan var diyorlardı da ben göremedim bunda.
    Benim göbek bu durumda, bu arada tornavida izleri önceki sahibinden ben motoru alalı fazla olmadı, güya motosiklet tamircisiydi beyefendi.

Bu da aldığım anahtar bunu kullanacak mıyım eğer 24mm lokma alırsam.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı thepope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle teşekkürler fakat 24 mm lokma ile nasıl yapılacak anlamadım göbekteki vidada 4 tane çentik var anahtarın oraya girmesi lazım, sizin bahsettiğiniz lokma kolu bu benim aldığım aparat ile birlikte kullanmak için mi, google görsellerden resim paylaşma şansınız var mı ? Bu arada aşağıdaki resimde sökmem gereken başka bir şey var mı, internette sekman falan var diyorlardı da ben göremedim bunda.
    Benim göbek bu durumda, bu arada tornavida izleri önceki sahibinden ben motoru alalı fazla olmadı, güya motosiklet tamircisiydi beyefendi.
    https://i.hizliresim.com/ER9aZ9.jpg
    Bu da aldığım anahtar bunu kullanacak mıyım eğer 24mm lokma alırsam.
    http://st2.myideasoft.com/trsh/op/45...ion=1453827595
    Debriyaj tas dislisi ile krank dislisi arasina sağlam bir duz tornavida sok ve donmeyi bloke et yeni aldigin aparat ve lokma kolu ile sokersin
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    --
    debriyaj göbeğininin dönme sorununu 5 viteste arka ferne basarak hallediyorum ancak asıl sorun vidayı dönderememem

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Bendeki aparat bu dış çap 24 mm, ama benim içine bir şey sokup açmam lazım.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum o icteki kare kisma girecek aparat lazim. lokma takimin varsa oraya girecek parca orada vardir. yoksa bi hirdavatcidan tedarik edebilirsin.

kolay gelsin.

Motosikleti
    --
    yok lokma takımının içindeki aparatlar oraya olmuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)