Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

O ring kopma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, Bir sorum olucaktı tecrübeli motor sever arkadaşlarıma bugün zinciri temizlerken 3 tane o o ring'in koparak yukarı kalkmış olduğunu gördüm ve çekip çıkarttım yerinden. Acaba doğru mu yaptım bilmiyorum yerine iktirmek mümkün değildi çünkü kalkmıştı ve kopmuştu. Bu neden olur bir sorun doğurur mu acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    O oring'lerin tek amacı sürdüğümüz, sıktığımız zincir yağının daha iyi tutunmasını sağlamak, sorun olacağını zannetmem fakat o kadar aşınmış durumdaysa(koparak yukarı kalkma) zinciri değiştirmek makul bir karar olabilir, zincir gergisi ne durumda, en arkada mı, kaç bin km'dir kullanılıyor zincir ? motosikletin modeli nedir bir de =)
    diaboliciq bunu beğendi.

Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O oring'lerin tek amacı sürdüğümüz, sıktığımız zincir yağının daha iyi tutunmasını sağlamak, sorun olacağını zannetmem fakat o kadar aşınmış durumdaysa(koparak yukarı kalkma) zinciri değiştirmek makul bir karar olabilir, zincir gergisi ne durumda, en arkada mı, kaç bin km'dir kullanılıyor zincir ? motosikletin modeli nedir bir de =)
    Motor daha yeni Suzuki inazuma f 2015 model 8900 km de daha. 3900 km de aldım ve ortalama her 500 km de bir yağladım her 1000 km de bir de gaz yağı ile temizleyip yağladım. Açıkçası bu durum çok ürküttü beni.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı diaboliciq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor daha yeni Suzuki inazuma f 2015 model 8900 km de daha. 3900 km de aldım ve ortalama her 500 km de bir yağladım her 1000 km de bir de gaz yağı ile temizleyip yağladım. Açıkçası bu durum çok ürküttü beni.
    Zincir gergisi ne alemde acaba ? bir resmini çekip atabilir misiniz ?
    diaboliciq bunu beğendi.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir gergisi ne alemde acaba ? bir resmini çekip atabilir misiniz ?
    Geç geri dönüş için kusura bakmayın resmi ancak çekebildim

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Bu şekilde anlayamayız yandan çekip atın.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birkaç tane keçe kopmayla birşey olmaz biraz ses yapar ve toz toprağı aralara toplar .

Senin zincir galiba bol o yüzden kopmuştur gerçi keçeler yerinden çıktığına göre bol değil se bile artık bollasti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)