Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YAMAHA R1 SORUN ACİL YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R1 2001
    ARKADAŞLAR HERKESE SELAMLAR ÖNCELİKLE..

BENİM R1 MOTORUM VAR 2001 MODEL DÜN 200 KM YOL GİTTİ 100 100 DİNLENDİM 2. 100 Ü GELİRKEN UZUN YOLDA 240 YAPTIM DAHADA ÇIKAMAZDIM KASKIM İYİ DEĞİL ÇÜNKÜ SONRA DEDİM ŞURDA Bİ YEMEK YİYİM KENARA ÇEKTİM Bİ BAKTIM HAFİF Bİ DUMAN GELİYOR SONRA YERE BAKARKEN BİRDEN YARIM LİTRE YAĞ BOŞALDI SANKİ ADET OLMUŞ GİBİYDİ ÇOK KORKTUM
    MOTORU HEMEN STOP ETTİM GİTTİM BENZİNLİĞİN MARKETİNDEN MOTORSİKLET YAĞI ALDIM YARIM LİTRE KOYDUM YAVAŞ YAVAŞ GELDİM EVE AMA ÇOK KORKTUM 3 GÜNDÜR SÜRMÜYORUM MOTORU KORKUDAN SİZCE SORUN NEDİR BU ARADA MOTORUN SUYU AZALMIŞTI ONDAN OLABİLİRMİ SİZDEN YORUM BEKLİYORUM ÇOK ACİLLLL...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Biraz öZetlesen iyi olacak

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Olayı anlamadım anlasam başımın üstünde yerin var arkadaşım

bunun gibileri r1 sürüyor, daha okuma yazması yok, eğitimide yok, motordanda anlamıyor belliki

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı canerz35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun gibileri r1 sürüyor, daha okuma yazması yok, eğitimide yok, motordanda anlamıyor belliki
    Ne boş yaptın be.

Motora yağ ekledikten sonra bir daha tekrarladı mı ? Biryerde bir kaçak var mı ?
    Servisinde bir kontrol yaptırmanızı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Yamaha YZF R1 2001
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayı anlamadım anlasam başımın üstünde yerin var arkadaşım
    öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim arkadaşım..

Yaklaşık 1 yıldır kullandığım r1 motorumla bi gün hiç bir olacaktan habersiz bi şekilde yola çıktım avrupadan asyaya gidecektim.
    Karşıya ulaştım işimi hallettikten sonra dönüş yoluna çıktım. Dönüş yolunda yanlışlıkla 3. köprü yoluna girdim ve yolların çok iyi olduğunu farkettim
    Biraz hızlanayım dedim motoru denemek için 240 250 yaptım 5 dk boyunca bu hızda gittim sonra mola yerini gördüm ve bi anda hızımı düşürüp mola verdim motoru kenara çektim kontağı kapatmam ile dumanın çıkması bir oldu dumanın ardından tazzikli bi şekilde motorun bi kısmından yağ fışkırdı.
    Yarım litre kadar tahminimce.. Bende marketten motor yağı aldım takviye edip yoluma devam ettim yavaş yavaş bütün olay bu ama nedenini bilmiyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Alıntı canerz35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş benim kim olduğum ve ne yaptığım seni ilgilendirmez boş yapma başka konuya atla, belli ki senin canın sıkılmış bana bulaşma..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne boş yaptın be.

Motora yağ ekledikten sonra bir daha tekrarladı mı ? Biryerde bir kaçak var mı ?
    Servisinde bir kontrol yaptırmanızı tavsiye ederim.
    motoru eve kadar getirdim ama daha çalıştırmadım birşey olur diye endişe ediyorum ama hafif yağ sızdırıyor daha önceden yoktu

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Duman dediğin büyük ihtimal soğutma suyudur. 5 dk kadar motoru aşırı sıkıştırıp bir anda kontağı kapatınca büyük ihtimal radyatör hortumlarından 100 derecenin üstünde ki yüksek basınçlı su sızma yapmış olabilir.
    Yağ fışkırtma olayının nedeni için buradan tahmin yürütmek çok zor.
    Motorun bakımını yaptırdığın yer 10 liralık Saçma sapan bir yağ koyduysa yağda soğutma suyu gibi yüksek sıcaklıktan köpürüp kaynayabilir.

Yağı fışkırttıgı yer neresi o kısımda önemli. belki fışkırttığı yerden şuan damlıyor olabilir.

Dediğim gibi dostane buradan anca tahmin yuruturuz güvendiğin bir ustan varsa ona göstersen daha iyi olur
    aquarist4 bunu beğendi.

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Makineyi çalıştır, olduğu yerde hararetin yükselmenine bak, grenajları söküp bakarsan daha iyi olur. 1/2 litre yağ fışkırması değil de sanki, hararet yapıp, yağ & su karışımını atmış gibi gözüküyor.
    Blokta, hortumlarda ve üst kapakta kaçak var mı kontrol et.
    Şanslıysan, radyatör kapağın bozulmuştur, senin yağ düşündüğün de antfrizli sudur
    aquarist4 bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem yağ akıtması, hem suyun eksilmesi pek hayra alamet değil, büyük ihtimal conta yaktın, tabi bu iyi ihtimal, bu durumun üzerine sürmeye devam etmen ise hiç iyi olmamış, belki de sadece conta,kapakla kurtaracakken daha fazlasına neden oldun. Yani kenara köşeye bir miktar para at bu aralar.
    Bu arada 2001 R1 ile (sıfır almadıysan-öncesini bilmiyorsan) 240-250 yapmak iyi cesaret. Geçmiş olsun.

atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Boşuna Fikir vermeyin arkadaşlar.Zaten olan olmuş Sadece arıza tespiti yapılabilir bu saatten sonra..
    Bu nasıl bir anlatım...
    İstanbulda hiç görmesen 10kmde bir tamirhane var.
    Altınızdakine mondial zat gibi davranıyorsunuz.
    Motorunu düşünen biri böyle yapar mı ?
    Motoru Alalı 1 yıl oldu diyorsunuz.Yok mu düzenli bir ustası rutin bir bakımı bu aletin..
    Bozulma Sebebi zaten ortada...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler