Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CG herşeyi patlattı ışıklar sinyaller vs çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    Merhaba.Mondial 100 UAG motosikletim var.Motor yaklaşık 1 senedir yatıyordu daha yeni yeni çalıştırıyorum akü tamamen bitmiş hatta ölmüş dolmuyor.Lambaları yaktığımda bi yanıp sönüyor gibi oluyordu sonra birden hiç yanmamaya başladı arka stop vs hicbiri yanmıyor sinyallerde sırayla sağ arka sol arka sağ arka sağ ön hepsini patlattı.Kornaya bastığımdada sanki gaz verdikçe daha tiz daha gür bir ses veriyor.Şuan motorda çalışan tek yer göstergeler.Göstergeninde sol tarafı patladı.Işıkları kapatmama rağmen gösterge kafasına göre yanıp sönüyor.Sorun nerede olabilir ? hangi parça değişmeli ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

1. Sigortalar değişecek.

2. Akü değişecek.

3. Yukarıdaki işlemlerden sonra , değişmesi gereken ne varsa ortaya net olarak çıkar ( kablolar,duylar,sinyal,stop,far )

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum senin konjektöre ve statöre de bir baktırman lazım. sıkıntı orada olabilir.

şahsi fikrim yeni akü alsan ve ampulleri yenilesen de konjektör ve statörü kontrol ettir. çünkü akü bozulması ampul patlatmaz. sadece yanmaz ampul. ama ampule gereğinden fazla voltaj geliyorsa o zaman patlar. bunu motorda düzenleyen de öncelikli konjektör dür.

kolay gelsin.

KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    konjektörü değiştirdim ve motosiklette patlayan herşeyi değiştirdim kısaca hepsini.Tüm sinyaller arka stop ön far vs.Şuanki tek sıkıntım kornama kesik korna rölesi bağlıydı.motorum ya yüksek voltaj yada düşük voltaj veriyor çalışmıyor röle.Düz baglayincada kornam düzgün calismiyor nasil duzeltebilirim tek sorunum bu kaldı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler